Számomra döbbenet volt látni, h emberek (nem kevesen) a Mester utcai villamosmegállóban várták a kb. óránként közlekedő 6-ost, amikor onnan vagy 200 méterre van metrónak megállója. Az meg rendszeresen közlekedett.
Igazad van, és bár jogilag egy cég, és a járművezetők sztrájkja miatt nem tudtad használni a kifizetett bérletedet, mégsem ők, hanem a kedves főnökeik fogják kimondani, hogy kapsz, vagy nem kapsz kártérítést Szociális érzékenységet meg ne várjunk el a járművezetőktől, miért törődnének a sztrájk ideje alatt az utasokkal, amikor azok egész évben nagy ívben leszarják őket (tisztelet a kivételnek) arra hivatkozva, hogy ők fizettek (kivéve aki nem).
Nem rád haragszom amúgy , csak a valóságban nem annyira fekete-fehér a dolog, mint ahogy te is és sokan mások képzelik és felvázolják
OFF:
A nincsből tényleg nem lehet adni, de ha arra van pénz, hogy a vezetők talicskán hordják haza a pénzt, és hazaviszik a magas fizetésük mellé a 100 ezres kajajegyeket, akkor ezt ne a plebszen próbálják meg behajtani. Nem nevezném zsarolásnak, aki benyeli, amit a főnökei lenyomnak a torkán, annak a jövő héten már fát vágnak a hátán. Ők nem tették, lehet követni a példájukat, vagy lehet siránkozni. Na, de jó h végre elindultak
Jobb helyeken a laikus gazda nem kap idegösszeroppanást, amikor javasolják neki a kedvtelésből tartott kutya ivartalanitását és az állatorvosok sem mondják azt, hogy "de szép szuka, miért ne szüljön."
Szabályozhatatlan, ahol nem tartják és nem tartatják be. Ki ellenőrzi, hogy hogyan tartják a kutyát? Itt sem ártana ilyen.
(Az AKC az amerikai, a KC az angol kennel klub.).
Itt nem az AKC-ről van szó, hanem a KC-ről, nem keverni szezont a fazonnal. Egyébként nem állítanám a küllemet a természet elé, mindkettő egyformán fontos, ugyanúgy öröklődik, de erről már sok szó esett itt és eddig nem sikerült megállapodni.
Aztán meg nem kell minden szukának szülnie, itt jön a tenyésztő, és helyesen az állatorvos segítsége és felelőssége, ez vagy működik alapból, vagy nem érdekli őket. Ez szabályozhatatlan, de próbálkozni lehet.
Perelt is, mert jogsértés történt, őket be KELL engedni. Más dolog, hogy pl Osztrákiában tele vannak a boltok kutyákkal, és még vizet is hoznak az eladók, de hát az pár km-rel odébb van innen...