Itt ne felejtsd el bekapcsolni a diseqc-et: Menü, Beállítások, Diseqc használata: igen. Ha nincs VDR osd-d, akkor leállítod a vdr-t, és a /var/lib/vdr/setup.conf -ban a
DiSEqC = 0 sorban az értéked javítsd át 1-re.
Hűha, csatornát keresni vdr-el nem túl egyszerű. Talán valamelyik vdr-es kollega tud küldeni egy Mindig tv-s channels.conf-ot.
A vdr-t gondolom, valamilyen repo-ból teszed fel, esetleg próbáld meg, nincs-e wirbelscan plugin is abban a repoban.
Ha nincs, akkor a másik lehetőség, hogy valamilyen külső tool-al végzed el a csatornakeresést, és az abból generált channels.conf-ot használod a vdr-ben.
Pl: http://wirbel.htpc-forum.de/w_scan/index_en.html viszont ez repo-ban szerintem nem lesz, fordítani kell.
Ha a klienseken kodi (xbmc) fog futni, akkor a szerveren a vdr alá kell egyik plugin a kettő közül: vdr-vnsi vagy vdr-xvdr. Mind a kettőhöz van a hivatalos kodi-ban kliens. Én csak a vnsi-t próbáltam, de nem használom.
Ha a kliens is vdr, akkor streamdev plugin kell mind a két oldalon, viszont akkor a windows felejtős.
Ha már Merlot egy másik topikban "provokált" :), leírom, hogy nemrég az 52.5 Yahsat Y1A-n próbálkoztam, sajnos nem sok sikerrel. Valószínüleg a 125-ös Gibertini nincs tökéletesen pályán. Csak a 11843V-t sikerült lekeresni (10-11dB), a D15 mutatott még 4-5dB térerőt a 12130H-n meg még 1-2 tp-n próbálkozott, de lekeresni ezeket nem sikerült.
Mi a helyzet most ezen a holdon, mert visszakerestem ebben a topikban néhány hónapra, de nem találtam jelentést?
Sajnos az elmúlt hónapokban nem volt alkalmam használni a 6925-ömet (porosodik :( ), de nagyon jól kezeli az alacsony SR-eket, 23.5 fokon is meg 3 fokon is.
Sziasztok, június közepén vásároltam egy MTVA kártyát (M3 nélkül). A kártyát júniusban aktiváltam, néhány perc után elindult, és nyitotta az M4-et, így néztem az EB meccseket. Július elején elutaztam, így a kártya nem frissült. Mikor hazaértem, július közepén, újra elindítottam a kártyát, egy idő után frissült is, de valami anomália folytán most az m3-at nyitja, az M4 HD-t nem. Ennek mi lehet az oka? Ha megnézem az identeket rajta, a júliusi egyezik a júniusival. És mégsem nyitja az M4-et.
Nem tudom, hányan használunk itt különböző TBS kártyákat Linux alatt, nekem van néhány (6985, 6925, 6902 és 6982). A TBS arról híres, hogy hardveres szempontból jók a termékei, viszont a szoftvertámogatottság (különösen Linux alatt) elég problémás. Minden kártyához létezik driver, azonban zárt forráskódú, és a driver egy ősrégi DVB API-ra épül (5.3). Régebb volt egy ígéretes próbálkozás nyílt forráskódú driverre, egy Luis Alves nevű illető írta és rendszeresen frissítette azokat, támogatást biztosítva a legtöbb akkori TBS kártyához. Körülbelül egy évvel ezelőtt érdeklődés (és támogatók) hiányában a projekt leállt, azonban minden jel arra mutat, hogy a TBS felkarolta a kezdeményezést, és néhány napja újraindult a fejlesztés :) A legújabb git commit már támogat 2 új generációs TBS kártyát is (TBS6205 és TBS6904), és további kártyák támogatása várható hamarosan. A driver a legújabb kernel alatt is fordítható.
Ez a fejlemény talán adhat egy nagy lökést a TBS-nek, hogy betörhessen olyan piacokra is, ahol licenszelési akadályok miatt eddig a konkurencia (Digital Devices) termékeit részesítették előnyben.
https://github.com/ljalves/linux_media/wiki
Ha a teljes 28.2-ről összesen két tp-t tudtál lekeresni, akkor nálad van a hiba. Voltak költöztetések az angol nyalábra, de azért ennyire még nem rossz a helyzet.
Érdekes technológia ez a Sat->IP, én magam is kipróbáltam, és használom is, de hogy általánosságban teljesen kiváltaná a jelenlegi LNB-koax-beltéri architektúrát, azt kétlem.
Pl. a Sat->IP standard nem beszél a kódolt csatornák vételéről, magyarul azt leginkább a kliens oldalon kellene valahogy megoldani. Márpedig sem a tabletbe, sem a telefonba nem igazán talál a UPC kártya (vagy, ha mégis a szervert nézzük: az LNB-be se...)
