Valami hasonló volt nálam is, visszajött a szerelő, modem csere is volt, de végül valamilyen központi beállítás oldotta meg a dolgot. Szóval a lényeg, hogy jelezni kell, amíg meg nem oldják.
Kötve hiszem, mert az eddigi tapasztalatok alapján, az olyan változások, amelyek MUX-on belül történnek, az egész országban egyszerre megtörténnek.
Szóval, keresd csak tovább. :) (Én érdi Akitv1 előfizetőként is, ahogy a többi Digi-s azonnal megkaptam az ATV HD-t. (Százhalombattai Digi stream-jeit kapjuk.))
Alapelv, hogy a mai tévék CI(+) foglalatával nincsen kompatibilitási gond, azonban - bár még senki nem próbálta ki - a kábeles Digihez adott modul (kártya) valószínűleg nem lesz jó a műholdashoz, cseréltetni kell a Digivel.
Viszont síni fogsz, ha a kábeles Digi után meglátod a műholdas minőségét...
Nem ismerem a Samsungot, de általánosságban el lehet mondani, hogy a régió és az alapértelemzett hangcsatorna csak annyiban függ egymástól, hogy pl. Magyarország régió esetén a teljes reset után Magyar lesz az alapértelmezett hangsáv, ez azonban módosítható. Tehát a régió és a nyelv nem kell, hogy egyezzen. Egyszerűen valószínűleg a tévé hangbeállításaiban ki kell választani, hogy a magyar legyen az alapértelmezett hangsáv. Ennyi. (Az tuti, hogy LG tévé esetén így van.)
Én meg azt nem értem, hogy mi nem érthető azon, hogy DVB esetén nem a csatornák száma adott, hanem a sávszélesség. Az, hogy kikerül egy csatorna, nem jelenti azt, hogy nem kapsz helyette mást. A többi csatorna minősége javul. (Ideális esetben.)
Kábelen az analóg sugárzást megszüntetik 2017-ig. Benne van a Médiatörvényben.
Én itt leakadtam, lehet tudatlan vagyok, de... Tuti van ilyen? Link van róla? Csak mert fura... Miért lenne ilyen törvény? Miért kéne szabályozni, hogy a saját hálózatukon belül mit csinálnak a szolgáltatók?
A weboldalon több adat van, mint a Mooze dance, csak pont ott tartottam, azt linkeltem (Van egy pár Combobox, kattintgatni kell... :) ) MPEG2-t viszont én nem látok az oldalon, az jónak tűnik.
Oké, akkor egy kis magyarázat.
A táblázat eredeti célja a különböző szolgáltatók összehasonlítása. A gond az, hogy van néhány szolgáltató, amely az SD csatornákat is H.264-ben továbbítja, míg a többi csak a HD csatornákat küldi így, az SD-ket MPEG2-ben. Ahhoz, hogy mégis összehasonlíthatóak legyen az SD csatornák, kell egy váltószám a H.264 és az MPEG2 közé. Ez a váltószám lehet a legnagyobb vita tárgya, ezért ezt a számot a táblázat jobb szélén bárki ízlése szerint módosíthatja. Én az 1,7 körüli értéknek vagyok híve, és a zölddel kiemelt sorban már ezzel az értékkel való osztás utáni értéket láthatod. Vagyis a UPC Direct átlag bitrátája 1,38*1,7, vagyis 2,34Mbit/s. (De ezt az értéket láthatod egy sorral lejjebb is! Érdemes elolvasni a sorok fejlécét is. :) )
Ez a weboldal vajon mennyire megbízható? Csak mert ez alapján frissítettem a táblázatom, és elég csúnya eredmény jött ki... Meg tudja ezt valaki cáfolni? (Lehetőleg számokkal.)
Oké, akkor viszont visszakanyarodtunk ahhoz, hogy mindketten benézték:
"Szerintem tehát mára léteznek és jók mind a médium, mind a média..." (Idézet az általad linkelt oldalról.)
Hát, ezt szerintem most mindketten benéztétek. Éppen azt szokták inkább fikázni, aki a "médiák" szót mondja ki, hiszen a média szó a médium szó többes száma, azt már nem lehet még jobban többes számba rakni.
Úgyhogy nincs itt semmilyen hiba most!
Basszus, ha elhisszük, hogy az RTL esetében 30 milliárd alatti összegről van szó, akkor is 2,5x-es összegről van szó. Akkor miről beszélünk?
Qrvasok pénz megy el a köztévére úgy, hogy nem érthető, hogy mégis mire. Ezt szerintem kár megkérdőjelezni.