Találatok száma: 1192 üzenet |
|
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24330. Elküldve:
2017-01-19 00:56:10 |
[451.] |
Látom, sokaknak egészen jól indult a 2017-es év a La La Land kapcsán (aminek a témájában most úgy tűnik, hogy nagyon nem vagyok jártas, mert fogalmam sincs, hogy honnan lett ez így felkapva, a hírverését sem hallottam, a témáját sem, a műfaját sem, csak így most utólag a reakciók kapcsán, viszont még így is ködös, hogy most mit is jelent ez, de nem azért mert ne néznék musicaleket), míg én a hasonló nevű kiadótól várom a nagy évkezdést... Már, ami a Twister-t illeti :)
Előtte azonban le kellene zárni a több év után először adódott kivételesen lezárhatatlan esztendőt, 2016-ot, persze jó értelemben.
Év elején itt fórumon szóba lettek hozva a western filmzenék, amik kapcsán akkor ez így eszembe se jutott, de pont ehhez a műfajhoz kaptuk meg James Horner utolsó, bár másik szerző által kiegészített munkáját a tavalyi felhozatalban. Engem nem különösebben győzött meg, de pl. a film sem volt annyira western, mint inkább akció-dráma keverék, ellenben nem vágtathattam el mellette megemlítés nélkül, még akkor sem, ha számomra kiemelésre méltóbb az általam 2016-hoz köthető filmhez szerzett 2015-ös muzsikája, a Wolf Totem.
I. Animációs mesék aláfestései:
6. A hamarosan minden évben több kategóriában is hellyel-közzel minőségi teljesítménnyel jelentkező szerzőtől, Michael Giacchino-tól kaptuk meg a jókora (és ezért most külön kategóriaként emlegetett) animációs adagunk első remek képviselőjét, a Zootopia-t.
5. Hans Zimmer-ről szuperlatívuszokban kellene beszélni 2016-os jelentkezései kapcsán, nekem azonban (bár több kategóriában felbukkan) egyik sem győzött meg annyira, mint az újításmentes, de végülis nem élvezhetetlen Kung Fu Panda harmadik felvonása. Az ehhez a meséhez született hangulati aláfestés már a kezdetektől fogva tetszik, így azért ez is viszonylag előkelő helyre került a listámon. De, hogy csak ennyire teljen a szerzőjétől, az nála összességében épp elég negatívum (hozzáteszem, elképzelhető, hogy bennem van a hiba, mert a nagy többség ellenkező véleményen van tavalyi produkcióiról, de erre majd a későbbi kategóriáknál térek vissza)
5.a. A folytatás muzsikák terén Thomas Newman egy fokkal kidolgozottabb aláfestést alkotott, ami a tengermélyi halak kalandjait illeti, hiszen az első rész stílusjegyeinek megőrzése mellett tud újat mutatni az igencsak sajátos stílusjegyein belül (ez a képesség számomra még Alexandre Desplat esetében van ennyire szembetűnő).
5.b. A John Powell miatt annyira kedvelt Jégkorszak stafétáját pedig John Debney vitte tovább amolyan modern köntösbe öltöztetett Tom And Jerry muzsikát komponálva. Sok újat nem ad a szériához, de legalább egy-két helyen hiánypótlásul szolgál Powell éves távol maradásának(*) feledtetéséül.
4. Ugyan Alexandre Desplat kiválasztásán kissé értetlenkedve, de álljon itt példaként (eme első tagmondat előítéletességének cáfolataként) a The Secret Life of Pets. Igaz, a film nekem túlzottan kapkodós és gyors volt, a zenei anyagában különállóként ugyanez viszont nem zavart (mert vidám, úri eleganciával párosul), sőt már hiányzott is, pláne a szerző repertoárjából.
3. Még mindig az állatmeséknél maradva Heitor Pereira mérges madarait sorolnám a dobogó aljára. Desplat kis kedvenceivel ugyan össze csaphatnának a szárnyasokkal ezért a pozícióért, ám a szerzőjük már úgyis sokszor került nem csak nálam, hanem sokaknál előkelő helyre, míg Pereira esetében (nem szép ilyet mondani, de) talán ez marad az egyetlen, amiben valódi tehetségét bizonyítja, s nem csak pedzegeti. A főtéma olyan szépen, sokszor és sokféle változatossággal jelentkezik, amit mostanában többen is hiányolni szoktak a mai aláfestésekből. Néha zajos ugyan, de még így is kiváló teljesítmény abból a szempontból, hogy beazonosítható, visszaidézhető, csiripelhető :)
2. Igazából jó az, ha egy nevesebb sorsot érdemlő szerzőtől ritkán hallunk új alkotást, mivel így szinte előre tudni lehet, hogy jó muzsikát fog letenni az asztalra. A "gond" akkor van, ha a szerzeményről lerí, hogy bizony akkor is bőven megállná a helyét, ha komponistája gyakrabban lebegtetné kottáit a közönsége előtt. Így Dario Marianelli Kubo-ja mindenképpen a dobogó csúcsára... kellett volna, hogy kerüljün...
1. ... ha év végén le nem tessékelte volna onnan Mark Mancina Moana albuma. Túlságosan betétdal vezérelt az egész, és ebből a szempontból van annyira tömény, hogy nem is igazán jó egészben hallgatni, mégis bárhova rakva a tűt, amit hallok, tetszik, ráadásul olyan szépen kidolgozott, kerek, egész, egységes track-ek vannak rajta, amik önmagukatért beszélnek.
+1: Külön nem lett hallgatva a Sing!, viszont jó volt még tavalyi élményként letudni moziban. Korábban nekem a Lorax betétdalai jöttek be kifejezetten, ami az animációs kínálatot illeti. És jelen esetben is elég klassz repertoárral rendelkezik a mese, sőt a Shrek II. filmvégi, betétdallal megtámogatott akciójelenetének hangulatossága most először köszön vissza ugyanolyan elementáris erővel, mint akkor, ilyet azóta nem láttam, most pedig már csak ezért megérte beülni rá. A score felől viszont nem igazán tudom megközelíteni ezt a mesét, nem is igen emlékszem rá.
II. Filmek filmzenéi :)
Hans Zimmer összességében tekintett éves tevékenységének negatív megítélése mellett (miszerint csak a Kung Fu Panda III. sikeredett) meg kell jegyeznem, hogy egyrészt az Inferno túl nagy elvárásba ütközött (bár anélkül sem fényeskedett valami jól, annyira semmilyen), másrészt a többit nem hallgattam se film nélkül, se filmmel, még a Batman v Superman-t sem (így a hiba bennem is keresendő).
