"Tetszett volna tavaly más kormányt választani! "
Én erre a hsz.-re reagáltam,mert úgy éreztem,hogy a hsz. írója az elmúlt 8 évet sírja vissza.
De hát vannak,akiket holmi 1-2-3 százezres adócsökkentéssel nem lehet megvenni.
Ennek minimum két oka lehet.
1. A becsület 2.A régi "mutyi-művek" több pénzt hoztak,mint 1-2-3 százezer.
A legnagyobb baj az, hogy nincsen jó választás.
Ezek a mostaniak ugyanolyan tetű gazemberek, mint az előzőek, csak azokból már végképp qrvára elege volt mindenkinek.
Majd ezekből is elege lesz a jónépnek.
Nincs sok különbség köztük, az egyik hosszában undorító, a másik meg keresztben hányinger, hogy így mondjam.
Melyiket?
Amelyik 8 év alatt rombadöntötte Magyarországot,Budapestet,és többek között a BKV ZRT-t?
Amelyiknek az egyik vezére H. a zuhanyhíradó és a média és a tanúvallomások szerint 2009-2010 évfordulóján sztrájkba vitte a Cégünket és ebben több szakszervezeti vezető is a parntnere volt és a visszaosztásnál B.ZS. tanúvallomása szerint tartották a markukat?
Egyenlőre az előzetesekben,háziőrizetekben,nyomozati szakban, "összeesküvéselméletekben" az elmúlt 8 év kormányának tagjai,holdudvara utcahosszal vezet.
De,ahogy elnézem a kollégákat,szépen matekolnak,töltik ki az adópapírokat,tehát egy kevéske zsé azért megy a zsebbe,na nem annyi,mint pl. a FEOR O-oknak,de mint írtam,valahol mindig meg kell húzni a limitet.
Én kevesebbet fogok keresni,de ha az én pénzemet a rászorulók kapják meg,akkor nem fog fájni,ezért írtam,hogy remélem,hogy a segélyekre visszapörgetett pénz már emelkedni fog,mondjuk az a nyamvadt 20 rugó is lehetne már 25,és az adakozás is nemes dolog,igaz ezt kevesen ismerik,inkább a mi zsebünkben turkálnak.
A munkaszerződés része a besorolás (FEOR), tehát szerepelnie kell rajta, kérni nem kell! A besorolási rend most változott január 1-től, ezért most nem igazán tudom kapásból, hogy a mester besorolás hogyan érvényesül, de jövedelem tekintetében semmi jelentősége nincs.
A munkakörülményi besorolás is csak tájékoztató jelleggel bír!
Ki tud arról bővebbet mondani, hogy a bérbesorolásnál a FEOR kód mellett hogyan veszik figyelembe a KSZ ben leírt kedvezőtlen munkakörülményt, és a mester kódot? Ezt a munkaszerződésben automatikusan kell e rögzíteni,vagy ha nincs benne nekem kell e kezdeményezni?
Ebben egyetértünk,de a sz@rt lehet így is és úgy is tálalni,mindig lesz valaki,aki csak egy kicsivel esik át a sávokon,limiteken.
Nézzük most a FEOR O-okat! Horribilis forintokkal kapnak többet havonta,akár százezrekkel is,de ez egy országos adórendszer,nem belső bkv-s ügy.
Nem tehet róla egyikőtök se,de gondolom,hogy majd adakoztok belőle és visszaforgatjátok segélyezésre egy részét. Meg eleve úgy indul a Bértárgyalás,hogy ti autómatikusan lemondtok a béremelésetekről?
Gondolom,hogy a bruttó 160 ezerre gondolsz?
Nem,nem volt igazságos,hiába szavazott a többség úgy.
Nem ismerem a többség hiányzását,de itt valószínűleg taktikázás volt,hátrányba kerültek azok,akik kevesebbet hiányoztak és így elérték a 160 ezret,hiba volt ezt nem figyelembe venni.
De visszakérdezek:
Igazságos-e,hogy most egyenlő béremelést kapjunk úgy,hogy a kb. bruttó 295 ezer forintos havi keresetig csökkentett fizetést kapnak az új adótörvények szerint a gyermektelenek,vagy a már nagykorú gyermekesek.
Igazságos-e ,ha most kompenzáció lenne?
Ez egy nagyon nehéz kérdés.
Nem is oly régen (kb 2 éve) egy bizonyos ügyben a munkavállalóknak nyilatkozniuk kellett a k-nyon, hogy a béremelés milyen feltételekkel legyen elosztva... a többségi akarat az alanyi jogon osztogatás híve volt, így az került előtérbe...
kérdésem a következő: igazságos volt e a döntés annak függvényében, hogy így azok az emberek is annyi pénzt kaptak akik egyetlen napot sem hiányoztak, mint azok akik egész évben lógtak?
Ezt se médmfsz küldte,remélem,hogy a tárgyaláson ő,vagy a megbízottja ott volt:
"Bértárgyalás
2011-01-12-én 10:00-kor megkezdődtek a tárgyalások. A Ksz 5.számú melléklete alapján létrehozott a munkáltatót és a szakszervezeti szövetségeket és a reprezentatívakat tömörítő Állandó Bizottság megkezdte a működését.
Első fázisban beszámolót kérünk a munkáltató képviselőjétől az előző évi, azaz a 2010-es bérgazdálkodásról.
