Ritkán hallgatok a kocsiban rádiót, mert szinte mindegyiken hallgathatalan szar zene megy, az egy-két kivételnél (Café, Tilos) meg folyton pofáznak.
Nem is tudtam, hogy a Petőfi ilyen lett, teljesen véletlenül hangoltam oda, de azóta egyszer nem kellett tovább tekernem. Nem tudom, ki válogatja a zenéket, de jól csinálja. És isten őrízz, hogy többet beszéljenek benne.
Esetleg próbákozhatsz valamelyik P2PTV programmal is. A TVU-n pl. állandóan megy az ESPN és az ABC. Én is ezen néztem az NBA Playoffot és élvezhető. (Persze nem műholdastévé minőség.)
Ja, és ellentétben a feedekkel itt azt látod, amit az amerikai néző. (beharangozó, half-time show és persze reklámblokk három percenként.)
Valamit félreérthettél. A Ch4 és a five jelenleg nem az Astra 2D-n van, ezek gyakorlatrilag bármivel jönnek ma Magyarországon.
1,8-as antenna a 2D vertikális transzpondereihez kell. Vertikális TP-n van többek között az ITV1,2,3,4 és a BBC1 is. (A többi BBC csatorna sajnos H transzponderen van.)
A kínai és görög csatorna kimondottan a Budapesten élő kisebbségek kérésésére került fel a UPC kínálatába, és nagy összeggel mernék rá fogadni, hogy jóval többen nézik (különösen a CCTV-t), mint a Duna2-t néznék.
Ettől függetlenül én szurkolok a Dunának. Ha más haszna nem is lesz, úgy a Duna13 indulása környékén talán végre a UPC is elkezd majd gondolkozni a DVB-C bevezetésén.
Hát, az ATV most nagyon belehúzott az új műsorokkal. És Fridi még el sem indult. A múlt heti nézettségi listákon döbbenten láttam, hogy vasárnap este közel egymillióan nézték az ATV-n a NévShowrt. Ez egy nem országos csatornának elképesztően jó eredmény.
Ezen a fórumon igazából nem szabadna politizálni, úgyhogy csak annyit mondok: Igen, egy normális országban simán megférnének egymás mellett, ahogy pl. kábelen vagy műholdon is megférnek. De a DVB-T csatornákat az ORTT osztja ki, az ORTT-ben pedig politikusok ülnek.
Én annyira szeretném megérteni, hogy miért kellett ezt a törvényt megfúrni. Azt gondolná az ember, hogy ha valamelyik pártnak, hát pont a Fidesznek érdeke, hogy elinduljon végre rendesen a DVB-T. Vagy nem ők sírnak folyton a csúnya rossz kereskedelmi tévék miatt?
Sajnos rossz hírek vannak DVB-T ügyben: a Fidesz megakadályozta a digitális földfelszíni műsorszórésról szóló törvény elfogadását. Az ORTT hatáskörét szerették volna még a mostaninál is jobban kiszélesíteni, majd végül nem járultak hozzá a végszavazáshoz.
Ez pedig azt jelenti, hogy a májusi fórumon, ahol ötven évre eldől, melyik ország hány frekit kap Magyarország igen gyenge pozícióból indul.
Elolvasva a teljes cikket 100%m hogy a DIGI hirnevének a rombolása a cél...
Ez mondjuk várható volt, a fapados légitáraságok vagy az olcsó diszkontáruházak bejövetelekor is ugyanilyen hiszti volt. (Megjegyzem néha jogosan.) Aztán a konkurencia is szép lassan rájön, hogy vagy ő is közelít "fapados modell" írányába vagy lehúzza a rolót.
A Digi TV adása a tervek szerint tegnap indult volna, ám a startot elhalasztották egy vagy két héttel. A kiszivárgott előfizető-gyűjtési akció ugyanakkor már komoly aggodalmat keltett a piacon. A tévécsatornákkal már megállapodott a román vállalkozás magyarországi partnere, az Egyesült Magyar Kábeltelevízió (EMKTV) Kft., a hatóságoknál azonban még nem regisztrálta magát. Az egyéves ingyenes szolgáltatással járó "nem tisztességes piaci magatartásra" több cég is felhívta a hatóságok figyelmét. Számításaik szerint képtelenség nyereségesen kijönni az első ingyenes és a második év 2700 forintos havi díjából, hiszen a kábelszolgáltatóknak fizetniük kell a televízióknak a műsorokért. Ez a Digi TV alapcsomagjában lévő tévék esetében egy előfizetésre lebontva önmagában körülbelül 1800 forintba kerül. Ehhez jön még a műholdbérlet és az adminisztrációs költségek.
A Digi TV szerződéseit intéző EMKTV-nél - a hivatalos indulás előtt egyelőre névtelenül - annyit mondtak: számítanak arra, hogy a bedobott kavics felkavarja az állóvizet, és konkurenciaharc kezdődik, de ez csak a nézőnek lesz jó. A hatósági bejelentéseket pedig elintézik az indulásra.
Azt nem értem ennyi szolgáltató és senki nem csinál hozzá roman hangot, vagy más szolgáltatónál van?
Nem minden ország ilyen szinkron mániás, mint mi vagyunk. Nálunk ha feliratos a műsor, már kapcsolnak is el a nézők. Máshol meg mások a szokások. Ez mondjuk a nyelvtudásunkban is meglátszik.
Kovács Kálmán: nyolc digitális tévéfrekvenciát pályázunk meg 2006. január 23. 16:10
Magyarország a digitális televíziózásra nyolc frekvenciatartományt, összesen negyven országos csatornának alkalmas sávot pályázik meg a következő ötven évre - mondta az informatikai és hírközlési miniszter a kormányszóvivői tájékoztató vendégeként.
A kormány a magyarországi folyamatok felgyorsítása érdekében fogadta el a múlt héten a digitális műsorterjesztésről és az átállás szabályairól szóló törvény tervezetét, amelyet hamarosan benyújt a parlament elé - közölte Kovács Kálmán. A miniszter kitért arra, hogy az analóg televíziós rendszert 2012-ig felváltja a digitális földfelszíni műsorsugárzás, több és jobb minőségű tévéműsor lesz az eddigieknél, ráadásul új, interaktív szolgáltatásokkal.