És ha már így kezdek belejönni a negatívumok sorolásába, akkor gyors le is tudom inkább őket itt az elején, mert annyira azért nincs sok, meg aztán minden jó, ha a vége jó, a tavalyi esztendő vége pedig igencsak az volt :)
Nos, ami még nem vonzott be:
The Legend of Tarzan (Rupert Gregson-Williams)
Warcraft (Ramin Djawadi)
Independence Day - Resurgence (Thomas Wander és Harald Kloser)
Jason Bourne (Nem egyedül követte el a sorozat állandó komponistája ezt az egysíkúra sikeredett művet, s ennek kapcsán kezdem azt mondani John Powell felhozatalára, hogy ez így már nem is igazán nevezhető munkásságnak. (*) Oké, ő is ember, aki inkább foglalkozik magával, hisz nem azért él ő sem, hogy az én igényeimnek eleget tegyen, de ilyen tehetség mellett szomorú ezt látni, és pl. a közel-távoli jövöben is csupán két muzsikára van kilátás.)
10. Rogue One (Michael Giacchino)
Az év egyik legjobb tétele ezen az albumon van, s ha csak ebből a szemszögből nézem, már azt mondom, hogy jobban sikerült, mint a Jurassic World. Ez persze nem mérce, lehetett volna sokkal jobb is, bár ami hallható, az nem rossz, de kevésnek bizonyul. A nosztalgikus felcsendülések viszont egész korrekt módon vannak alkalmazva (sőt, igazából az egészen jobban érezni Williams hatását, mint magát Giacchino stílusát). Nagyjából ez az erőssége, de ez van is annyira mérvadó, hogy helyet találjon magának a listámban.
9. The BFG (John Williams)
Az E.T. és Harry Potter keverékének szolíd kivitelezése, ami inkább az utóbbi mesevilágnak a kiegészítése lehetne. Nincs benne csúcspont, és a kalandosság hiányzik belőle, így viszontszépen, végletmentesen ellavíroznak a dallamok a zenekaron. John Williams rajongóként is csak erre a helyre tudtam besorolni, viszont ha össze lenne gyúrva a Tintin-nel, akkor a kettő együtt nagyjából kiadhatná maximális elismerésemet.
8. Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (Mike Higham és Matthew Margeson)
Nem tudom, hogy Danny Elfman miért maradt távol Tim Burton filmjétől, mivel egy-két helyen még így nélküle is azt érezni, hogy a stílusát meg akarták idézni. Viszont a két zeneszerző nélküle is elbírt a rendező igényeivel (bár hozzá kell tennem, hogy nekem nagyon nem tetszett ez a film, s nem tudom, hogy ők miként kezeltek és miféle igényeket, elvárásokat).
7. Star Trek Beyond (Michael Giacchino)
Az előző részektől kissé elmarad, de talán csak az előzetes elképzelések, elvárások miatt, hiszen a korábbiakat még viszonylag újként tudtam kezelni. Viszont a játékzenéktől felkapaszkodott zeneszerzőnk mégis ebbe a szériába ásta bele magát legjobban, és továbbra is elég szembetűnő, hogy sikeresen magáénak is tudhatja. Végülis a kalandozások szellemiségét most jobban kifejtette, mint korábban.
6. The Jungle Book (John Debney)
Sok értelmét nem látom annak, hogy élő szereplőkkel is teljesen ugyanazt lássuk, amit rajzolt változatban (pl. Hamupipőke, vagy nemsokára Szépség és a Szörnyeteg). Ennek okán a filmek zenéi szintén át-átvehetnek/vesznek a korábbi alkotásokból motívumokat, viszont pl. jelen esetben is ez olyan szépen, észrevehetetlenül simul bele az egészbe, hogy mindenképpen saját lábakon álló műről beszélhetünk. És a hasonlatnál maradva itt most a saját lábak elég izmosak :)
5. Pete's Dragon (Daniel Hart)
Röviden jellemezve nemcsak a meglepetés ereje van ebben a műben, hanem minden, ami hiányzik a The BFG-ből. És ez a filmek összehasonlítására is vonatkozik. Így kell a mai kornak eladni a 80-as évek stílusának erősségeit.
4. Doktor Strange (Michael Giacchino)
Év közben volt szó arról, hogy a szuperhősfilmek zenei témái milyen tényezők okán lehetnek annyira felidézhetetlenek, holott ikonikus szerepekhez ikonikus aláfestés dukál. Errefel itt van a furcsa doki, aki olyan mint anno Sherlock Holmes. Első hallásra értetlenül állunk előtte, hisz adott a lehetőség a fütty-témához, errefel úgy van átcsavarva az egész elgondolás, hogy ezzel pontosan beilleszkedjen a fentebb megjegyzett hibába. Azonban, ha ezen túltesszük magunkat, akkor azért elég egyértelműen hallható a dinamikus kísérletezés minden pozitívuma.
3. Eddie the Eagle (Matthew Margeson)
Amíg a Pete's Dragon filmileg telitalálattal, ám zeneileg csak felszínesen közelítette meg a 80-as éveket (bár szerintem helyesen nem is volt szándékában), addig a csetlő-botló síugró igaz története ezt maximálisan kihozta a talpalávaló felelősétől. A késői 80-as, de inkább 90-es évek eleji zeneszerzés jegyében íródott kottáról senki nem mondaná meg, hogy nem akkorról való, csak épp el lett feledve, bár még így is ad az egészhez csipetnyi plusz löketet.
2. Ghostbusters (Theodore Shapiro)
Nagy dolog lett itt véghez víve. Meg lett velem szerettetve az eredeti film betétdalának dallama :) Sőt, ez hiányozna is, ha itt-ott nem lenne belekeverve, azonban nem csupán ebből kifolyólag volt az egyik legtöbbet hallgatott korong. Szerintem élvezetes kis darab, ami engem rá tudott venni a franchise normális megismerésére... S azt követően, hogy nyugtáztam, hogy egyik sem tetszik :) megvontam a vállam, s hallgattam újra, mert a zenét szerencsére nem húzta maga után.
1. Fantastic Beasts and Where to Find Them (James Newton Howard)
A muzsika, amiben el lehet veszni, aminek az ereje a részleteiben rejlik. Ez persze negatívum is lehetne, viszont az a helyzet, hogy nem a szerzője veszett el a részletekben, hanem én, mint hallgató. Rengeteg pillanat van egy-egy tételen belül, amiknek köszönhetően nem is kedvenc track-ekről kezdek el beszélni, hanem kedvenc albumról, s ami egyúttal azt is eredményezi, hogy nem a számokat tekergetem vissza, hanem már azok egyes részleteit. Ez a filmzene ráadásul hosszú évekig szerintem hivatkozási alap lesz.
III. Még megemlítendők, melyek jó szolgái a látottaknak (s mint ilyen kategória, nem is annyira a zenék sorrendjét, mint inkább a filmekét jelzik):
5. The Shallows (Marco Beltrami)
Én nem tudtam film nélkül külön meghallgatni, nem jártam utána, de lehet, hogy nem is jelent meg, így ebbe a kategóriába került, mert a cselekményt azért kellően alátámasztja.
