6.11-em volt fent (Kicsit régi, de hirtelen csak ezt találtam - senki sem segített az M5-ös topicban.)
Ehhez képest
(+)
a csat.lista rendezésben több száz (ezer) csatornánál is jól műk.szik a lapozás előre-hátra.
Jó a kinézete (színárnyalatok)
A műhold beállítások mentésénél nincsenek problémák.
Gyorsabb a Tp-szűrés
(-)
A csat.lista rendezésnél a kijelölésnél "határozottan" kell a gombot megnyomni, gyenge 'pöttyintésnél' lefelé nyilként mük.szik - de lehet, hogy csak ideje lenne elemet cserélnem.
A boot-olás lehet hogy 1-2 seccel hosszabb (vagy csak úgy érzem)
Akkor nem ártana MINDEN 'hivatalos' viszonteladót értesíteni erről. Biztos, hogy beltéri nélkül már nekik sem hoz annyit a konyhára. Sajnos néhány hete egy forgalmazó így tájékoztatott. Vagy csak rám akarta sózni a beltérit is ?
A 'sziaTV'-t aki ismeri a lehetséges alternatívákat biztosan nem fogja megrendelni. Kicsit későn indultak. A "T"-sek is most kezdenek majd el nyomulni és jobb szolgáltatásnak tűnik, sőt az ár sem utolsó. A HD-ra építeni - amikor hazánkban még csak a 'Presszó'-t és egyéb "Kultúrális" műsorokat készítenek eleve HD minőségben - nem lehet. A sportműsorokhoz, inkább normálisabb kommentátorok kellenek nem jobb képminőség -(tisztelet a kivételnek) A Nat.geo-n van vagy 12-15 HD-s film melyet előszeretettel ismételnek. A műsorok túlnyomó többsége felkonvertált. (Ezt egy valamire való DVD lejátszó is tudja.) A full HD és a HD ready között is van ám egy kis differencia, nem mindegy, hogy 1080i vagy 1080p. Ezekről a dolgokról is többet kellene mondaniuk.
Sokan nem szeretik, ha rögzített a csatornák sorrendje (elméletileg a távsegítség miatt)
Ha annyira jó lenne, akkor a hackerek is komolyabban foglalkoznának ezzel a csomaggal, illetve a spec. beltérivel - melynek azért vannak "lehetőségei" Amíg garisak a vasak addig nem sokan fognak turkálni benne. kicsit drága mulatság.
Jó ismerőseimnek nem ajánlanám, de izlések és pofonok. Ennek a szereléséből megélni biztosan nem lehet, de kiegészítő munkaként mindenkinek belefér(het).
Még kérdőjellel is hülyeség feltételezni, hogy a PowerVu-t vagy Vu+-t valamilyen kártya ki tudja nyitni.
A legfőbb ok, hogy a PowerVu rendszer nem használ kártyát.
A vevő azonosítása a készüléken keresztül történik (hardveres). Az adott hardvert pedig nem műholdanként vagy TP-nként), hanem csatornánként kell manuálisan (hagyományos telefonon- (fax)vonalon keresztül) kell engedélyeztetni a központban (Atalanta).
Két, vagy több készülék ugyanazzal az engedélykóddal egyidőben nem működhet. Ezt nem kioktatásnak szántam, de ekkora hülyeséget ne terjesszünk.
Nem túl erős gép. A Digital 1200 CI (PBI) klónja tartozik : (1Mb flash memory)
· Globo Digital 400s/500/600;
· Hevet/Digital 500, Sigma 600;
· Zehnder DX-500;
· Skyplus 2200;
· PBI-1000s;
· DrakDigital ESR-D104/T122;
· Iris 3800/5800 FTA.
Nem ellenőrzött lista (de 95% hogy jó)
Ha a proci, flash memória, tuner típusát meg tudod írni akkor könnyebb dolgunk lenne. Még 98 típust tartalmaz a klónlista.
Olvass vissza a globo topicban.
Az Xp-emu alatt lehet hogy darabos lenne az MPEG4-s filmnézés - ezért inkább ki sem próbálom. Meg nem ártana HDMI vagy DVI-D kimenetet is rálökni a C=16-ra.
Az MSZ vagy GOSZT szabványnak megfelelő bizti méretileg nem stimmelt. C= "függő" voltam, ez volt a leggyorsabb megoldás - különben jönnek az elvonási tünetek.
Anyámnék folyton nyüstöltek, hogy mennjek már valahova, ne csak a gépelőtt legyek éjjel-nappal. Egyszer csak elkezdtem 'szórakozni' járni, nem is mentem haza csak két és fél nap múlva. :) - emlékezetes hétvége volt (már amire emlékszem)
Lehet, hogy rendbe kellene raknom a C=16-ot, a Junoszt is megvan valahol a szüleimnél. De egy emulátort azért mindenképpen fellökök a win98-as gépemre. Ó az a rockman ... fogalmunk sem volt a tömörítési technikákról, mit miért csinálunk, csak nyomtuk a TURBÓ-t. "Many clever boys".
