Ma sikerült nézhető Duna TV-t produkálni Debrecenben. Szentes irányába fordított Yagi-val. Távolság 170km. Jelszint 60%, jelminőség 100%
Talán még jobb is lehet. Már csak az értelmes adatfolyamról kéne gondoskodni.
én is vantageben vagy Clarketech-ben gondolkozom, egyelöre analog csatlakozással (SCART) - bocs, de mit jelent akkor "hogy anamorf 16:9 lesz a kimeneten?"
a közszolgálati tévé és rádiócsatornákra vonatkozó díjak szeptember óta publikusak kint vannak a szerződések az NHH honlapján, ezért is érdekes, hogy a közszolgálatiak vajon min törik ilyen hosszasan a fejüket.
egyébként pedig jobb ha tudjátok, három csatorna érhető el:
"Hétfőn délután megindult ugyan a szolgáltatás, de csupán az Antenna Hungária által létrehozott MinDig TV, a Duna TV HD és a Duna II Autonómia SD formátumú programjával."
Csak azért kérdeztem,mert elférnének egy multiplexen is szerintem. Két félig üres multiplexet minek sugározni?Tudom, hogy az MR más tészta, csak arra céloztam,hogy ők sem siettek a szerződés aláírással.
Nincs köze az MR-nek az MTV-hez. Külön kell szerződnije az MR és az AH - ami szintén nem történt meg - ezért nincs MR sem a DAB-on, sem a DVB-T-n.
Frekiileg mindegy ki hová kerül. Multiplex, az multiplex...
Sziasztok. Szinte biztos vagyok benne, hogy a Duna TV es az Autonomia kodolasa valamiben elter. A DivX h.264 codeccel hasznalva a valtottsoros kepbol szepen megcsinalja a rendes kepet (ekkor a proc terheles is magasabb a szamitas igeny miatt). Az Autonomia eseteben latom a valtottsort, becsikozodik gyors mozgasnal. A proc terheles is alacsony, mert nem vegzi a de-interlace-et. Tehat a Duna eseteben felismeri a formatumot, az Autonomia eseteben nem.
A DunaTV ugye HD16:9-ben sugároz, pillanatnyilag 4:3-as műsort. Nálam a STB analóg video (SCART) kimenete van rákötve 4:3-as TVre. Körben gyönyörű fekete gyászkeret! Mi ennek az oka?
- DunaTV nem adja az vezérlő (AFD) jelet?
- DunaTV épp rossz AFD jelet kapcsolt?
- AH nem adja tovább az AFD jeleket?
- Az én STB-om nem értelmezi rendesen az AFD jeleket? vagy egyáltalán nem értelmezi?
- valamit én csinálok rosszul?
A lényeg, hogy ingyen nem akarják adni (megértem, hiszen jogos üzleti érdekük, nekik is van tulajdonosuk, befektetőjük), mi pedig szerződés nélkül nem fizethetünk érte. A szerződés várhatóan december második felében íródik alá a kötelező jogi procedúrák után. Addig az AH jóindulatán múlik a dolog. További csatornával kapcsolatban nem tudok információval szolgálni.
Kollégák, 5kW az az 50kW... Ha a törvényt elolvassátok akkor abban nagybetükkel benne van, hogy tetőantennás vételről van szó!
A méretezést pedig az NHH mindig is elég érdekesen végezte (én elég sok észt osztottam kisközösségi rádióknak (gyakorlatilag falu v. lakótelep rádió) szóval ők általában ilyen 0.03W teljesítményekre kaptak engedélyt, mivel az NHH úgy méretez, hogy terep fölött 1m magasan nemtudom milyen antennával kell xdBmicrovolt jelet mérni - ami mondjuk a mono adásnak megfelelő, ez azt jelenti, hogy volt precedens mikor abban a házban ahol az adó volt már ott is problémás volt a vétel, nem beszélve "mari nénit" akinek a szomszéd utcában nem állt meg soha automata keresés közben a rádiója, mikor próbálta behangolni az adást!
Mi erre meg szórólapoztunk és próbáltuk megtanítani a hallgatókat, hogyan is lehet kézzel lehangolni a megadott frekvenciát)
Valószinü itt is erre lesz szükség: majd csinálunk kézikönyveket a nézők számára: hogy-milyen antennát vegyél, hogy helyezd el minnél magasabbra a háztetőn, kábelezd át a házadat drága alacsonveszteségű kábellel, vegyél antennaerősítőket, stb. Aki ezt megcsinálja azon kiváltságosak közé tartozhat majd, hogy "ingyen" nézheti az adást!