4. The Finest Hours (Carter Burwell)
Egy sikeres mentőexpedícióhoz rengeteg megpróbáltatáson kell keresztülmennie nemcsak a vihar lovagjainak, hanem az őket odahaza váróknak egyaránt. És ezt a két világot (de tulajdonképpen hármat, hisz ott vannak még a megmentésre várakozók) szépen lefedi az aláfestés, de nem csapongó és nem is hivalkodó módon.
3. Sully (Clint Eastwood)
Újabb csendes, higgadt, kimért alkotás a vadnyugat egykori párbajhősétől. Bár nem egy zuhanás képei lebegnek előttünk hallgatása közben, bár nem is ez a lényeg, hanem a véghez vitt manőver körül kialakult vizsgálati viták összessége, s jelen esetben a főpilóta merengő hangulata.
2. Money Monster (Dominic Lewis)
A kétezres évek végétől kiegészítő muzsikusként (pl. HTTYD) tevékenykedő komponista saját műve. Van még hova fejlődni, de az irány egész jó, bár itt azért a filmtéma is mutatta a biztos utat.
1. Race (Rachel Portman)
A cselekményből adódóan a heroikusság mellett fenyegetettséget sugalló szerzemény. És e kettősség a szokásos, de mégis remek egyveleggel lett megoldva. Hallottunk már ehhez hasonlókat főként ugyanígy, megtörtént eseteket feldolgozó sportfilmeknek köszönhetően, ám kicsit se hat elcsépeltnek.
IV. Tökéletes track-ek:
10. Hans Zimmer - Jaded; The Battle of Legends (Kung Fu Panda III.)
9. Alexandre Desplat - Hijack! (The Secret Life of Pets)
8. Mike Higham és Matthew Margeson - A Place Like This; The Augusta (Miss Peregrine)
7. Theodore Shapiro - Balloon Parade; Behemoth (Ghostbusters)
6. Matthew Margeson - Eddie the Eagle; Eddie Jumps the 90M (Eddie the Eagle)
5. Mark Mancina - Kakamora (Moana)
4. James Newton Howard - The Demiguise and The Occamy; Tina Takes Newt In / Macusa Headquarters; A Close Friend; The Obscurus / Rooftop Chase; meddig soroljam? :D (Fantastic Beasts)
3. Michael Giacchino - Rogue One (Rogue One)
2. Philter - The Escape (The Campfire Tales)
1. Mark Mancina - You're Welcome Instrumental (Moana)
V. Betétdalok:
5. Taron Egerton - I'm Still Standing (Sing!)
4. Shanghai Roxi Musical Studio Choirs - Kung Fu Fighting Celebration Time (Kung Fu Panda III.)
3. Hudson Thames - Drive It Like You Stole It (Sing Street)
2. Lindsey Stirling - Something Wild (Pete's Dragon)
1. Dwayne Johnson - You're Welcome (Moana)
VI. Az év megjelenése:
The John Williams Jurassic Park Collection
VII. 2016-hoz köthető megismerések:
3. A Mr. Nobody filmként nagy hatással volt rám, igaz, pár helyen átcsapott a nem szeretem féle művészfilmes megvalósításba, de többnyire még így is követhető volt az első nézés ellenére. Olyan volt mintha a Pillangóhatást néztem volna barátságosabb műfaj keretein belül a téma filozófiai megközelítésében. Az életösszefoglaló történések zenei súlyát pedig remekül találta el Pierre van Dormael a minimalista hangszerelés ellenére, vagy talán pont annak köszönhetően. Így ez szintén megragadt bennem. Minden egyes tétel mintha egy egész élet lenne. Különös és elgondolkodtató (mint minden választás súlya).
2. Christopher Young munkásság:
Ő az a szerző, akinek még az előző kategóriába is be kellett volna kerülnie a Monkey King II.-vel, ám nekem a 2014-es elődje jobban tetszett. Ez persze így nem kifogás, viszont hozzáteszem, hogy ebben a kategóriában nagyobb szó a szereplés, mivel így CY bekerülhetett a kedvenceim közé :) Ismertem tőle korábban is albumokat, van is, aminek már a beszerzése előtt bérelt helye volt a polcomon (The Core), de valahogy ezidáig periférián kívülre estek az aláfestései. S nem kifejezetten azért, mert jobbára horrormuzsikákat szállít (amiket filmként nem is nézek), hiszen az akció és drámai vonulatának nagy hányadát, mint kiderüt, film alatt hallottam ugyan, de külön nem kerestem, hanem mert egész egyszerűen így jött ki. Ezt azonban a továbbiakban nem hagyhatom :) és kösz a tippeket!
1. Daniel Pemberton művek:
Ha azt veszem, hogy már elég régóta bevonom az évértékelésbe a korábbi szerzemények év közbeni megismerését, és így igazából azt lehetne hinni, hogy most már aztán be van tömve minden lyuk, minden vakfolt, akkor azért nem semmi, hogy még mindig lehet visszamenőlegesen találni olyan egyedi hangzású, felismerhető, élvezhető, kreatív zenéket (és ezen a többes számon van a hangsúly, mert nem csak egy korong lett megismerve, hanem több is szolgáltatja ezen megítélés alapját), mint amiket Daniel Pemberton alkot. Persze, nem nyúlik vissza annyira régre, amiket hallottam tőle, de akkor is, innentől kezdve érdemes lesz rá odafigyelni a jövőben, s nemcsak a múltjára összpontosítani. Mindesetre a Desperate Romantics és a Dirk Gently továbbra is gyakori hallgatnivaló marad. Ezt a tippet is köszönöm! :)
VIII. Koncertek:
2. Hans Zimmer Live On Tour
Itt bukik ki leginkább az, hogy szembe menve az árral Hans Zimmer produkcióival nem voltam megelégedve 2016-ban. Azt tudtam, hogy fel lesz turbózva a repertoárja minden darabja, de a videókat tekintve valahogy letisztultabb hangzásra számítottam. "Rock-koncert" ide vagy oda, ez így nekem zajos volt. Kíváncsi lennék pontosan ugyanerre az előadásra mondjuk a Müpában. Talán gyökeresen változtatná meg az értékelésemet. Egyszóval nem hiszem, hogy az átdolgozott tételek miatt lett volna ennyire kivehetetlen sok dallam, mint inkább a csarnok akusztikátlanságából adódóan. Kár érte. De azért, na, még így is megérte :) és még így is az év filmzenei eseményének lehet nevezni.
1. Bud Spencer Emlékkoncert
A kétség kívül félresikerült reklámmal és/vagy félresikerült időben tartott Guido és Maurizio de Angelis előadás egyáltalán nem sikerült félre. Élvezetes volt, ám teljes mértékben figyelmen kívül kellene valahogy hagyni a mottóját, ami persze annyira nehéz, vagy talán lehetetlen, hisz már eleve a plakátokkal hivatalosan is ez volt sugallva. Annyi biztos, hogy a stadion sokkal inkább való könnyűzenei előadásokhoz, mint szimfonikus darabok helyszíneként.
