Jó reggelt!
Láttátok az RTL-t? Nagyon jó volt! Egyetlen kérdés merült fel bennem, Akácot nem kellett volna vinni? Vagy még nincs olyan állapotban? Esetleg másik műsorban lesz bemutatva?
Igazából csak egy érdekességet akartam megosztani veletek, a tegnapi gén-témával kapcsolatban. A hozzászólásokból úgy vettem ki, van aki a géntérképet azonosítja az apasági teszttel. Nos azért ennél egy picikét több: a külső, a viselkedés, az észbeli különbségek és főleg a betegségek, mind a génektől függnek.
Az ember teljes genomját 2004-ben állították fel a tudósok, akkoriban 24 millióba került volna egy ember géntérképe. Állítólag 2010-re már csak 1000 dollár lesz. 2005 decemberében jelentették be, hogy elkészült a kutyák géntérképe is, ami háromnegyed részben megegyezik az emberi génekkel, főleg a betegségek tekintetében.
A kutyák teljes genetikai állományának, az úgynevezett genomnak az összeállításában egy boxer szukának, Tashának a vizsgálatára támaszkodtak. Na ehhez mit szóltok, boxeresek?
Ez ma reggelre már két jó hír, hogy jól van és a vérképe is jó. Nagyon szorítok érte, mert már megint beleszerettem egy ilyen csontkollekcióba, mint Spagi volt.
Mennyi idős lehet? Hogyan kerülhetett ilyen helyzetbe? Talán öreg és kitették?
Hát nem egy kiállítási darab, az biztos. Súlyosan diszpláziás, természetesen előreharapása is van, mégsem adnám három másikért sem.
Pár hónap múlva már ilyen lett:
Vagyis te szivesen megadnád az árat a szomszéd Bundás kölykéért, csak mert benne van a szállásköltség az árkalkulációban. Merthogy erről beszélsz. Na jó, tényleg hagyjuk abba, bár amiről mi itt beszélünk, annak a végeredménye például itt a boxermentőknél landol. Sajnos.
Azért kérlek olvass utána még a lappangó géneknek, mielőtt a szállásköltséget fontosabbnak ítéled a szülők géntérképénél. Ugyanis ezekből a lappangó génekből lesznek az örökletes betegségek, ha találkoznak a másik szülőben a megfelelő génpárral.
De ha már itt tartunk, én sem az anyakutya vételárát, sem az életében elfogyasztott ételt és a szokásos orvosi költségeket nem tartom jogosnak, hogy beszámítsák a kiskutyák vételárába, mert ezeket akkor is ki kell fizetni egy kutya gazdájának, ha egyetlen almot se hoz le.
Jogosnak tartom a vemhesség alatti költségeket és konkrétan a kiskutyákra költött összeget. Ha egyszer mégis pénzért vennék kutyát, akkor szivesebben kifizetném mindkét szülő géntérképének a költségét, mint mondjuk a gazdi külföldi szállodai szobájának a díját. Mert a szoba árától nem függ, hogy mennyire lesz egészséges a kiskutya, a génjeitől viszont nagyon is.
Félreértessz. Én se olcsó, se drága kutyát nem veszek, se törzskönyvest, se anélkülit. Pontosan azért, mert elítélem ezt a kereskedelmet. Ami csak a flancért, a divatért, a hobbiért van. Nem a szeretetért.
Akinek a szeretetért kell, annak jó a három lábú, a vak vagy a süket is. Az pontosan úgy képes szeretni, mint a 20 db kiállítási serleggel rendelkező. Úgyhogy én maradok a mentett kutyáknál...
Én se azt mondom, hogy ne legyen ára a kölyöknek, de akkor is erkölcstelennek tartom, hogy MINDEN ALOMNÁL felszámolja még az anyakutya vételárát meg a kosztját is, újra és újra. Ezután egyenleget számolt, volt vagy kétszázezer forint vesztesége a két alomnál, és levonta a következtetést, hogy nem érdemes tenyészteni, mert az veszteséges.
Életem során többmilliót költöttem a kutyáimra és egyetlen almot se hoztam le, hogy bevételem legyen. Mégsem érzem veszteségnek ezt az összeget. Vajon miért
Nálam az verte ki a biztosítékot, amikor egy tenyésztő leírta itt a neten, miért olyan magas a kölyökkutyák ára. Felsorolta az anyakutya vételárától kezdve az orvosi és etetési költségeken át a külföldi fedeztetés repülő és szállásdíját, a kiállítások költségeit, végül a kölykökre fordított összegeket.
1. Ha nem hoz le almot, akkor már nem is eteti, nem viszi orvoshoz se a kutyáját?
2. Milyen alapon számolja fel minden alomnál az anyakutya vételárától kezdve az összes költséget újra és újra?
Vannak egyéb kifogásaim is a tenyésztőkkel kapcsolatban, de azt most nem részletezném...
Tegnap sajnos nem jártam erre, de örülök, hogy az én drukkolásom nélkül is minden rendben volt.
"-Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan " - Te sem azt fogod látni, milyen a szeme, hanem a kis lelkét, ami még ragaszkodóbb lesz, ha már nem lesznek fájdalmai.
Szerencsétek, hogy nálam most teltház van. Őérte én is ringbe szállnék. Drága kicsi szivem, hozzá képest Spagi egy húsgombóc volt annak idején. Ezt a kedves exének