Szép eredmény. Igazán az érdekelne, hogy közvetlenül a PC-be dugva vagy otthoni routeren keresztül mérted ezt az eredményt?
Note: Igazából azért érdekel, mert "valahol a neten" olvastam: egy Linksys WRT54GL router 100 Mbit/sec WAN portján keresztül, a mérések alapján 50 - 56 Mbit/sec sebességig képes feldolgozni és továbbítani a "belső felépítése" miatt a fogadott csomagokat. Ha ez igaz, akkor a DIGI 50 Mbit/sec-s internet előfizetése lenne Nálam a "határeset".
Mint már említettem ismerkedni szeretnék általában kódrendszerekkel. Mivel nem kaptam linket, ezért kerestem egyet. Kezdetnek jó lesz, vagy van ennél használhatóbb is? http://www.ftaconcept.com/
Digitális adás esetén HDMI használatával nincs konverzíó az átvitel során, míg Scart esetén kettő is van (D/A az STB-ben, A/D az LCD TV-ben). Ezért szerintem ezt a digibox-t nem célszerű használni digitális adás esetén.
viktorw72: Próbálj meg scart-n keresztűl MPEG4 HD adást nézni.
szerk: OK. De a digi MPEG2 SD adás tömörítési minősége nem a HDMI szabvány hibája.
Ez a smart card glitching módszer elég szép irodalommal rendelkezik, meg korosnak is tűnik. Gondlom az újabb smart card-ok mér védettek lehetnek ...
Más. Mivel még nem ástam bele magam a témába: A szoftveres CAM megvalósítások a fizikai CAM modulba implementált algoritmusokat is tudják (Conax CAM, Nagra CAM, ... stb)? Úgy látom többnyire a smart card megosztásra használják őket ...
Azért ez nem olyan egyszerű, ahogy abból a pár mondatból gondolod. A 2. számú verzíó nagyon sokáig tartana. Gyakorlatilag a titkosító kulcsok ismerete nélkül az információ belátható időn belül megfejthetetlen. Ezért gyanítható a "bennfentesek" információ kiszivárogtatása ... Talán a Conax-hoz nem fűződik gazdasági érdek ... nincs rá fizetőképes kereslet
Csak tippelni tudnék. A www.dvb.org-n specifikálják a DVB-CI interface-t, a DVB scrambling eljárást, a transport stream-t ( a kódolt adást és a kikódolást támogató információk átvitele), valamint egy teljes CA (tartalom védelmi) rendszer kereteít. Tudtommal ezen keretekre épülnek a Nagra, Conax, ... stb. rendszerek. Ha ez igaz, akkor
1. Bennfentes információk segítségével megismerhető az aktuális rendszer és a kódok.
2. A DVB-CI-n keresztül kapcsolódó CAM és előfizetőikártya is egy-egy számítógép. Ezért a memóriájuk tartalma kiolvasható (memory-dump) és visszafejthető (algoritmus visszafejtése). Na ez rögös útnak tűnik.
Én sem "leltem" értelmes információt a nagra3-al kapcsolatban a guglival. A Nagravison 3 topicban információ kérő hozzászólásom után "sokat sejtető poénkodás", vagy a "nagy semmi" következett. Remélem több sikered lesz ...
Köszi! Akkor kijelenthetem, hogy egy botantennával cca. 50 km-ről sikerült befognom a Széchenyi-hegyi adót. Az alábbi adatok alapján időjárási tartalék nincsen, de ez is valami ... Lehet odaköltözöm
lopici: Én nem figyeltem, de ezek szerint van rálátás. Mondjuk a padlástér erkélyéről próbálkoztam ...
Arra jártam. Ha legközelebb arra megyek, megint teszek egy próbát annyira hihetetlen, hogy azzal a "vacak" botantennával vettem a DVB-T adást. Még a Lost aktuális részét is megnéztem. Kabhegy, Szentes természtesen nem jött (túl messze van), de a Széchenyi-hegyi frekvenciák igen. Ha Te ott laksz, nem tudod nincs ott valami AH-s átjátszó adó?