Amit nem említettem meg, az vagy nem került sorra (pl. John Ottman új X-menje), vagy nem fogott meg, de nem is került a rosszak közé (pl. Thomas Newman - Passengers)
Remélem, hogy lesz még ilyen, ehhez hasonlóan tartalmas filmzenei év a jövőben is :)
|
|
[válaszok erre: #24331 #24338 #24342 #24354]
|
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24294. Elküldve:
2017-01-04 22:40:13 |
[452.] |
Régen volt itt téma a Copernicus' Star
www.youtube.com/watch?v=tVMenZrMiNM
Én ezzel az albumával ismertem meg. Akkor írta valaki, azóta viszont ezt az egy hibáját nem tudom elfelejteni, mint klasszikus példa arra, miként lehet a legrosszabb módon lezárni egy track-et. Ezt leszámítva viszont azért megtetszett annyira a műve, hogy utána más-más albumát is előhalásszam.
|
|
|
[előzmény: (24293) Glögi, 2017-01-04 21:52:22]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24262. Elküldve:
2016-12-30 13:03:57 |
[453.] |
Na már megint :D
Nem hagynak ezek spórolni?! :)
|
|
|
[előzmény: (24260) Kulics László, 2016-12-30 07:46:09]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24256. Elküldve:
2016-12-29 01:35:11 |
[454.] |
A Rogue One-ra gondolsz?
Az én gyűjteményemben ritka, de azért akad rá példa, hogy egy albumot leginkább csak 1 track miatt vettem meg. A legnyilvánvalóbb ebben a sorban az Angels And Demons az első tétele miatt, ami az egész albumhoz képest kiugróan jól sikerült.
Giacchino-tól a Super 8 volt még ilyen, bár nem ennyire egyértelműen, mivel egyáltalán nem kirívó a sorban a "22 - The Evacuation of Lillian" tétel, én mégis sokszor elővettem a többi szám nélkül.
A Rogue One viszont a Super 8-hoz képest nálam jobban megérdemelné az albumvásárlást ebben a "kategóriában" (ha van ilyen) a címadó track okán. A "Rogue One" zseniális, az albumot viszont sehogy sem sikerül megszeretni.
A mostani SW film miatt három napja újra sorra vettem a filmeket, hogy majd ismét, frissen képben legyek, ha moziba jutok. Most készítési sorrendben nézem őket, a régi trilógia már letudva, és ilyen nincs, pont a Birodalom Visszavág és a Jedi Visszatér között ért Carrie Fisher halálhíre. Nyugodjék békében!
|
|
[válaszok erre: #24257]
|
[előzmény: (24255) suttercane, 2016-12-28 23:16:49]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24251. Elküldve:
2016-12-24 15:28:20 |
[455.] |
Ja, az ára: Én is sokallottam, de már jó előre tudtam, mikor ide be lett írva, hogy mivel limitált kiadványról van szó, le kellene rá csapnom, mert különben van rá esély, hogy nem lesz ilyenem. Mi van akkor, ha nincs ilyenem? Hiszen marad nem kevés 60dollár+postaköltségem pluszban valami olyanra, ami esetleg még tényleg hiányzik (bár úgy tűnik, mindig fog adódni valami, ami hiányzik :D). Szóval, nekem a JP nem maradhat ki, mert a Vissza a jövőbe mellett ez a másik örök kedvenc filmem, gyerek koromban megfertőzött, így aztán (igaz szerencsés is lehetek ez ügyben, hogy csak ennyi problémám van) nem tehettem meg most se, hogy az árával foglalkozzak. Böjtölni viszont nekem is jócskán kell majd emiatt, mert tényleg drága, csak éppen nem önmagához és a témához, valamint nem a számomra kialakult jelentéséhez mérten.
Ami JP kiadványom van: A könyvek (régi és új kiadásban is); a filmek VHS-en; külön-külön DVD és a 4 lemezes díszdobozos változatban (azt hiszem, csak ez utóbbin van feliratozva az extra, míg a filmeket az előbbiről nézem, hogy az használódjon); a filmzenék (ebből a Jurassic World is), illetve a régi matricás album :) BD lemezem nincs, nincs is min lejátszani, de nem is akarok rá költeni.
Tulajdonképpen a pár szabadidős tevékenységem mellett az egyetlen hobbim, ami fizetős, az a filmzene gyűjtemény és a koncertek, valamint az odavezető utak finanszírozása, illetve még talán a DVD-k (bár ez már nagyjából lezárult), Ám ezek mind le is nulláznak miközben rendszeresnek nem is nevezhető. A mostani rendelésem (JP, Fantastic Beasts) előtt max. egy vagy két lemezt vettem, illetve csak egy januári rendelésem volt: Pan; Edward Scissorhands Expanded; Jaws (2CD); Jaws II. (2CD); Rio II. OST; Lorax OST(betétdalos); SW V.; koncertet tekintve meg helyben voltam a Hans Zimmer-en és a GMDA-en, valamint a jövő évi James Newton Howard-ra fizettem be. Szóval az idei év vége környékét figyelembe véve el lehet kezdeni a koplalást. Mert így egyben sorolva ez soknak tűnik, de egész évre elosztva még azért fizethető, örülve annak, hogy se nem dohányzom, se nem kávézom.
|
|
[válaszok erre: #24261]
|
[előzmény: (24250) ASlyB, 2016-12-24 14:33:24]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24250. Elküldve:
2016-12-24 14:33:24 |
[456.] |
Dobozmese:
Még előző hónapban érkezett meg a Fantastic Beasts két lemezes változata, ami ugye papírtokos, és már jó előre fájtam miatta. Mibe, hogyan tegyem át. Kibontva megörültem neki, hogy a papíron belül műanyagban vannak a lemezek. Hurrá, ez így nem kíván tok cserét, mondom. Igen ám, de a lemezre annyira jól vigyáz ez a fajta műanyag, ami ebbe lett ragasztva, hogy el nem engedné az istennek se. Már szinte szanaszét lett hajligatva a CD, mire kijött a helyéről. De tényleg, nem akarják, hogy ez hallgatva legyen?! Nem értem. Nagy nehezen kihalásztam a két korongot, majd az volt az első, hogy kitörjek mindkét helyről egy-egy tartó fogat. Muszáj. Hál istennek ezzel a fajta lefogató módszerrel korábban talán csak kétszer találkoztam. Az egyik pont az 5 lemezes Indiana Jones kollekció volt. Annál is ugyanígy kellett eljárni. Egyszerűen nem mozgatható, nem pattintható egyetlen kis műanyag fogacska sem. Annál mondjuk lereszeltem belőle...
Ez így sehogy se jó.
A gyűjtemény gyarapodásának elején sosem volt semmi ilyen probléma. Az utóbbi időben viszont jó előre félek minden újonnan érkezett produkciótól. DVD-k terén is, bár DVD-t már szinte egy éve nem vásároltam.
