Én úgy tudom, hogy a fajtamentők csak rottweilereket és rottweiler-jellegű kutyákat mentenek. Műanyagtál-fejű kutya miatt szerintem inkább a Fővárosi Nagycirkuszt tárcsázd
Jó fej kutya lehet, igazán energikus. Bár a fegyelmező végén már látszik kicsit a fáradtsága - amit amúgy meg is tudok érteni, ilyen intenzitású munka után.
Nekem nem tetszik igazán azoknak a 90 pont feletti kutyáknak munkája, akik lesunyva követik végig a gazdájukat, és szinte félve várják, hogy mikor adják nekik az utasításokat.
Ez az eb viszont szemlátomást örömmel, jó kedvvel dolgozik
A norvég válogatott kutyájával, Kimuras Harry Potterrel meg majd vigyázni kell a VB-n, nehogy kiszórjon valakire egy avada kedavra átkot
Nekem egy kicsit hiányzik a listából a piros-fehér-zöld. Persze nyilván leginkább anyagi okok vannak a dologban (mi más lehetne?!?!?! ), mert tuti nem occsó egy ilyen VB-s kiruccanás, pláne versenyzőként. A MEOE meg valószínűleg inkább a junior handlerek fantasztikus sikereit támogatja
A képeken látható nagyméretű box eladó.
4 darab csavar tökéletesen összetartja (én is így használtam), de ha előkerül a többi, akkor azok is járnak hozzá. Egy kis tisztítás ráfér.
Hasznos (belső) méretei:
hossz: 75 cm
szélesség: 49,5 cm
magasság: 59 cm
ajtó: 39 x 45 cm (szélesség, magasság)
Közepes és nagyobb testű kutyáknak egyaránt jó; strapabíró.
Irányár: 9.000 Ft
Sárosdon (Fejér megye), vagy igény esetén Székesfehérváron lehet átvenni. De akár a futárszolgálat is megoldható.
Érdeklődni: PÜ, vagy malavant@gmail.com
Amúgy meg ne menőzzél a labdás kutyáddal; nézd meg az enyémet, ennek el se kell mindig dobni, csak egyszer - utána már saját magának dobálja http://www.youtube.com/watch?v=e037tPYG96Q
Szerintem az "ül" és a "fekszik" parancsnál feleslegesen "dőlsz rá" a kutyára - ez csak plusz testjelnek számít.
A napokban vettem 200 Ft-ért egy könyvet, Kutyák a bűn nyomában címmel - 1988-as kiadás. Rendőrségi eseteket írnak le. Nem épp a legélvezetesebben megfogalmazva, néha kicsit erőltetett a szépirodalmiság, de a lényeg, hogy tanulságos story-k. Ott írja az illető, hogy a kutyák sokat hibáztak a fektetés utáni behívásnál, mivel a gazdi lusta volt visszamenni hozzájuk: a kutyusok mindig kapták a "hozzám" parancsot, ezért már nagyon várták, hogy mehessenek a gazdihoz a jutalomért. Eredmény: a gazdi legkisebb rezdülésére, vagy épp kicsit hosszabb idő után, maguktól megindultak a kutyák a vezetőjükhöz. Ha megfigyeled a te videódon a kutyát, 2:25 végén és 2:26 elején (tehát abban a pár századnyi másodpercben), akkor láthatod, hogy előbb nekiindul, mint ahogy a "hozzám" parancs elhangzik.
Amúgy minden oké, szóval lécci ne egyél meg
Én ezeket vettem észre, de a fórumot olvasó, ám nem írók számára ismét mondom: nem értek a kiképzéshez, csak "kutyás laikus" észrevételeket tettem.
Majd kérlek írd le, hogy így van-e, vagy sem, és ha igen, ha nem, akkor is, hogy miért - hogy én is tudjak belőle tanulni
Nekem a hétvégém nem kutyás, hanem farkasos volt A szánhúzókutyás klub jóvoltából bemehettünk a kölyökfarkasokhoz a veresegyházi medveotthonban. Nagyon tündér mindegyik, jobban bújnak mint egy kiskutya. És "nyugodt, erős fogásuk" van (főleg a táskákon)
Nálunk is volt már többször babesia (szerencsére már vagy 3 éve viszont nem, kopp, kopp), de amikor az esti etetésnél nem körözött vagy vonyított valamelyik kutya, akkor már tudtam, hogy baj van. Náluk mindig jelentkezett az étvágytalanság - első tünetként. 1 imisol injekció után mindig simán rendbe jöttek; egyedül az öreg kutyámat viselte meg az első és egyetlen babesiája (akkor olyan 7 éves lehetett) úgy, hogy fecskendővel etettük több napig - ma már 13 éves.
Mindenféle drága spot ontól is maradt bennük kullancs, meg a legtöbb már csak 2-3 hónapig jó, szóval utóbb végre vettem egy 500 Ft-os Rossmannos bolha- és kullancsirtó nyakörvet. És láss csodát: a hosszú erdei és szántóföldi séták ellenére sem maradt bennük kullancs...
Azt persze nem tudom még, hogy a rottweilerek ilyesmire mennyire kényesek. A Kiltix nyakörvről sok jót hallottam, de mint említettem, nálunk az "occsó" is bevált.
Tök jó, hogy ennyire figyelsz a kutyádra, hogy "rossz" nyomkövetéséből is felfigyelsz a problémára
PÜ-ben tudna nekem valaki adni egy e-mailes elérhetőségét a Von Neckartal kennel tulajdonosának? A honlapján egyáltalán nem találtam elérhetőségeket.
Ugye, ő az, aki anno rottweilereket is tenyésztett? Mert a rottik miatt lenne szükségem rá, hogy fel tudjam vele venni a kapcsolatot (pár régi képre lenne szükségem).
Ok, meggyőztél. Holnap vissza is adom a történelem szakos diplomámat...
Amúgy, az előző bejegyzésedre reagálva. Persze, nyilván, a ma elvárásait és normáit nem épp illő dolog kivetíteni a múlt századra, vagy épp későbbre. Annyi azonban biztos, hogy ha rossz gyakorlat fel lett ismerve, kellően alá lett támasztva, hogy miért rossz, akkor a továbbiakban nem szabad folytatni az "ősi rítust".
De pl. a fülkupírozás is az a dolog, ami ma már kizárólag esztétikai okokat szolgál. Bele lehet magyarázni a bull-baiting és a bear-bainting miatti szükségességet, csak épp én még Magyarországon nem láttam egyetlen egy "bikahecces" dobermannt sem (Remélem, nem is fogok.)
Lehetne erről még mazsolázgatni, de a lényeg - ahogy te is írtad -, hogy immár tilos, és mindenki seperjen a saját háza tája körül, hogy miért van annyi vágott farkú rottweiler - a tenyésztőknél is...
Vagy csak kevés volt ez a több mint 10 éves a teljes szemléletváltáshoz.