Egyébként eldöntöttem a "botantennát" a vízszintes polarizáció miatt és kb. a kulcsi "szélkerék" irányába nézhetett. Azaz vagy Pestről vagy délről jöhetett a jel.
Nocsak! Én ezt mértem Rácalmás közelében (Kulcs) egy USB2-es DVB-T vevővel és botantennával. Ez cca. 50 km a Széchenyi-hegyi adótól (irányban). Azóta is csodálkozom. Nincs ott valami "átjátszóadó" teszt part_wish?
Érdekes kérdést feszegetsz: A linux forráskódja szabadon elérhető, módosíható, konfigurálható, lefordítható mindazon platformokra, amelyekre van C fordító (azért némi módosításra szükség lehet a nem támogatott platform esetén). Probléma az olyan hardver elemekkel lehet, amelyek az STB-ben benne vannak, de a PC-ben nincsenek, vagy nincs hozzájuk linux-os driver (ezt meg kellene írni, vagy helyettesíteni kell a PC-ben). Némi munkával ez tehát lehetséges Kérdés az, hogy az STB-be implementált egyéb funkciókat megvalósító szoftverek forráskódja (több tuner csatornalista egyesítése, stb) szabadon hozzéférhető-e? Ha igen, akkor lehet erre is esély.
mod: Tulajdonképpen a linuxos STB gyártók sem csinálnak mást, mint faragják a linux kernelt és kiegészítik egyéb szükséges driverekkel és linuxon futó szoftverekkel.
Hát nem csak az STB, hanem egy mai TV sem sokban különbözik egy számítógéptől, függetlenül attól, hogy beágyazott linux vagy valamilyen más egyedi operációs rendszert tartalmaz. Lassan csak azt kell kiválasztani, melyik számítógépet szeretné az ember használni. Egyelőre az elérhető funkciónalítás a PC mellett szól, ahogy alább robertut is írta.
Pontosabban ATI fronton az ATI 2400 PRO szériától kezdve támogatott H264/AVC MPEG4 gyorsítás (DXVA).
http://www.amd.com/uk/products/desktop/graphics/ati-radeon-hd-2000/hd-2400/Pages/ati-radeon-hd-2400-series.aspx Márpedig ez nem mai darab. Ezzel egy sima Intel P4 2 GHz Celeron mellett vígan nézhető a DVB-T, ami szintén néhány éves múltra tekint vissza. Kikapcsolni sem kell, hiszen elküldhető a PC "sleep"-be és 2-3 szekundum után ott folytatható, ahol abbamaradt. A "szundi" fogyasztást meg nem hasonlítanám a folyamatosan "vörösen izzó" STB-hez.
mod: a grafikus kártya DVI / HDMI kimentéről pedig akkora TV-t lehet meghajtani, amekkorát csak akar az ember.
Háztartások jelentős részében (kb. a fele) a PC adott (nem szükséges egy "kolosszus" méregdrágán. Gondolj a videó gyorsításra, amely már a néhány éves ati / nvidia gpu-kon elérhető HDMI / DVI kimenettel ). Ebben az esetben felesleges egy STB / beltéri kombináció, ha be lehet dugni a PC-be egy tunert. Ráadásul Én egész nap PC előtt ülök, a munkámból kifolyólag ...
zsolt00: A megvalósítház viszonylag könnyű érteni (szoftver) és a nyilvánosan fellelhető információk mellet szükség van "bennfenntesekre", mivel az aktuális "black-box" működésének pontos megfejtése kicsit sok próbálkozást igényel.
"... egységesen vezessék be az MPEG-4 vagy a DVB-T2 szabványt...."
Na ettől féltem. Miután az MPEG2->MPEG4 átállás lassan lecseng nálunk, hamarosan DVB-T -> DVB-T2, DVB-C -> C2 szakad a nyakunkba. Remélem mostanában nem gondolnak rá az illetékesek ... Igaz vagy / vagy kapcsolatot említenek és az átviendő információmennyiség növelése a cél (több csatorna).