A JP kiadványra rátérve: a legklasszikusabb 4 lemezes tokot kapta. Ugyanolyan, mint a Titanic, vagy a western gyűjtemény. Kiválóan vigyáz a lemezekre, emberi módon, intelligensen kivehetők a CD-k. A dizájn szerintem kifogástalan, már ami a lemezeket illeti. A nyomtatott megjelenítés, borító, és a kis füzetecske szerkesztése már nem annyira különleges, a tartalma viszont minden igényt kielégítő (bár én nem tudok angolul, így ez ellentmondásos) :) Lényeg, hogy a kivitelezés tekintetben klasszikus módszereket alkalmaztak, ami szerintem elegendő, nekem legalábbis az, sőt, így a leginkább felhasználó barát.
A lemezek tartalma viszont semmilyen hiányérzetet nem kelt senkiben, ezt garantálom. Még csak egyszer hallgattam őket végig, de ami meglepett, hogy most a második rész jobban tetszett. Nyilván, mert kevesebbszer hallgatom. Emlékszem, anno egy másik második résszel, az Indiana Jones újrahallgatásaival voltam ugyanígy, ott is a széria kevesebbet hallgatott felvonása nyerte el a tetszésemet :)
|
|
[válaszok erre: #24251]
|
[előzmény: (24246) purple rain, 2016-12-24 13:56:13]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24247. Elküldve:
2016-12-24 14:02:10 |
[457.] |
Előre kibontottad őket? ;)
...
Mint én a JP-t :D
Na jó, magamnak rendeltem az ünnepektől függetlenül, de mégis szép magyarosan mondva be tudom tudni annak :)
|
|
[válaszok erre: #24248]
|
[előzmény: (24244) purple rain, 2016-12-24 13:47:52]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24245. Elküldve:
2016-12-24 13:53:33 |
[458.] |
Még valami eszembe jutott a 11 év távlatához.
Első diákmunka fizetésemből vettem meg a gyűjteményem legelső filmzene albumát, a Back To The Future névre keresztelt javarészt betétdalos kiadványt. Nem ilyenre gondoltam, de attól még kedvenc. Ez volt 2000 nyarának végén, melyet második korongként követett a Jurassic Park CD-je, ami éppen karácsonyra érkezett a postára ugyanígy abban az esztendőben, 16 éve :) 16... 16... :D Mindjárt nagykorú lesz :D
És a nosztalgiát emelendő, éppen tegnap vettem át a most megjelent 4 lemezes limitált JP-t.
|
|
[válaszok erre: #24246]
|
[előzmény: (24242) ASlyB, 2016-12-24 13:01:19]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24242. Elküldve:
2016-12-24 13:01:19 |
[459.] |
El nem akarlak szomorítani, így egy születésnapi (most értsd: karácsonyi) ünnepen, de én amikor az időt számolom, olyankor mindig olyan megfogalmazást szoktam hozzátenni, hogy ennyi idő alatt ki lehet járni az általános iskolát :D A 11-nél meg már ugye jövőre érettségizni lehet.
Ne temess a megélt idő alapján, pláne, hogy karácsony mellett van feltámadás is :) Egyszóval ne számold az éveket.
Örökké megélni nem lehet, de örökké élni igen.
Ne haragudjatok az esetleg tovább fokozott idősajnáló hangulatért, valamit majd kitalálunk ez ellen (én jelenleg Kip Thorne Csillagok között tudományos hátterét magyarázó könyvét olvasom "ez ügyben") :)
Nekem zeneszerzői találkozások kapcsán, hosszú beszélgetés híján Alan Silvestrivel kezet fogni volt az egyik, ha nem a legnagyobb élmény.
Mindenkinek kellemes ünnepeket, és filmzeneszerzőkkel találkozásban, kézfogásban, valamint szerzeményeik kikapcsolódást nyújtó hallgatásában gazdag boldog új évet! :)
www.youtube.com/watch?v=R91QF6Xbaow
www.youtube.com/watch?v=ZBgFShstS70
www.youtube.com/watch?v=z5dfpe_-Lgg
|
|
[válaszok erre: #24245]
|
[előzmény: (24241) tihanyiattila, 2016-12-24 00:09:41]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24237. Elküldve:
2016-12-23 00:32:46 |
[461.] |
Egy gyors kérdés: Az új Star Trek trilógia minden részének van Deluxe változata?
Nem muszáj a gyors válasz :) csak nem tudom, hogy az elsőhöz tartozik-e két lemezes kiadás. Köszi!
|
|
[válaszok erre: #24238]
|
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24235. Elküldve:
2016-12-21 01:25:18 |
[462.] |
1. A Hét mesterlövész kapcsán én is a zenére értettem, hogy nem igazán érzem emlegethetőnek. Pontosabban a zenére is, és a filmre is. Viszont azt a szempontot figyelmen kívül hagytam, hogy esetleg Horner miatt emlegetni, mert abban azért van igazság, és annak viszont én is nagyon örülök, hogy nem hagyták veszni az elképzeléseit. Számomra egyébként az utolsó szerzeményei közül a Wolf Totem az, ami nagyon tetszett. Sőt, az filmként is különösen bejött, kifejezetten gyönyörűen fényképezett alkotás, melyben tán egyedül a szereplők motivációinak következetlensége a negatívum.
2. Az akcióorgiát én mondjuk nem fogom emlegetni. Elismerni persze lehet, hiszen van benne munka, de amikor kapok egy olyan filmet, mint az Őslakó, amit szimplán csak végig szövegelnek, ami közben sokkal vadabb jelenetek futnak végig bennem, amiket már igazából látok is, akkor azt mondom, hogy az ilyen kivételek közé tartózó, ám kivételességében mégis erős filmek lesznek azok, amik ajánlva lesznek majd az akkori ifjoncoknak, hogy aztán esetleg ők is emlegessék, hogy igen, igaza van az öreg mozibolondnak :D Az Interstellar is hasonló, látványos, de nem kínál akcióorgiát, cserébe viszont úgy megmozgatja az agyunkat, hogy azt bizony a székből felkelve megemlegetjük, továbbgondoljuk.
Ezek a fajta filmes módszerek hasonlóak ahhoz, amikor könyvet olvasunk, ami során magunk döntjük el, hogy mit is látunk, mert bizony nem kell, hogy mindig mindent készen kapjunk!
3. A zene hibáztatása szerintem sem helyén való. Akad erre is példa, de ma már más a helyzet, és igazából ne is csodálkozzunk, ha egyszer az akcióorgia jellege visszaköszön a futószalagszerűen készülő filmek tömkelegében: filmorgia... Hogy lehet ezt épp ésszel bírni? Nem tudom.