Második fázisban az adatkérési igényeinket adjuk le ( létszám, bértömeg ).
A harmadik fázisban már a megkapott adatok alapján megfogalmazható a bérkövetelés, illetve következhet a szakszervezeti béremelési javaslat beterjesztése.
A BKV előzetes üzleti tervében 3,5%-os bérelési került beépítésre.
Ez lesz az első év, amikor komoly fegyver nélkül ( sztrájk ) leszünk kénytelenek tárgyalni. A törvény előírja a minimális szolgáltatás mértékét, melyben biztos nem lesz egyetértés. Addig sztrájkolni sem lehet ameddig az illetékes bíróság nem szabja meg a minimális szolgáltatás mértékét. A metrónál megfogalmazódhatna az (vasút és üzembiztonsági okokból ), hogy a busz közlekedés adja a minimális szolgáltatást.
Egyenlőre a figyelmeztető (2 órás) illetve a szolidaritási sztrájk intézményéhez nem nyúlt hozzá a hatalom, így itt egyenlőre nincs korlátozás.
A béremelés mértékének megfogalmazásánál mindenképpen irányadó az OÉT kiajánlása, mely 4-6 % közé teszi az idei bérnövekedés mértékét.
A béren kívüli juttatások tekintetében a minimális cél a jelenlegi juttatások és azok mértékének megőrzése.
Szó lehet az év végi pénz ( 45.000.- ) forint törzsbéresítéséről is. Így a havi bérnövekmény még nagyobb lehetne.
Természetesen a FEOR csoportok tekintetében lehetne differenciálást is végrehajtani. Nyílván egy magas bérezésű csoportnál kicsi vagy 0 % lehetne a béremelés mértéke, még egy alacsonyabb bérezésű csoportnál ezzel arányosan jóval magasabb is lehetne ez a mérték.
Helyi szinten tovább kell differenciálni a béremelés mértékét. Most már mindenképpen arra kell törekedni, hogy a megfelelő minőségű és mennyiségű munkát végző kollegákat valamiféle anyagi megbecsülésben részesítsük.
Ez az általános elvárás a szakszervezetek és a munkáltató felé.
Természetesen, a továbbiakban is szükségünk van a véleményetekre!"
Nagyon jól tettétek azt,hogy közösen döntöttetek,de az emailküldések,tárgyalásokon való nem megjelenés,a dolgozók véleményének nem kikérése valahogy visszatetsző és nem erről tanúskodik.
Olvasd el figyelmesen a 2262-őt Mivel eddig se beszéltétek nyíltan meg Velünk,munkavállalókkal,hogy Mi mit szeretnénk,valószínűleg ezután se fogjátok Velünk megbeszélni (tisztelet a kivételnek),de legalább egymással legyetek beszélő viszonyba!
Hogy mi a kevés és mi a sok bérfejlesztés,az nézőpont kérdése,de én arra tettem javaslatot,hogy van egy határ,ami alatt tényleg nem kell differenciálni,mert nem érdemes,ennél ténylegesen lehet több is a béremelés,e felett,akár lehet differenciálni.
Amúgy ezzel a semmitmondó,elutasító válaszoddal tanúbizonyságot tettél,arról, hogy a bérfejlesztés-jutalom-prémium témakörben mások véleményére nem vagy kiváncsi,még a tagjaidéra se Gratulálok
Állandó időhiányban szenvedő,maguk helyett emailt küldő,tagjaik véleményét nem kikérő igentisztelt FEOR O-ok!
Most még idejében elkezdhetitek az esetleges 2011. évi béremelés feltételrendszerét kidolgozni elméleti síkon
Két pontot javaslok:
1.Mi legyen az a minimális forinthatár,ami alatt nem érdemes differenciálni?
2.Ha véletlenűl e fölötti a lóvé,akkor állapodjatok meg,még időben,hogy miképp legyen elosztva.
Még van idő,ezekután már nem hívatkozhattok időhiányra.
• Az alábbi esetekben nem részesülhet a bérkeret felosztásából a munkavállaló:
■ 2010. június 30.-át követően lépett be a Társasághoz.
■ 2010 évben 6 hónapnál kevesebb ledolgozott idővel rendelkezik. (A ledolgozott időbe nem számít bele a betegállomány, a fizetés nélküli szabadság ideje.)
■ A FEOR 0-ba sorolt vezetők és érdekképviseleti vezetők.
■ Akik jogerős fegyelmi eljárás jogkövetkezményeként- jutalom kifizetést korlátozó - munkáltatói intézkedés hatálya alatt állnak.
■ Részmunkaidejű nyugdíjasok, szakmunkástanulók.
■ Azok, akik 2010-ben igazolatlan távolléttel rendelkeznek.
■ Akik 2010-ben 120.000,- Ft-nál magasabb jutalom kifizetésében részesültek, (a Törzsgárda jutalom, Elismerő Oklevél, az Emlékplakett, a Balázs Mór díj és a Balesetmentes közlekedés elismerése címén kapott jutalom kivételével).
A 30 százaléknál magasabb prémiumos kitétel miatt,vagy csak egyszerűen le van írva,hogy a FEOR O kizáró tényező?
Ha a második verzió az igaz,akkor fordulj a szakszervezeti képviselődhöz.