Vagy mi van akkor, ha valaki több holdat szeretne nézni? Minden holdra tesz egy Sat->IP szervert? Honnan fogja a kliens tudni, hogy melyik szerveren mely holdak érhetők el?
Van még fejlesztenivaló a technológiában, de az alapötlet nem rossz: tévézzünk bármilyen IP képes kütyüvel. Csak a műholdas műsorszórás által teremtett korlátokat elég nehéz eltüntetni.
És még valami: mikor megjelent ez az Inverto IP fej, nagy visszhangja volt, aztán valahogy mostanra kikopott a webáruházak kínálatából. Ennek okát nem tudom, vagy nem volt rá kereslet, vagy már nem gyárja az Inverto?
Nem tudom, le volt-e valahol írva: a múlt hónapban még reménykedtem, hogy valami anomália miatt nem nyitja az Olcsó TV kártya az MTVA csatikat (mert a kártya frissült márciusra, csak nem volt kép), áprilisra viszont végérvényesen kiderült, hogy a lejárt Olcsó tv már csak jégkaparónak jó. Egyáltalán nem érkezett frissítés rá, maradt a márciusi állapotban :(
Újra itt van a szezonja a Sun outage-nek (nap által okozott interferencia). A képen a BADR 26 fok kelet egyik tp-jének látható a jelszintje az elmúlt 3 napban. Szépen látszik, hogy minden nap, déli 12 óra után nem sokkal a jel néhány percre lecsökken, és az is látható, hogy az interferencia erőssége napról-napra csökken, majd néhány nap múlva el fog tűnni.
Igen, mivel ez egy "domboldalon" van, ezért vannak különböző mélységekben a lapok, hogy kijöjjön a függőleges.
Le fogom ellenőrizni, amit írtál, logikusnak tűnik..
Fejet próbáltam finoman mozdítani, kábelt is természetesen, de egyértelmű javulást (+4-5dB) az antenna moccantása hozott. Most azon gondolkodom, hogyha tényleg az állvány miatt mozdult el, akkor melegben, mikor a talaj kienged, megint el fog mászni?
Őszintén szólva magam sem tudom, hogy konkrétan hol okozott gondot a fagy, mindaz, amit írtam, csak feltételezés. És azért feltételezem, mert ez az 1.60-as antenna tavasz óta fel van szerelve (még képeket is tettem ide valamelyik topikba, mikor beástam a háromlábú állványát), és jónéhány erős vihart átvészelt gond nélkül. Nyár végén még egyszer ellenőríztem a beállítást, és teljesen a helyén volt, nem kellett hozzanyúlni. Most viszont 3-4 nap alatt elállítódott úgy, hogy közben alig volt szél, inkább a hőmérséklet ingadozás volt nagy (-17 és +3 fok között). Ebből gondoltam, hogy talán a fagy "nyomta el" az antennát.
Ezt a tányért jelenleg csak erre a két tp-re használom (forgató sincs rajta), egy BU quad fej van benne.
Tegnap este végre rájöttem a titok nyitjára: elállítódott az antenna. Valami olyasi történt, hogy a megolvadt hólé visszafagyott, és ettől mászhatott el az antenna egy kicsit, mert ugyan volt szél, de korábban ennél sokkal nagyobb szélben sem volt gond.
Tegnap délután egy minimálisat állítottam az antennán, és azóta minden ok - ez látszik a grafikonon is.
Tehát a jelszintcsökkenésnek volt köze a hideghez - de nem abban a formában, ahogy feltételeztem :)
Egy érdekes jelenségre szeretnék magyarázatot kapni.
Általánosan elfogadott tény, hogy hideg, tiszta időben általában jobb a vétel - magam is ezt tapasztaltam.
Ehhez képest arra lettem figyelmes, hogy két Arabsat (26 fok Kelet) transponderen a hőmérséklettel nagyjából arányosan csökken a jelszint is.
Itt van 3 grafikon:
http://fuley.ro/cgi-bin/signal.cgi A legfelsőn (zölddel satírozva illetve sárga vonal) a két tp jelszintje dB-ben. Alája odatettem a kinti hőmérséklet grafikonját, aminek segítségével látható, hogy az éjszakai fagyokban nem nőtt a jelszint, hanem inkább csökkent.
A legalsó grafikonon a BER értéke látható, ami bár többnyire 0, azért a nagy hidegben ott is előugrik néha egy-egy alacsony érték.
Még annyit szeretnék mondani, hogy normál esetben mindkét tp-n stabil vételem van 9.5-11dB közötti értékekkel.
A fenti méréseket egy TBS6982 kártyával (linux alatt) és egy arduino-hoz csatlakoztatott DS18B20 hőmérséklet szenzorral végeztem.