4. Giacchino olyannyira jó példa a SW hagyaték kapcsán, hogy én nemcsak a zene előtt örültem, mikor megtudtam, hogy Desplat-ot váltja, hanem valójában most is, amikor már túl vagyok a hallgatásán. Nála jobbat én sem tudnék elképzelni, amiket írsz róla az is megállja a helyét, és nem is lenne baj, ha védve lenne, látod, én is ezt teszem :) Csupán az a fura, hogy a zene attól még nem lesz jó. De igazából második nekifutás után ez egy kissé sántít. Mert nem az van, hogy nem jó, vagy, hogy ne lenne SW-os, hanem inkább a kettő együtt, azaz nem jófélén SW-os ez a muzsika. Mennyi gondom van, mi? :D
Az egész albumon a címadó Rouge One track-nek van a legjobb hatása, ezt szépen végig lehetett volna íveltetni a teljes aláfestésen. Nekem egy kicsit a Jaws dallamait is megidézte:
www.youtube.com/watch?v=Pf-cg9W5fQY
Ebben tényleg szépen volt összegezve a SW lényege, továbbá JW stílusa, hozzáadva Giacchino saját ötleteit. Nem mondom, hogy a többi tételre ne lenne igaz, de nem annyira, mint itt.
És még egy szempont, ami figyelmen kívül van hagyva, de csak mert még nem jutottam odáig. Maga a film. Elképzelhető, hogy az sem úgy SW, mint ahogy a többi, ami igazából annyira nem is lenne csoda, hiszen maga a film koncepciója is az, hogy ez egy epizód az epizódok között, hiszen nem képezi szerves részét a réges-régi messzi galaxis történelmének :)
|
|
[válaszok erre: #24236]
|
[előzmény: (24233) Kulics László, 2016-12-20 20:53:27]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24232. Elküldve:
2016-12-19 00:27:16 |
[463.] |
Ha helyesírás tanfolyamra nem is (bár a vesszők most kifejezetten értelmezhetetlenné tettek sok mondatot), de fogalmazás korrepetálásra eljárhatnék :D Remélem, azért legalább a fele így is érthető :D
|
|
[válaszok erre: #24234]
|
[előzmény: (24231) ASlyB, 2016-12-18 23:39:15]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24231. Elküldve:
2016-12-18 23:39:15 |
[464.] |
Most néztem meg az új Hét mesterlövészt (aminek a kritikáját korábban te írtad, ezért tiéd a válasz, bár több felvetés reakciójául szolgál). Ennek az érdekes párhuzamnak most lesz azért némi köze a SW zene megítéléséhez.
1. "Bár e muzsika korántsem lesz olyan örök érvényű, mint Bernsteiné, azt sem tartom kizártnak, hogy missziója révén ötven év múlva erre is éppúgy emlékezünk majd, mint az 1960-as változat kíséretére."
Így a film megtekintése után sem értem, hogy ennek a remake-nek mi volt az értelme, Egy dolog azonban így is nagyon tetszett (erre később visszatérek).
A mai remake-ek, vagy újragondolások között a Star Trek, Batman és a Majmok bolygója részek, mint jó példák jelen vannak ugyan, de többet nem tudok ide sorolni. Ez a három ráadásul annyira jól is sikerült, hogy jócskán adott pluszt az alapokhoz.
A vadnyugati film annak idején annyira tucat jellegű volt, hogy meg is nyerhetett magának egy külön műfaj meghatározást, mint western. És azért ennyi sablon között még inkább nagy szó volt, ha sikerült kiemelkedőt alkotni. Az egyik ilyen volt a Hét mesterlövész. Aminek térjünk is a zenéjére. Ki mit tud belőle felidézni? A főtémát? Igen, Talán szinte csak azt, de nem is kérdés, hogy miért. Mert többször is előkerül a jelenetek során, rövidebb, hosszabb, variált verziókban. Az új film ezt nem teszi meg. Nem azt, hogy a régi témát nem emelgeti be, hanem, hogy nem hoz olyan markánsat, ami ehhez a műfajhoz illene. Igaz a film is elég fura volt nekem, nem igazán jött vissza színvilágban sem az, amit a régiekben kedvelek, bár poros itt is minden, izzadnak a szereplők, borostásak stb. Ezt nem tudom elképzelni, hogy miért is emlegetnék majd sok év múlva is (de tévedhetek is).
2. Mi az, amit a jövőben emlegetni fognak a jelenünkből? Az említett jól sikerült remake filmeket szerintem biztos, de valójában ma a fantasy a menő. Ez a mi korunk westernje, és ezek között lehet is sorolni a Harry Potter-t első helyen, vagy jöhet a Gyűrűk Ura, Karib tenger kalózai. Ezt a műfajt sosem kedveltem, de azért a maiak nem mind nézhetetlenek. Vagy még ott vannak a szuperhősös filmek. Most persze a kifejezetten sokakat vonzó közönségfilmekre gondolok. Mert azért nem csak a látványból áll egy film, így a jelen idők felhozatalából nekem a megtörtént eseteket feldolgozó alkotások a kedvenceim. Gyerekkoromban kedvenc filmjeim voltak, ma már igazából kedvenc műfajom (mint "életrajzi"-filmek), pl. tegnap néztem meg a Race-t, vagy mondjuk a "The Man Who Knew Infinity" is lenyűgözött.
3. De kanyarodjunk vissza a legelejére, melyhez jöhet a Gyűrűk Ura Star Wars párhuzam :) hogy kellőképpen összegubancoljam a szálakat. Én egyáltalán nem vagyok SW-fan, de teljes mértékben elismerem a kitalált világát. És ugyanez a helyzet most a GYU trilógiával. Egyszóval, amit én mondok, az sem meghatározóbb a filmzenéjét illetően, mint amit Giacchino mellett érvelve sorakoztattatok fel. Csupán annyit mondtam, hogy régen ahogy az erő hatotta át a film egészet, úgy hatotta át JW műveinek egy bizonyos összetartó vonulat a több fontosabb témáját (bár ez igaz sok más albumára is).
És van egy igen erős ellenpélda arra, hogy John Williams-en kívül senki nem lenne elegendő. Bár ez a példa is sántít, hiszen JW önmagát helyettesítette :) A régi trilógia harmadik részének befejező jelenetéhez írt score-jára gondolok, ahol ugyebár később le lett cserélve az eredeti aláfestés egy sokkal ütősebb, átlényegítőbbre, hiszen az első változat egyszerűen "vállalhatatlan". Nekem az is bejön, de az nem adja meg a többlet tartalmat:
www.youtube.com/watch?v=WBrLHMCTDAA
www.youtube.com/watch?v=II04E2GEJG8
4. A hét mesterlövész egyetlen ügyes húzása a szereplők viselkedése. Értem én, régen sem makulátlan hősök voltak ők heten, de mégiscsak a jók voltak. Azok a fajta jók, akikért kár. És itt most nehezen fogom körülírni a lényeget, de itt most ezért a hét fickóért egyáltalán nem volt kár, nem kár azért a négyért, akik odavesztek. Ugyebár ezek tényleg úgy viselkedtek a kocsmában is, hogy épeszű, normálisan viselkedni akaró ember, talán nevet a poénjaikon (olykor azért mégsem), de szimpatizálni nem szimpatizál velük. Hogy akkor ez miért is jó? Elmagyarázom. Hiszen így amit tettek, sokkal inkább túlmutat rajtuk. Ilyesmi volt nekem nagyon régen a Hair, amiben Bergert nyilván lehet csodálni, hogy ennyire szabadelvűként viselkedik, de egyszerűen nem érti az ember a tetteit, pláne úgy nem érti, hogy őt ez meg amúgyis hidegen hagyja :) És akkor egyszercsak olyat tesz, amit nem is kért tőle senki, meg igazából talán nem is tenne, annyira komolytalanul áll a dolgokhoz, fel nem mérve annak súlyát. Attól még az ember nem lesz sznob, hogy olyanná válni nem akar, mint az suhanc, aki a szüleihez csak kunyerálni jár haza. Viszont felnézni felnéz rá, hogy a saját elveit az utolsó pillanatokban eldobja magától, hogy ezzel igazolja azt, hogy ez mégiscsak az elvhűségének a része.
