A streamdev plugin sokmindenre jó, de elsősorban szerver-kliens környezetben. Pl. telepítesz a házadba valahova egy vdr szervert, amiben van mondjuk 4 tuner, jó nagy hdd (de nem kell rá monitor, bill, stb), mindeniken futtatsz egy vdr-t streamdev-server-rel, és a házban elhelyezel 4 vdr streamdev-klienst (ezekbe nem kell tuner, lehet egy egyszerű gép akár HDD nélkül!), és a 4 kliensen egymástól függetlenül tévézhetsz. vagy a másik kliens által felvett műsort nézheted, stb.
De a streamdev-vel netre is kirakhatod a vdr stream-et, én pl. az irodában egy otthoni stream-et nézek/hallgatok.
A Hello HD-n biztos, hogy hallatszott a "pittyenés", én azt hittem, hogy a hiba az én berendezéseimben van (dvb-s2 vevő, av jelátlövő, tévé...), de akkor ezek szerint nem. És miután itt ms is jelezte a hibát, jöttem rá, hogy nálam is csak a Duna TV-n hallatszott.
UI. Most kapcsolok, hogy hülyeséget írtam :) Természetesen a HB-ön található FTA Dunáról beszélek, semmi köze (ebben az értelemben) a Hello HD-hez.
s2-liplianin gyakrabban szokott frissülni, de időnként "összeboronálják" a kettőt (merge), így szerintem hétköznapi felhasználónak nagy különbség nincs köztük.
Nekem kellemes csalódás volt a TT S2-3200 drivere, nagyon stabil, mióta használom, talán egyszer kellett újratölteni, az FF kártyám driverét általában 2-3 naponta újrakellett tölteni, mert hajlamos volt kifagyni.
VDRből próbálj meg kerestetni (egy tetszőleges csatinak átírod a paramétereit -freki, SR, polár- a Duna tv-s tpre, és Setupban engedélyezed az új csatik hozzaadását). Nekem nagyon sokszor segített.
Folyamatosan olvasgatom, hogy problémás a Hello HD vétele. Ezzel kapcsolatban azt tudom írni, hogy nyáron lekerült a háztetőről a 110-es antennám, mert tetőfelújítás volt, azóta ideiglenes megoldásként egy 80cm-es antennával "hellozok", ami egy földbe ütött fémcsövön figyel, egy monoblock fejjel (HB+Eurobird). Soha, egyszer sem volt vételkiesésem (napi 3-4 órát megy a tévé), pedig azóta már volt szél, eső, havazás. Ja, és mindez Magyarországtól keletre kb. 400km-re...
Szerintem, ha gond van, az csak a vételi oldalon lehet.
Ahogy nézem, az a blogbejegyzés elég régi, és még a multiproto drivert linkeli be, ami már nem használatos kb. 1 éve.
Az aktuális DVB-S2 drivereket innen fordítsd:
hg clone http://linuxtv.org/hg/v4l-dvb
Nem találok doksit róla, de valami színmélységgel kapcsolatos dolog, ahogy belenéztem, talán az OSD színmélység? Sajnos ez nem az a hétvége, amikor kitudom próbálni :(
Megoldódott a HD adások deinterlacingje is, ugyanis kiderült, hogy az alaplapi nvidia grafikus chip hardveresen tud temporal_spatial deinterlacing-et. Bekapcsoltam a xine-ban a hardveres deinterlacinget vdpau-ban, néhány apróbb beállítás a xine config file-jában, és akadozásmentesen megy a deinterlacingelt HD is :)
Most az autocrop-on dolgozom, aminek a lényege, hogy az olyan adásoknál, amik valójában 16:9-esek, de 4:3-as formátumban vannak sugározva (pl. Sport1 legtöbbször), kivágja a fekete keretet és a valós tartalmat fullscreenben mutatja.
Gratula :)
Végre nálam is 99%-os siker van. OpenSuse alatt fordítottam drivert a TT3200-hoz, fordítottam xine-lib-et, ami támogatja az Nvidia VDPAU-t (hardveres h264 dekódolás GF9x00-al), fordítottam xine-ui-t, vdr-t és pluginokat. Az elején gondban voltam, mert a HD csatik valamiért akadozva mentek, szép lassan rájöttem, hogy mi az oka ennek, ideírom, hogy én miket állítottam, ha még valaki hasonló problémával találkozna:
- videokártyának 512 ramot kell adni
- cpu frekvencia mahinátorokat (cpufreq, stb) kikapcsolni, hogy a proci max. frekvencián fusson
- xorg.conf -ban composite kimenetet kikapcsolni (figyelem! akkor is, ha ilyen kimenet nincs is a gépen!)
Ezek után már a HD adások is gond nélkül mennek, a prociterhelés 30% körül van (2.1 GHz-es Athlon x2). Egyedül akkor van gond, ha bekapcsolom a deinterlacinget. Ilyenkor egyes HD műsoroknál, ahol magasabb a bitrate, van 1-1 akadás, remélem, találok rá még valami tartalékot a gépben, hogy megoldjam.
Még 1-2 finomhangolás, és elkezdhetem "élesben" is használni az új vdr-boxot, úgy értem a tévén, mert a tesztek csak egy 24-es full hd monitoron folynak.
