Megtaláltam az //etc/tuxbox könyvtárban a satellites.xml és terrestrial.xml fájlokban a transzponter listákat. Voltak benne hibák, ezért megpróbáltam szerkeszteni Notepad++ segítségével, de amikor visszaraktam a boxra, akkor hibásnak érzékelte ezeket a fájlokat, és amíg nem raktam vissza az eredeti fájlokat, addig nem működött a csatorna keresés.
Van arra mód, hogy valahogyan szerkesszem a transzponder listákat és a csatornalistát?
Azért ez így ahogyan mondod, nem egészen pontos. :)
Szóval az volna, ha a föld forgástengelye mentén lakna, azaz az Északi vagy Déli Sarkon (igaz onnan nem látszódnak a műholdak). De hiszem, hogy ITI sem úgy értette pontosan, ahogy írta.
Talán nem voltam teljesen egyértelmű, de egy külső féltől származó CCCAM sort kellene használnom, de még mindig nem tudom, hogy hogyan írjam be ezt a beltéribe. Még a Webinterface megnyitása is problémát okoz, hiszen nem ismerem ezeket a programokat.
Köszi, sikerült. Pendrive-ot újra formáztam FAT32-be, és felismerte a box. Fájlt átvittem, tmp-be kicsomagoltam, és már megy is a telepítés. Köszönöm szépen a segítséget. :)
Elakadtam Viper4K okosításában. ATV6.4 felment online. Akartam felrakni Softcamot C sorhoz, de ha a telepítőt felrakom pendrivera, akkor a box nem ismeri fel, ha a boxon inicializálom a pent, akkor pedig a Win10 nem ismeri fel. Így nem tudok pendriveon átvinni semmit a boxra. A hálózaton ugyan látom a boxot, de a csatlakozáskor felhasználónevet és jelszót kér, én meg láma vagyok a hálózati kapcsolat beállításához.
A képen ugyan nem látszik az egész forgató mechanika, de ha a 75,5K fokon több áll ki a menetből, akkor az inkább a tükör emelését jelenti a keleti szélen, nem pedig a buktatását. A 75,5K fokon 1 cm különbségből pedig kiszámolható a szögeltérés, ha leméred a forgásponttól való távolságát.
Mivel a nyugati oldalon az íven van, a keleti oldalon pedig a holdak alatt, ezért a forgástengelyed is egy kicsit nyugatabbra van a déli iránytól.
Nézd meg a keresett műhold a te földrajzi koordinátádról nézve milyen Altitude-al, (vízszintestől - jobb esetben a horizonttól - mért emelkedési szög) és milyen Azimuth-al (É=0, K=90, D=180, NY=270 fok) látszódik.
360/2Pi=57,3, azaz 57 cm-re a szemedtől minden cm= 1 fok.
Jó méricskélést kívánok.
Mivel a forgatómotor forgástengelyének beállításához már nem nyúlunk, ezért a tükröt bármelyik másik műholdra átállítod, A forgatás során továbbra is pontosan az íven fog fordulni az antenna. Az egésznek csak annyi a lényege, hogy a motor null pontja nem középállásban lesz, de a tükör visszanéz az ív legmagasabb pontjára.
Bocsánat, nem akartalak megsérteni. Egyébként igen, kipróbáltam a gyakorlatban is az elméleteimet, de csak a saját 120 cm-es nemtudommilyen lavrommal, és a szélen lévő holdak sajnos már a házak takarásában vannak. De amit elméletben levezettem, az eddig még mindig működött a gyakorlatban is.
A csalást azért ennél szebben is ki lehetett volna dolgozni. A pontos beállítást az előbb már leírtam, esetedben csak azt a pár apróságot emelném ki, ami a pontos beállítást jelentősen rontotta. Elsőként azt emelném ki, hogy amíg az ív legmagasabb pontján a Clark íven 1 fok megtételéhez a motornak 1,11 fokot kell fordulnia, addig a horizont közelében már csak 1,01 fokot. Tehát ha átvered a rendszert, elhiteted vele, hogy más földrajzi hosszúságon vagy, akkor a USALS mód már nem lesz pontos, mert az alacsonyan fekvő műholdaknál, ahol már kisebbet kellene forgatnia, azt fogja hinni, hogy magasabban vannak, és nagyobb szögben forgat a motor. Ezért ha így állítod be, akkor minden műholdpoziciót külön le kellene menteni, hogy pontos legyen a beállítás.
Azt írtad, hogy csak a tükröt tekertétek vissza az Astrára a motorcsonkon, pedig a tükrön is lejjebb kellett volna állítani 2,3 fokot, és a vevőfejen is rotálni kellett volna 12 fokot, hogy visszaállítsd a tükröt az Astrára.
Szerintem a motor eleváció túl nagy nálad, ezért a széleken már kisebbet forog ki a tükör mint kellene, és ezt kompenzálod a földrajzi szélesség egyenlítőhöz közelebbi érték megadásával, amitől a motor nagyobbat fordul. Sajnos ettől az ív követése nem lesz jobb. A forgatómotor elevációt kellene pontosabban beállítanod.
Ha már jó a forgatómotor beállítása, de a motor nem forog ki a szélső holdakra, akkor az egyik irányba eltolhatod az ívet a másik irány rovására.
Abba az irányba és akkora fokban kell a forgatómotort kiforgatni, amely oldalon ahány fokról le tudsz mondani. (A másik irányban pedig ennyi fokot nyerhetsz.) A kiforgatott motort resetelni kell, hogy ez az elforgatott állapota legyen a null poziciója. Ezek után USALS módban az ív legmagasabb pontján lévő műholra tekerteted a motort, majd csak a parabolatükröt állítva megkeresed az előbb említett műholdat. (tükör eleváció fel-le és motor csonkon jobbra-balra állítva a tükröt.)
A vevőfejet is újra be kell állítani, mert elforog kissé az íveltolás hatására.
Engedd meg, hogy megkérdezzem, hogy láttad-e a szimulátor részt? Mert arra vagyok talán a legbüszkébb. 3D-ban lehet szimulálni az ívek változásait egy parabola antenna beállítás során. Ez nagy segítség annak megértésében, hogy az egyes íveltérések esetén mit érdemes állítani az antennán, hogy a megfelelő ívet eltaláljuk.
Pont, hogy a motor forgástengelyének szöge, és annak déli irányultsága a két legfontosabb érték a beállításnál. Ha ezt a kettőt eltalálod, akkor jó lesz az ív.
Szerintem te kevered a motor forgástengelyének szögét, és a motor forgókarját. Mert az utóbbi már tőben elhajlik a forgástengelytől, hogy könnyebb legyen a tükröt a műholdakra irányítani.
Latitude skálán a földrajzi szélességedet állítod be.
Elevation skálán kell a 90-földrajziszélesség-0,7. Ez az érték a forgástengely és a függőleges közötti szögeltérés.
De a skálák pontosságában én nem szoktam megbízni, ezért mindig megmérem a motor forgástengelyének szögét. akár egy okostelefonnal is meg lehet mérni (pl. Protractor applikáció), csak előtte vízimértéken érdemes kalibrálni a giroszkópját.