Ejha, elég összetetten bonyolult ez a része ennek a kusza elemzésnek :) Lényeg, hogy a mostani hét mesterlövészben ez tetszett.
5. A zenék összegzése. Ha csak egyetlen téma az, amivel azonosítja filmzenéket külön nem hallgató film nézője a látottakat, akkor is előrébb vagyunk, hiszen a filmzenének az a szerepe, hogy a filmnek legyen a zenéje, nem pedig CSAK önmagának. Ezen meglátás alól talán az az egyik a kivétel, amikor a zene az jobb, mint a film :) Olyankor legalábbis nem szoktam bánni, hogy annyi mindent hallunk egy-egy albumon, és inkább csak azt sajnálom, hogy a témák felesleges produkcióhoz vannak felhasználva. A másik kivétel meg az, amikor a film amúgy sem kívánja meg, hogy a zenéje olyan istenesen meghatározó legyen.
Így tehát az új SW film, mint SW szerintem megkívánja, hogy olyan zenéje legyen, amiből lehet visszaidézni, és tényleg nem az a lényeg, hogy SW zenét csak Williams tudna írni, ezért is írtam, hogy amúgy Giacchino a legjobb választás a mai nagy nevek közül. Igaz más kérdés, hogy én John Powell-t kértem volna fel :D Esetleg Joel McNeely? Kár, hogy neki nem voltak komolyabb felkérései már a kezdetektől. Így nyilvánvaló, hogy nem jöhet szóba, én azért megemlítettem :)
|
|
[válaszok erre: #24232]
|
[előzmény: (24230) Kulics László, 2016-12-18 20:25:05]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24228. Elküldve:
2016-12-18 13:44:45 |
[465.] |
A Rekviem egy kicsit más téma, mert ott ugye egy filmhez egy beazonosító zene társul.
A SW esetében viszont vannak egy csomóan, akik a filmet ismerik, a filmzene műfaját meg kb. ezen keresztül. És számukra a zene akkor értékelődik fel, amikor erős szerepet kap. Ez a szerep (bár nem láttam az új filmet) hiányzik a mostani munkából. Pontosabban nem hiányzik, hanem egészen más módon jelenik meg. Ez azonban nem elegendő ahhoz, hogy a jelenléte érezhető legyen (mondjuk majd kiderül, egyelőre erre tudok gondolni, mert oké, hogy nem rossz muzsika, és még Giacchino stílusával sincs bajom, de Star Wars esetében hangsúlyosabb aláfestésre lenne szükség)
Amíg nem látom a filmet, addig úgy fogalmaznék, hogy most el vagyok bizonytalanodva :) Ami azért még így is sokkal jobb, mint pl. anno a Sherlock Holmes esetében, ahol totál nem értettem Zimmer-t, hogy ez most mi is, míg a filmet követően 180 fokos fordulatot vett a fülem :)
|
|
[válaszok erre: #24229 #24230]
|
[előzmény: (24226) Bíró Zsolt, 2016-12-17 11:57:58]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24219. Elküldve:
2016-12-16 12:53:22 |
[466.] |
Rogue One
Ezzel most teljes mértékben egyet tudok érteni. Igaz, engem a Jurassic World sem győzött meg.
Annyi biztos, hogy a nagy nevek közül Giacchino-nak lehet talán a legnagyobb köze ahhoz, hogy Williams hagyatékát kezelje. Viszont mégis sikertelenül teszi, és az attól még nem kifogás, hogy hány hét alatt. Értem, hogy nem az ő hibája, de hibának hiba.
1. Star Wars zenét nem illene in medias res kezdeni. Szerintem még így sem, hogy ez az epizód nem a fővonalat képezi. Vagy ha már mégis, akkor se ilyen sután már!
2. John Williams azért nem csak stílusjegyekből tevődik össze, hanem stílusból is. Másképp nem tudom megfogalmazni. Lényeg, hogy a stílusjegyek bizonyos értelemben szépen meg lettek hagyva, megmaradtak. De valahogy nincs teljes, átfogó íve Giacchino zsiványkodásának (bár akad pár pillanat, ahol talán mégis, viszont az mind a régi elgondolások bélyegét viselik, és még így sincsenek különösebben kidolgozva).
Kifejezetten súlytalan lett az album, de olyan értelemben, ami már negatívum, nem pedig szimpla egysíkúság.
Kár érte. Talán jobbat szállított volna hozzá Desplat, mindenesetre ő nem lett volna való hozzá. Ettől függetlenül kíváncsi lennék rá magam is.
|
|
[válaszok erre: #24220]
|
[előzmény: (24194) TomPowell, 2016-12-13 14:53:11]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24200. Elküldve:
2016-12-14 12:09:47 |
[467.] |
Külföldről szerintem kb. 50szer rendelhettem összességében.
Ezek között egyetlen esetben volt, hogy nem azt küldték, amit kértem. Ez ugye a feladó hibája volt, jeleztem nekik, megtarthattam, amit kaptam, és ingyen küldték amit eredetileg kértem.
A postai rész tekintetében pedig egyetlen egy van, ami kb. 2 éve még mindig nem érkezett meg...
Én mondjuk nem szoktam nyomon követni, hogy mi hol jár, de ha látod, hogy mozgásban van amit rendeltél, akkor legalább tudhatod, hogy létezni létezik. Az pedig, hogy ne érkezzen meg előbb utóbb, az százalékosan nagyon kicsi valószínűségű. Én 98%-on állok, persze ez így nem fog téged megnyugtatni, de biztatónak egyedül csak ezt írhatom.
Az én elveszett rendelésem kapcsán: A feladó biztos, hogy feladta, rá lett kérdezve, biztos, hogy jó helyre adta fel. A postán pedig hiába érdeklődtem miatta, nem tudtak róla semmit.
2 vagy 3 esetben pedig vámkezelési eljárás miatt álldogált a rendelésem, de olyankor mindig már idehaza.