Úgylátszik az a műsor sugárzás technika nem megy nekünk...
Üdv, ms
A kérdés minket is erősen izgat, ugyanis a QoS elvárás a műsorterjesztési szerződés szempontjából is fontos. Mi a nézők érdekeit képviseljük, így lehetőségeinken belül monitorozzuk a rendszert. Megpróbálok kiszedni hivatalos módon valami információt, de az nem két perc lesz
Össztűz alatt az Antenna Hungária
2008. december 1. 23:10, Hétfő - Forrás: Napi Online
Tegnap indult a földi analóg műsorszórást 2012-ig fokozatosan felváltó digitális műsorterjesztés, ám eddig csak a Duna Televízió közölte, hogy megállapodott az Antenna Hungária (AH) Zrt.-vel, a nagy kereskedelmi csatornáknak viszont nem sikerült tető alá hozniuk a szerződést.
E televízióknak egy közösen megállapított összeget kellene fizetniük az AH-nak. Bonyolítja a helyzetet, hogy míg a műsorszóró 12 évre nyerte el a földi digitális műsorterjesztés jogát, addig a két országos kereskedelmi csatorna koncessziós joga ennél korábban, 2012-ben lejár, vagyis nekik olyan időszakra kellene elkötelezniük magukat, amiről maguknak sincs kellő információjuk.
Nem vezettek eredményre a TV2 és az Antenna Hungária Zrt., valamint az Antenna Digitális Televízió Műsorterjesztő Kft. között folytatott tárgyalások, így a TV2 műsora egyelőre nem lesz elérhető a december 1-jén induló földi digitális műsorszóró hálózaton. A TV2 közölte, hogy az elmúlt hetek folyamán mindent megtett annak érdekében, hogy a digitális platform a részvételével indulhasson - áll a közleményben -, ám azon kívül, hogy a vonatkozó jogszabályi rendelkezések nem biztosítottak elegendő időt a megállapodás részleteinek tisztázására, az Antenna Hungária Zrt. olyan egyoldalú feltételeket tartalmazó, az AH erőfölényét tükröző szerződést kívánt a TV2-vel aláíratni, ami semmilyen szempontból nem volt elfogadható - fogalmazott a kereskedelmi csatorna.
A TV2 ugyanakkor nem tett le arról, hogy a digitális földfelszíni műsorszórás platformján meghatározó piaci szereplővé váljon, ezért a televízió keresetet nyújtott be a Fővárosi Bírósághoz. Várdy Zoltán, a csatorna vezérigazgatója ennek kapcsán kiemelte, bízik abban, hogy a bíróság a piaci körülményeknek megfelelő, mindkét fél számára elfogadható feltételeket tartalmazó szerződést hagy jóvá ítéletével, és ezzel lehetővé teszi a TV2 számára a digitális földfelszíni platformon való részvételt.
Megfeneklettek az RTL Klub és az Antenna Hungária Zrt. közötti tárgyalások - mondta Róbert Ákos, a kereskedelmi televízió vezérigazgató-helyettese. Azt is elmondta: úgy vélik, hogy az AH a szerződés megkötésének előkészítése során visszaél erőfölényével, s ezért elképzelhető, hogy az RTL Klub a Gazdasági Versenyhivatalhoz fordul. Ezt megelőzően egyébként e csatorna is benyújtotta indítványát a Fővárosi Bírósághoz, ezzel is jelezve, nyitottak lennének a megoldáskeresésben, s nem megakadályozni akarják a földfelszíni digitális platform megszületését, hanem együtt akarnak fejlődni azzal. A csatornának egyébként alkotmányos aggályai is vannak a törvény azon értelmezésével kapcsolatban, amely szerint ha a cégek december 1-jéig nem kötnek szerződést az AH-val, akkor e televíziók végérvényesen lemaradnak a platformról. Ezért az RTL Klub az Alkotmánybírósághoz fordult.
Az AH nem kívánta kommentálni a kialakult helyzetet, így nem kaphattunk választ arra, hogy a műsorterjesztő szerint is olyan egyoldalú volt-e a televíziók elé tett szerződés, mint amilyennek a csatornák látják.
Ilyen nincs és még is van. Ami ebben az ügyben történik az szánalmas, tragikomikus ahogy kell.
Valakik ezt is elkúrták, nem kicsit NAGYON.
Nem is érdemes vele foglalkozni. Majd 1 év múlva, akkor talán...