Stubyte
Az elef mondat :
Reggel lefagyott a thor-os fejem, irány más műhold, nem találtam az amosos minimax-ot a gyereknek ezért sorbarendeztem- de sajna utána nem volt visszaút - csak műhold és TP sorrend. Ma akartam menteni az eddig rendezett kb. 2800 adót. :( A USER beállítást nem tárolja az Illu, ha utána más rendezést választok ?
A 14040-hez egy apró helyesbítés
ZX Spectrum (Sinclair-gép) 48 kbyte. később 128 kb. Sajna a megától elég messze voltunk még akkor.
A C-16 16 kbyte, de a rendszerműködése a beépített Simon's Basic lefoglalt belőle egy kicsit, ha nem tévedek 12264 byte maradt a programozásra (persze azért egy-két "gépikódú trükkel" ügyes dolgokat lehetet véghezvinni már ekkor is.
A C16 memóriáját - igaz "lapozós formában" 128kbyte-ra fel lehetett duzzasztani (nyugat-berlinből küldték hozzá az alkatrészeket [COCOM-lista])
Sajna egy saját gyártású (harckocsi botkormányból kialakított) strapabíró "játékkonzolom" zárlatát követően a biztosíték helyett berakott - kétszer-háromszor rátekert - kb. 1,5 mm2-es rézdrót "nem oldott ki" a következő zárlatnál. - ÁMEN
De azért a C16-osom ugyanazon sakkprogrammal mindig legyűrte a C64-t.
(Ezek több napig tartó partik voltak, ha nem volt a lépésenkénti időkorlát beállítva)
Tudtad, hogy a modern űrtechnológiában a mai napig az űrállomások fő vezérlőegységei a 386-os architechturára épülnek, ez a legstabilabb, sőt a kozmikus sugárzásokat is jól bírják.
Vissza a soros portokat a számítógépekre. Éljen a VESA-csatoló.
Az elef-mondat :
Szerintem az Illusionok FUJITSU procija nem a 80386-ra épül.
Az Illusion C3-at biztosan nem lehet összehozni, esetleg csak egy komor, komoly komondorral.
De ő úgy van vele, hogy ez már lerágott csont.
Azért a '80-as évek játékgépei (PC-i) - még a Videoton is - hordoztak magukban egyfajta szépséget. (A HT-1080 beépített magnóval (elnézést mágnesszalagos háttértár) nem ide tartozik.) Ezek még formatervezett dolgok voltak. Ma már csak szörnyülködöm a Logitech, Genius, e.t.c. modelljeiken.
A C16-ot én is megtartottam, minden gyermekem püfölte kiskorában és sorra rágták ki a billentyűket. De attól még ma is szép.
A 13579.-ben ecsetelgetted, hogy már 2 évvel ezelött...
Nem akarlak b@szogatni, de a wolfosokat azóta ismerem, amikor még személykocsival szállították Pestről az antennákat (mert ők is így kezdték). És ez nem 2 éve volt...
A műholdas televíziózást vétek lenne a dgi-vel leegyszerűsíteni. Az nem itt kezdődik és nem is itt ér véget. A dgi a kábeltévének az emberekre ráerőszakolt közösségi rendszereknek lett a júpiszí-dájrekttel együtt az alternatívája.
Aki ma szétnéz a satelites kínálatban szinte szégyelheti magát, hogy magyar. A legmagyarabb csomag román kézben van, a magyar adók zöme a legócskább TP-ken figyel, a szolgáltatók mind külföldi érdekeltségek kezében van, sőt már az albánok is fényévekre járnak előttünk. Messze vagyunk európától de lassan a balkántól is. Ha az ezredforduló környékén az analóg M2 és Duna helyén kb. 15 MAGYAR adó elindult volna (baromi drága az analóg TP) lehet hogy nagyobb érdeklődést váltott volna ki a hazai lakosság körében a műholdas TV-zés. (Sajnos) egyetlen politikus sem volt érdekelt a parabolaantanna-gyártásban.
A dgi akkor 'ölhette' volna meg a wolf-ot, vagy más hasonló kaliberű kereskedőt, ha konténer számra hozta vona be az országba a beltériket, fejeket, kábelt, etc., hogy szerelőinek meg sem forduljon a fejükben, hogy máshol vásároljanak. A UPC viszont nagyon ügyelt az imázsra, főleg a tányérok területén, itt a 'saját anyag' jobban megfigyelhető.
A fő ok ott van, hogy ha importőrtől vásárolsz akkor a nagyker.árrést buktad, ha direktbe hozod be a "vasat" akkor EUR-ban fizetsz. 30-60 napos fizetést alapul véve pl.:a nyár elején 230 Ft/EUR árfolyamon beszerzett beltérit (1.000 EUR)
26.500 Ft-ért több mint 15%-os haszonnal lehetett értékesíteni, igen ám de mire a számla lejárt az 1.000 EUR már 28.500 forintba került a bankoknál, tehát darabonkét 2.000 Ft bukás + az egyéb kiadások, költségek. Ugyanez a helyzet, ha az importőrrel EUR-ban állapodsz meg.