A te esetedben (azaz, amikor nyomon követném, hogy mi hol van), akkor csak azt tudnám tenni, hogy várok, mondjuk a Jamaica-s így is érdekes, hogy már 10 napja üdül.
|
|
|
[előzmény: (24199) purple rain, 2016-12-14 11:25:13]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24181. Elküldve:
2016-12-08 11:46:01 |
[468.] |
Ne haragudj, de nekem nem tiszta, hogy ezzel mi a baj :)
Az "Állj vagy lövök!", azaz abban a mondatban, ahol nincs vessző, annak nincs ilyen formában értelme. Viszont, ahol "Állj, vagy lövök!" ott a vagy-nak különben jelentése van. Tehát az "Állj, vagy lövök!" felszólítás valóban egy sima felszólítás, nem pedig választási lehetőség a megállás, illetve a lövés között.
Nem a "Pénzt, vagy életet!"-re gondoltál, aminek viszont már tényleg nincs sok értelme akkor sem, ha vesszővel van írva, akkor sem ha anélkül? Vagy pedig más a baj a fentebbi felszólítással? Tényleg nem értem :)
www.youtube.com/watch?v=yxmjigWJxbQ#t=0m5s
|
|
[válaszok erre: #24182]
|
[előzmény: (24178) Bíró Zsolt, 2016-12-08 08:21:50]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24177. Elküldve:
2016-12-07 19:46:31 |
[469.] |
Megint felcsaptunk nyelvtannáciknak, holott részemről a magamból kiindulást jobban is gyakorolhatnám, hiszen tudván tudom, hogy rengetegszer túlzásba viszem az összetett mondatok alkalmazását, pláne ilyen körmönfont módon megfogalmazott kifejezésekkel, mint ahogy pl. ezt az egész hozzászólást is ennek jegyében írom, miszerint közölni kívánom a "...ki ne szeretne vele dolgozni, amikor olyan filmek muzsikáit köszönhetjük nekik..." rész hibáját, ami oly mértékben ütötte meg a szememet a "vele" és "nekik" egyeztetlensége (direkt ez a szó) miatt, hogy azóta szinte kék-zöld színben pompázik, bár kétség kívül a halálra készülés élőben meghallgathatóságának lehetősége a leginkább vonzó ebben a programban :), melynek eme kedvcsináló beharangozója újonnan ráébreszt arra, hogy én magam ne csapjak fel ilyen hivatalos szövegek írására. :)
|
|
[válaszok erre: #24178]
|
[előzmény: (24176) Bíró Zsolt, 2016-12-07 18:21:49]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24175. Elküldve:
2016-12-07 16:51:46 |
[470.] |
Milyen momentum?
Itt egy monumentumról van szó! Az azért már valami! :D
Nem megy az idézés sem? :P :D Bocs, na ;)
És mivel mostanában szépen működik az egyszerre többeteknek szóló reagálás :), banana kérdésére: szerintem az emlegetett zenék között is nagy valószínűséggel lesz még, ami elő lesz adva, hogy lehessen teljesebb értelme Lisa szerepeltetésének.
Egyébként a GMDA koncert előtt osztogatott reklámanyagok között is volt egy közeljövőben rendezendő "Filslágerek" koncert reklámozva. Hivatalos anyagokon mondhatom, tényleg "jól" néz ki az ilyen, attól függetlenül, hogy nálam is működik az angliai egyetem igazolható kutatása :)
Egy anlgaii etegyem ktuasátai szenirt nem szimát melyin serenrodbn vnanak a bteűk egy szbóan, az etegyeln ftonos dloog, hogy az eslő és az ultosó bteűk a hölyeükn lneegyek. A tböbi bteű lheet tljees össze-vabisszásagn, mgiés porbléma nlkéül oalvsahtó a szveög.
Eennk oka, hogy nem ovalusnk el mniedn bteűt mgaát, hneam a szót eszgébéen.
|
|
[válaszok erre: #24176 #24180 #24184]
|
[előzmény: (24171) Bíró Zsolt, 2016-12-07 10:27:32]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24166. Elküldve:
2016-12-06 21:53:44 |
[471.] |
Mondjuk, ha a hivatalosan megjelent albumon nem túlzottabb a mix szerepe, mint a "Music for Violence and Orchestra" esetében, akkor azért az sem lehet annyira rossz.
www.youtube.com/watch?v=oEVV8LdO80I
|
|
[válaszok erre: #24168]
|
[előzmény: (24163) Bíró Zsolt, 2016-12-06 18:48:03]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24165. Elküldve:
2016-12-06 20:13:42 |
[472.] |
Csak gyorsan tisztázva:
Hans Zimmer nem lesz ott?
Lisa Gerrard ott lesz?
Hans Zimmer filmzenéi lesznek?
Jól értem? :)
|
|
[válaszok erre: #24167]
|
[előzmény: (24164) Bíró Zsolt, 2016-12-06 19:42:30]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24162. Elküldve:
2016-12-06 15:16:35 |
[473.] |
A promót hallgattam. Miben más a kettő? Mert A hivatalosan megjelent nekem úgy tűnik, hogy nem is igen tartalmaz semmit a scoreból, engem meg ugye az érdekelt :) Vagy más a különbség?
|
|
[válaszok erre: #24163]
|
[előzmény: (24161) Bíró Zsolt, 2016-12-06 14:59:07]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24159. Elküldve:
2016-12-04 01:39:58 |
[474.] |
Meghallgattam egy új régi Christopher Young szerzeményt, amit viszont azt hiszem nem ajánlott senki. A filmet ismertem. Amikor új volt, akkor láttam, de vagy nem értettem, vagy nem tetszett, mindenesetre nem néztem meg többször, s már nem is emlékszem belőle szinte semmire. Valamiért mégis ennek az aláfestését kerestem elő hallgatni való gyanánt. Ha nem azért nem ajánlottátok, mert nem jött be, hanem azért, mert még nem volt soros, akkor én ajánlásként azt mondom, hogy hajrá, hiszen ez egy szintén kiváló muzsika. Fogalmam sincs miért nem hallgattam korábban tőle többet, vagy legalább ezt. A Swordfish albumról van szó :)
|
|
[válaszok erre: #24161]
|
|
|
Kiváló dolgozó |
|
ASlyB
Tagság: 2010-08-16 16:22:33 Tagszám: #87719 Hozzászólások: 1192
|
24157. Elküldve:
2016-12-02 22:14:47 |
[475.] |
Na, nekem a Frozen pont olyan, hogy nem értem, mi benne a jó. A mesét láttam csak, de semmi különös nincs benne, se nem tartalmas, de még csak nem is vicces. Így aztán a zenéjét nem hallgattam külön. A dalai attól még nem rosszak, azokat ismerem.
A Moana meg eleve az előzetese alapján nem győzött meg. Viszont a zenéjét meghallgatva pont olyan lett, mint az új Ghostbusters :) hogy a muzsika miatt támadt kedvem a filmhez. Lényeg, hogy a zenei felhozatal alapján a Moana szerintem nem igazán lesz olyan, mint a Frozen, bár ki tudja.
Ha pedig a meséknél járunk, előzetes alapján a Sing tűnik olyannak, ami igencsak tartalmas tud lenni. Remélem, hogy sikerül neki.
|
|
|
[előzmény: (24156) TomPowell, 2016-12-02 22:06:23]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
|