Ez igaz. De nem a sport összetettségéről, vagy kihívásairól volt szó, hanem arról, hogy mennyire/mennyivel megterhelőbb, mint más sportok. Bonyolultságot tekintve meg akkor inkább a flyballal tegyük egybe, ne az agilityvel. Ott sem csinál többet a gazda, mint súlyhúzásnál, és az sem változatosabb meg összetettebb. És attól mégis baromira élvezheti kutya is, gazda is egyaránt. Ráadásul arra is valakinek fel kell készítenie a kutyát, hogy aztán csak úgy pikkpakk nyerjen, ami nem kis meló... súlyhúzásban sincs ez másként.
( Mondta ezt egy agilitys, aki pites és a kutyája sokkal jobban élvezi a súlyozást, mint az agilityt. )
És az agility? Mármint az az "igazi" naaaaaaaaaagy agility. Mikor követelmény már alig pár hós korban full sebességről akármire 5 csigolyával rátekeredni, meg full sebességről nullára állni a zónában stbstb... Szerintem az agilitynél megterhelőbb (izületeknek legalábbis) sport nem igen van. Ugyan akkor minden versenysport megterhelő így vagy úgy. Normálisan csinálva meg egyiknek sem szabadna problémát okoznia...
Az odáig oké. Na de, most már (elvileg legalábbis) minden oltási könyvben ott lesz a chip szám is. Ami azon kívül, hogy azonosítja a kutyát, a kutya gazdáját is azonosítja. Különben sz@rt sem ér az egész...
És továbbra is adott a kérdés, a chipes beazonosított kutya beazonosított gazdája nem lesz felelősségre vonható semmilyen esetben? Mert nincs igazolva a tulajdonjoga!?
2013. jan 1-től útlevélbe, és oltási könyvbe az eb fajtáját csak akkor szabad beírni, ha a tulajdonos a szá
rmazási lappal igazolja a kutya fajtatiszta származását. (ETSZ által kiadott törzskönyv)
Az oltási könyvben és az útlevélben a törzskönyvi számot is fel kell tüntetni.
Az oltási könyv a kutya tulajdonjogát nem igazolja (útlevél sem).
( 127/2012. (XII. 12.) VM rendelet, 2/6)
( 27872 MAGYAR KÖZLÖNY• 2012. évi 167. szám)"
Ezzel most mi lesz tulajdonképp?
Ha pl. megharap valakit egy kutya. Egy kutya, amiben természetesen lesz chip a gazda adataival ( haha szép álom ), mert hiszen kötelező. Nem tud (akar) felmutatni adásvételit, örökbefogadásit = nincs tulajdonjog?!
Mégis mi a fenéért chipezünk most agyba-főbe, ha nem a tulajdonjog igazolásáért? Vagy a másik kedvenc.. az ebadó. Ezek szerint ott is csak az adásvételis, örökbefogadásis kutyákat tudják számba venni? ....
Jó neked! Az enyémek nem játszanak benne, igazából totál érdektelenek a hóra. (ezt mondjuk meg is értem ) Sőt a kis szőrtelen pitem még belelépni is iszonyodik. És ha ilyen nagyon minuszos idő van, amikor megfagy a hó akkor még szét is kaszabolja a lábát fut benne egy kört és utána úgy néz ki, mint aki pengével vagdalja magát.
Ó, és azt még elfelejtettem, hogy mindezek mellett imádja a várost! Ha valamiért be kell utazni és jön ő is, totál öröm mámorban úszik a kutya. Mint valami plázacica a shopping körútján... nézi a kirakatokat, csóvál a próbababáknak és lebeg tíz centivel a föld felett, hihetetlen vigyorral. Hiába na, tanyasi kutya. Biztos vagyok benne, hogy egy percig sem venné a lelkére, ha városban kellene laknia.
Szerintem ez azért nem ilyen egyszerű. Az én kelpiem sose terelt kutyákat, se embereket, se járműveket, se agility pályát... és alapból nem, nem azért, mert le lett tiltva. Pedig egészen korán 4 hónapos korában el lett kezdve vele a terelés, és a birkák mellett az első pillanattól jöttek az ösztönök. Nem volt ilyen "majd bekattan neki" duma... Azóta (perpill) napi szintű munkája lett a terelés, az én munkámból adódóan, és dolgozott már libákkal és marhákkal is. Tudom küldeni teknősbékára, nyúlra, macskára, de még nagyobb rovarokra is .... Mégsem jut eszébe továbbra sem kutyákat vagy valami egyebet terelni. És az meg végképp nem, hogy a terelés miatt ne figyeljen rám. Sőt a gazdán csüngés kimondott pásztorkutya dolog, szóval szerintem amelyik kutya nem figyel a gazdájára az terelőösztön nélkül se figyelne.
Jahm, és ez nem kivételes tulajdonsága ... mert másik két kelpieről még teljes bizonyossággal állíthatom, hogy fel tudják mérni ésszel a terel-nem terel dolgot.
Oké, hogy nem attól lesz jó vagy rossz. De azért kicsit mégis, mert ha már akkora adagot kell adni a kutyának, amit nem eszik meg... akkor igen is, hogy nem tuti a táp (az adott kutyának legalábbis).
Az ár/érték arányról nem is beszélve. És pont ezért kérdeztem, a véleményeket, nem azért, hogy méregessek a kutyáimnak. És nyilván minden kutyának más, de azért érdekelnek a tapasztalatok.
Pláne, hogy én idáig bármilyen tápot próbáltam az 5 teljesen különböző ivarú, életkorú, fajtájú, testfelépítésű, mozgásigényű (nem sorolom tovább )kutyáimnál, mind ugyanúgy reagált. Vagy jó volt, vagy nem.
Remek. Pedig már majdnem sikerült rábeszélnem magam... Mondjuk az is érdekes, hogy van ahol 30%-20%-ra van feltüntetve a fehérje-zsír tartalma, máshol meg 25%-13%.
Sziasztok! Ha jól tudom itt vannak akik Brittel etetnek. Mennyire fedi az elméleti adagolás a gyakorlatit? A Prémium Sportból 180gr/20kg az elmélet.
Valakinek esetleg tapasztalat?
Az érdeklődés meg volt. Az eredmény: siralmas. Fogjuk a kutyát, a kinyomtatott papírkánkat, és rászánunk egy napot... nem is a chip végett, hanem a reakciókért. Ki mivel magyaráz, indokol, stb...
Biztos, hogy nem fizetek senkinek se többet egy fillérrel se, mint amennyit kell.
Még valami... ha számla van kérve, és azon 3500Ft-nál több szerepel mint chip beültetés díj, azzal meg lehet fogni egy orvost? (megfelelő szervhez tovább küldve)
Csak azért kértem, mert kicsit besokalltam, hogy itt minden fellelhető állatorvosnál alaphangon 5-6 ezer Ft.
Szeretnénk tartani egy körutat, hogy mit reagálnak, ha eléjük van téve a hivatalos verzió...