A black&tan szín és a lábujjak közötti kapcsolatot nem tudom komolyan venni, még ha valami nagy híresség is írt róla. Tegyük fel pont Gilmour bácsi, aki 45 éve bull típusú terrierekkel foglalkozott és több lexikális könyvet írt ezzel kapcsolatban, no meg ki tudja hány ezer szilvás gombócot evett meg ez idő alatt. Ha manapság csinálna valaki a szín és lábujjakkal kapcsolatban statisztikát lehet köszönő viszonyba se lenne egymással, mint abban az időben amikor az készült. Ennyi erővel, amelyik kutyának kissé vastagabb a farka, akkor azoknak úszóhártyák vannak lábujjaik között, a vidra behatása miatt. Lehet én vagyok kissé konok, de azért mert valaki x évet foglalkozott valamivel és talán apám lehetne, nem biztos, hogy minden szavát, szent írásnak fogom venni.
Én úgy gondolom, minden tenyésztett fajtát, de a nem tenyésztettek is a mai napig evolúció kiséri. Sokszor már nem teljesen helytálló amiket a nagy öregek leírtak. A mai tenyésztők tapasztalatait is lehetne papírra vetni és bibliaként emlegetni. Mert a korra jellemző funkciók tükrében próbálják formálni az adott fajtát.
Tőlem az SBT lehetne még blue & tan színezetű is, ha anatómiailag egészséges, talán még tetszene is.
Nem a szín az elsődleges, hogy kinek mi tetszik az meg mástészta.
Én speciel örülnék ha Jehtro az udvaromba röfögne. Igen, én is érintett vagyok ebben a vonalban és remélem még leszek is.
A bulldogoknál volt annó fontos, hogy jol tudják hátrafelé húzni a bikát vagy bármit, ezért kellet olyan hátsó láb ami maga alá dolgozik. De igazán nevetséges lenne, és el sem tűrnék olyan kutyát a portán aki futás helyett maga alatt pörögne, mint egy búgócsiga.
"Az öreg Black On Tan Terrier (English Toy Terrier) a mellsõ láb két ujján hosszabb karma volt, mint a többin, a hátulsó mancsokon pedig macskaszerû."
Mutassatok nekem olyan kutyát, vagy élőlényt amelynek a középső lábujjai nem hosszabbak a szélsőktől!
"Ilyen mancsokkal pedig nem volt biztos fogása a Pit-ben a talajon, mivel a kutya magát elõre tolta volna."
A pit-ben nem kell tolóerő???
Ez nekem új! Tény és való, hogy ha a súlypont hátul van, akkor fordulékonyabb a kutya. DE! Manapság ki szelektál a pit előírásainak megfelelően? Nekem igen is fontos, hogy a kutyának legyen tolóereje. A pit-et meg nagyívben leszarom! Én nem rakom a kutyáimat pit-be! Inkább futtatással, sétával mozgatom, oda meg szükséges a tolóerő, és kell is kapaszkodni a hátsó futóműnek.
Hogy annó mi alapján szelektáltak, az egy dolog és már rég nem aktuális, mert ugye senki nem patkányfogásból él. Eeez röhely!
Bocsi, hogy beleszólok, de pár gondolat a kutyázással kapcsolatban. Nincs olyan fajta vagy vérvonal ami ne hordozna valami nemkívánatos tulajdonságot. Itt bármire is lehet gondolni, mint anatómiai, vagy idegrendszeri tulajdonságra. Azért írom mint tulajdonságot, mert nem mindig csak a rosszat kell kihangsúlyozni.
Szóval ha valaki tud rögzíteni jó tulajdonságokat, vagy esetleg javítani a nemkívánatosan és attól távolodva már a standar előírásaihoz közelít. Az igen is már tesz, tett a fajtáért.
Attila!
Tegyük fel, ha nálad vannak genetikailag tiszta kiskutyák, de szűrésük még nincs, /mert ugye ebben az esetben nem fontos/ a vevőnek előadod ezt a magyarázatot és továbbra is gyanakvóan, babán fog rád nézni, mit csinálsz?
Én úgy gondolom, aki kitartja az árat az igen is adjon némi pluszt, és itt a szűrésekre gondolok. Elfogadható, reális áron is lehet L2HGA, genetikailag tisztázott kutyusokat venni. Én megfoadtam, hogy olyan embernek nem adok kutyát aki nem veszi a fáratságot, hogy utánnanézzen ezeknek a dolgoknak.
Ha én kezdek el papolni, akkor nagyon úgy néz ki, hogy megszeretném etetni. Igen is nézzen utánna! Ha szereti ezt a fajtát, akkor utánna néz!
A közhiedelemben az az elfogadott, hogy amelyik kutya szűrt az nem beteg, amelyik nem szűrt az beteg!
Addig van feszegetve ez a beteg nem beteg, és a fajtával kapcsolatos betegségek, hogy a kutyának sem fog kelleni sbt, mert ugye az tuti beteg!
A laikusnak ezek jönnek le!