Lehet, hogy van aki fanyalog, lehet, hogy van aki felesleges úri huncutságnak tartja, egy pár éve magam is morogtam, hogy az mpeg2-t tudó TV-m már nem jó, volt bőven bénázás az mpeg4 bevezetésével, de most én speciel örülök, hogy idáig jutottunk, remélem élvezetes 50 nap lesz, és utána se kell majd éveket várni az ingyenes 3D-s sugárzásra.
Sajnos a Faraday kalitka a vezetéken érkező túlfeszültség áldás ellen nem sokat ér, de a besurranó tolvaj ellen annál inkább (persze csak zárt állapotban)
Nos, nem vagyok szakembere a témának, de Sat Finder-nek egy kicsit furcsán a multimédiás képességek vannak kiemelve ( mi a francnak HDMI kimenet a tetőn?), viszont az Easy operation vajon mit rejt? A műholdas képességei szerintem azonos a többiével. A helyenként szidott SatLink AV Input viszont pl. nekem hasznos. Érdekes lehet aztán, hogy szép napos időben vajon mit látsz a képernyőből?
Na ja, az is van, csak azt nem tudom vele elmondatni a lavór mögött a tetőn, hogy melyik holdat látom, márpedig amikor csak egy-két fok van köztük, csipog ám nyakra-főre
Sziasztok! Nekem is a WS9606 van, sikerült az általatok adott segítséggel a kábelt legyártani, és upgradelni, ámbár sok értelmét egyelőre én se látom. Megjegyzem, hogyha a TV rendszert átírjátok NTSC-re, a pici menüablak egy kicsit nagyobb lesz, a tv kép marad ugyanolyan.
Hali!
Abból kiindulva, hogy a kettőből egyet rendben látsz:
- a mozgatás után a lavór és a fejek egészen biztos jó helyre néznek? Lehet, az a fej, amivel a 19,2-látod, a 23,5-et kellene lássa, így aztán a másik fej nagyon mellénéz a holdnak. Ne felejtsd el, hogy keresztbe néznek a fejek, azaz a keletebben lévő 23,5-et a nyugatabb oldalon lévő fejnek kell nézni, azaz a lavórral szembe nézve a baloldali.
- a 23,5 fej egyéb beállításai értelemszerűen azonosak a 19,2-vel, de a DISEQC port mindkettőnél a megfelelő legyen!!
És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy maga a szabvány, vagy jogszabály önmagában ugye nem egy felhasználói kézikönyv, mire azokból a konkrét gyakorlatban a tervezést/kivitelezést/felülvizsgálatot végző részére világosan felhasználható praktikus útmutató lesz, sok töltés lefolyik még a fellegekből a földbe.
Nagy tételben fogadnék, hogy a garanciaidő nagyon elején úgyis szoftvercserére kerül sor, így aztán huss, a garancia már el is illant Szerintem egy átvételkor mindent leellenőrizve kifogástalan készülékhez képest meglepi nem várható. Nincs mozgó alkatrész, még egy fittyedt ventilátor se.
Kedves szaktársak!
Ne keverjük össze az érintésvédelmet, az EPH-t, a védőföldelést és a villámvédelmi célú földeléseket.
Kisfeszültségű elosztóhálózatunkon az érintésvédelem az nullázás, védőföldelés mint érintésvédelem csak közép és nagyfeszültségen használatos.
Az EPH célja és kivitelezése (betonalapföldelőstül) az MSZ 172-ben részletezett, az bizony - ahogy írod - hozzáértést igényel (megjegyzem. pl. hogy a vasbeton vasszerkezet használatára is külön kitér a szabvány).
És ezektől függetlenül vagy ugye a villámvédelmi RENDSZER, ami persze több ponton (elméletileg és fémesen is) találkozik a fentiekkel, de azért egy külön iparág. Villámhárító, mint olyan nem létezik, de van villámvédelmi RENDSZER, felfogóval, levezetővel, földeléssel.
Örülök, hogy van érdeklődés a Fórumon a téma iránt, tapasztalatom szerint elég nagy a maszatolás a szakmában is.