Nagyon sok cég issza most ennek a levét (egypáran meg a kezüket dörzsölik)
Egy biztos nem a wolfsat az utolsó aki jövőév közepéig bedobja a törülközőt.
A dgi AU-t úgy is kilövik - egy-két típuson biztosan- (adig nem nagyon váltanak)
A Pols@t több mint egy hónapja váltott, de ő inkább updétol nagra2-ről nagra3-ra (számára ez hatásosabb)
Ha AU-s a szoft és key akkor sűrűbben szokott fagyogatni is a beltéri. (általában).
Nem bírtam nézni ezt a minőséget, de azért jó üzlet volt. Egy öreg esztergályos szakival gyártattam le a hagyományos műholdas LNB-kbe egy kis hengeres csövet "zavarszűrő"-nek, hogy alkalmas legyen AM-re. Vitték mint a cukrot. A Cambridge fej átalakítva sokkal jobb volt mint a 'hivatalos' AM-fej. Nem titok elég jól kaszáltunk vele. Kiváncsi lennék, hogy a Bp. környékén fellelhető "furcsán" álló parabolák számát mennyivel kellett volna elosztani, hogy megkapjuk az előfizetők számát.
Elsősorban ennek köszönhető, hogy a vidéki városokban (Veszprém, Gyöngyös, Miskolc, etc.) mégsem indult el ilyen rendszerű szolgáltatás.
A takarásról csak annyit, hogy vannak olyan dgi-szerelők, akik nem rakják magasra (vagy oldalra) a tányért (több koax, erősebb konzol, több munka stb.) ha nem inkább gallyaznak (akár a szomszédban is) Ha tovább nő a fa az az előfizető gondja.
Az a szubjektív érzésem, hogy szemmel láthatóan javult több digi csatorna képminősége. ['kis túlzással' már a labdát is lehet látni a spanyol bajnokikon : ) ] Valaki alá tudná ezt támasztani mért értékekkel is ?
Üdv mindenkinek Stubyte
A Duna és az Autonómia marad az nézhető, no meg az M2. Azért lehet ott még találni egy-két adót.
A BBC prime - via 2.5-re apdétolt 2.3-ról.
A kingofsat-on érdemes néha körülnézni.
A napokban neki estem az M5-ön a csat.lista szerkesztéseknek - rendesen hazavágtam kb. 85% készültségi foknál.
Most az alábbi "anomáliák vannak" :
A listaszerkesztésben csak a rádió
adóknál engedélyezi a sorrend változtatást, a TV-nél nem, miért ?
Eltünt a piros gomb (áthelyezés, mozgatás) és a kijelölteket sem engedi valami elé beszúrni. Vissza lehet állítani ?
A csat.lista szerkesztő néha úgy jelentkezik be, hogy a piros gombhoz - a "műhold" van hozzárendelve. Miért ?
Hogy lehet ezt kapcsolni ?
Totál flash törlés és új szoft, vagy van megoldás ?
A spanyolok nagyon sokan nézik, hiszen ott adják kábelen. Kicsit sok Illu van azon a félszigeten.
Gondoltam, hogy én is beköttetem, de a szerelő azt mondta, hogy ő nem Hannibal (Lecter), hogy átkeljen az Alpokon.
Nem vagyok moderátor, de a digital 4000/4100 -as topic-ot ne keverjük össze más globo/digital típusokkal. Ha nem tudod biztosan milyen "családba" tartozik a géped akkor az általánosabb [ pl. globo ] topic-ba írj.
Ha egy lelkes amatőr (zöldebb fülekkel mint mi) ide téved akkor elképzelhető, hogy rossz infókra tesz szert ha azt látja, hogy 3329c meg 1.2.49 EMU. Ne hogy "felgyömöszölje" ezt a szoftot a gépére.
Stubyte
p.s. Tisztelt moderátor, megítélésem szerint szerencsés volna elhelyezni a fórum fejlécében egy kis feliratott, hogy Ebbe a topicba a digital/globo 4000 / 4100 / 5000 / 5000 CI / 6000 / 6010 CI modellek és kártyaolvasós változatai , illetve klónjaik tartoznak. Az "A és C" utótagos típusokkal kapcsolatban, vagy ha nem ismered a típust a irány a globo topic ! ---- > vagy valami hasonlót.
Hali f2f2
Legalább 1-2 Illu C3 vagy M3 képet betettél volna a szövegbe, akkor lehet hogy a moderátor elsiklik felette.
Én inkább elszámoltam 10-ig (kb. 20-szor) és inkább nem írtam. A vérnyomásom most már rendben.
Stubyte