Fordítási hibákhoz van 1 módszerem, ami az esetek 99%ban segít: copy paste a hibaüzenetet, a helyi specifikus infók (pid, gépnév, stb) nélkül a google-be, és általában az első 1-2 találatban le van írva, hogy mi a gond.
Ha vetsz egy pillantást erre az oldalra, láthatod, hogy elég sokan használnak vdr célgépet, aminek az egyetlen funkciója, hogy média center.
http://gallery.vdr-developer.org/main.php?g2_itemId=38 Nálam is valami hasonló van, már ötödik éve, és teljesen mellékesen használom böngészésre, stb., a gép igazi funkciója a vdr, azaz tévézés, zenelejátszás, rádióhallgatás (netről is), filmnézés, stb.
És ha nem lenne ez a DVB-S2 szabvány, meg HDTV őrület, akkor használhatnám nyugodtan tovább a 2-3 évvel ezelőtt telepített és beállított rendszert.
Apropó: van itt valaki, aki Helo HD vagy OlcsóTV kártyát használ linux alatt?
Én feladtam a harcot az Ubuntuval. Az elmúlt hetekben nekifogtam újratelepíteni a vdr boxomat, hogy tudjam nézni vele az Olcsótv kártyámat, mert a régi vdr-em nem tudott HD-t. Ubuntuval próbálkoztam, mert ahhoz találtam részletes (mint később kiderült nem túl pontos) howto-t. Először minden rendben volt, de mikor a 9.04 upgradelt 9.10-re, kezdőttek a gondok. Elment a hang, és sehogysem sikerült megoldanom, amint olvastam, elég sokan küzdenek ezzel a problémával. Újratettem a 9.04et, de valamit elszúrhattam, mert egy idő után instabillá vált a rendszerem.
Úgyhogy visszatértem az Opensuséhez, amit már évek óta használok, és sudo apt-get install helyett szépen fordítok mindent sourceból :) Ha végeztem, beszámolok.
A vdr könytárstruktúrájával kapcsolatban: tudom, hogy nem standard, de nekem nagyon hasznos a /video, ami esetemben egy külön partició, és rendszertelepítésnél azt a particiót nem bántom, csak bemountolom. Persze lehetne máshova is, de így nagyon kényelmes, és egy olyan rendszer esetében, amelyik csak vdr-re van használva nem zavaró. Kövezzetek meg, nekem /vdrconf -om is van...
Ilyenkor egy dolgot lehet csinálni, a nexus-s driverét (av7110) úgy kell betölteni, hogy meg kell adni neki DEBUG=1 paramétert, és lesni a logot, miközben nyomod a távot.
És természetesen ez is kell, de gondolom, ezt már próbáltad:
av7110_loadkeys <location>/hauppauge_grey.rc5 > /proc/av7110_ir
Távirányító:
ls /dev/input/
Itt kilisázza az összes bemeneti eszközt (egeret, bill, stb).
Általában az utolsó szokott lenni a Nexus-S távirányítója, mondjuk event5.
ezután:
evtest /dev/input/event5
és nyomjad a távirányítón a gombot. Ha bármilyen adat eljut a távirányítóról a rendszerbe, itt látnod kell.
VDR alá létezik DVD plugin:
http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/Dvd-plugin Nem tudom, hogy az aktuális vdr alá be lehet-e fordítani, nekem a "régi" 1.6os vdr alatt szépen ment, kezelt menüket, hangsávokat, mindent.
Kicsit favágó módszer, de mplayer-el is le lehet játszani (mármint a command line-ból, nem a pluginnal). Megállítod a vdr-t,hogy legyen szabad a Skystar kártya, majd mplayer -vo dvb dvd://1 -dvd-device /dev/sr0
/dev/sr0 helyett ahol van a dvd eszköz.
ATI HD: szerintem sajnos nem lesz linux alatti támogatás, ezért volt óriási előrelépés, hogy az nvidia megcsinálta a linuxos drivert, mégha nem is open source.
nálam erőteljes váltás volt, 4 év Suse után áttértem ubuntura, és a 6 éves Nexus-s helyett egy TT-3200 HD kártya van.
Az új vdr-boxot még kell finomhangolnom, de müxik.
A lényeg: az új nvidia videokártyák tudnak hardveresen HD streamet (h.264 codec) dekódolni. És nemrég
megjelent ehhez a linuxos driver is (VDPAU). Ezzel a driverrel és egy HD-s
DVB kártyával megy a HD VDR-en.
Az én hardverem:
- egy Asus alaplap, amin integrálva van a 9400-es nvidia Geforce, HDMI kimenettel (ehhez kell egy olyan
tévé/monitor amin van HDMI bemenet, a HDMI-re rá lehet tenni a hangot is, hanem van még RGB és DVI - ezek
hang nélkül)
- egy 2 magos AMD proci (HD adásnál a proci terhelése kb. 25%)
- 2 giga RAM, amiböl 512 az alaplapi videokártyáé
- 500 GB HDD (kb. 50 óra HD felvétel, vagy 300 óra SD)
- Skystar2 HD (TT3200) távirányitóval
Ami már megy: DVI-n kötöttem össze egy monitorral, mert nem találtam még HDMI kábelt. Egyenlöre hangom
nincs (jack-en se), valami driver gubanc lesz.