a tegnapi nap folyamán, egy frissítés telepítését kezdeményező párbeszédablak jelent meg a GTMEDIA GT Combo felhasználói felületén.
Érdekes módon, az elutasítás lehetőséget fel sem kínálta a rendszer, „csupán”, az update, és az emlékeztetés megjelenítés 3 óra elteltével opciót. (Nem volt mit tenni, egy jóváhagyást követően, lefutott a process.)
Ennek tapasztalatával kapcsolatban, néhány észrevétel:
Még nincs információm arról, hogy esetleg más GTMEDIA tulajdonos is tapasztalta volna, de mintha a frissítések telepítésével arányosan, fogyatkoznának, az advanced user options lehetőségek, úgymond „szépen sorban elfogynak”. Arról nem is beszélve, hogy abban az esetben, ha egy alapos rendszerkonfigurációt végez a felhasználó, majd mégis próbát tesz egy opció kiválasztására, majd megpróbálja „rávenni az együttműködésre”, a rendszer szimplán összeomlik. Ilynek a speciális beállítások, de pl. predektív módok, a szerves Google analytics funkciók, az eszközfelügyeletek, a hely információk, a fejlesztői mód, stb….. Mind-mind inaktívvá, ill. beállítástól függően aktívvá válik, ezáltal a személyre szabott beállításaink, „érdekes mód” elvésznek.
Hogyne, természetesen tisztában vagyok az „open source”, vagy relatíve „free” operációs rendszerek használatának feltételeivel, ill. mondjuk úgy velejáróival (elvégre semmi sincs ingyen), minden esetre, szubjektív megítélés, de az állandó paraméterezgetés, és ellenőrizgetés, számomra inkább irritáció, mint jó időtöltés.
Kérdésem, hogy ismert e valaki számára az, hogy hogyan kapcsolható ki az automatikus frissítés opció (természetesen a modul kényszerített leállításának, letiltásának, és törlésének menete nélkül), mondjuk egy szimpla „frissítések kikapcsolása” lehetőséggel úgy, hogy az után ne keljen kötelezően elfogadni a frissítést, majd újra, és újra konfigurálni a rendszert….
(Amiko A5 Combo esetében, természetesen ez alapfunkció volt, ill. apk szinten is, maximum egy „picon” jelezte a frissítés (és ami a legfontosabb!) lehetőségét, nem pedig kötelezően végrehajtandónak titulálta azt.)
tudsz neki PÜ írni, illetve rendszeresen olvassa a fórumot is, így akár itt is megszólíthatod, bár lehet már olvasta is, hogy ajánlottam Őt ill. a tudását, részedre…
Elérhetőséget, felhatalmazás hiányában nem tudok kiadni, de ma este megyek át hozzá, szólok neki, hogy írsz/írtál neki, és a PÜ is nézze meg.
Pedig milyen "kedves", én igazán jót nevettem rajta!
Köszönöm, máris jobb lett a napom :-)
Üdv.
SaTom
UI:
Elnézést az OFF miatt, de ez tényleg vicces volt…. velem is megesett már, hogy elköszönésnél megszokásból, a család végett, egy „puszika” zárszóval fejeztem be a beszélgetést, a főnökömmel. :-)
GoldMaster SR-525
Augusztus 25.-e után van lehetőség az újabb, ám az utolsó, általam nyújtott segítséggel történő, három példány beszerzésére. Megértéseteket kérem, de az egyeztető levelezések, az utalás, a VÁM eljárás, a szállítás szervezése, stb. sok-sok feladatot rónak rám, melyre jelen állapotban egyre kevesebb időm adódik, így nincs lehetőségem a továbbiakban már ezzel foglalkozni.
Bízom benne, hogy akit sikerült egy példányhoz hozzájuttatni, az örömmel, és hosszan tudja majd azt használni, valamint alaposan meg is becsüli, pillanatnyilag úgy tűnik, nem túl sok darab került eddig az országba, de még az EU területére sem nagyon.
„bonou2”, feljegyzéseim alapján Te kettő, „hopper” Te pedig egy darabot kértél!
Kérem, hogy ezt az igényt, mindketten erősítsétek meg számomra, a feltételek változatlanok, ill. PÜ üzenetben, az átutalásokhoz, valamint a postázási adatokhoz is küldjetek információt részemre. (Név, Cím, Irányítószám, Telefonszám, email, stb.)
a mai napon, érkezett válasz GM525 tekintetében, a MultiStream kérdésünkre. Azt javasolják a fejlesztők, hogy tegyünk egy próbát a telefonos alkalmazással is, hogy vajon ott is fenn áll e, ez az észrevétel, és továbbra sem játszható le a tartalom.
Gabywap, Chuky, zoro67, miroka… nálatok ezzel a megoldással működik? („9 fokon a 12149V signal”)
nagyon sokat számít pl, hogy milyen képjavító, HDR, HLG, DOLBY VISION továbbá upscale eljárásokat alkalmaz a készülék, hiszen ezeken sok múlhat. 4-5 éve, használok egy Toshiba 55V6863DG televíziót, szolidan fogalmazva is szemet gyönyörködtető minőséget produkál, a hangzásáról nem is beszélve, melyet egy Onkyo hangrendszer biztosít.
Azok, akik el tudják engedni azt a nézőpontot, mely nagyjából így szól ”Neves gyártó, csak jó lehet! (LG, Samsung, Sony, stb.)”, egy ilyen beszerzésekor erősen rádöbbenhetnek, hogy „van élet” azokon túl is. (Igen, természetesen tisztában vagyok a gyártó kilétéről)
Sokéves, és személyes tapasztalat, hogy többen, akik elsőként látták működés közben a készüléket, egy „Azta!”, vagy „Hümm” rácsodálkozást követő, „Milyen TV ez? kérdéssel érdeklődtek tovább…
Mindezek ellenére, természetesen ebben a rohanó világban már idejétmúlt ez a típus is, de amennyiben ár érzékeny a beruházás, és fontos az ár/érték szempont, megérheti a gyártó oldalán nézelődni.
Azért azt is tudni illik, hogy minden komplex rendszer olyan erős, vagy gyenge, mint annak egy adott láncszeme, ezért a minőségre törekvés során elengedhetetlen, hogy az alkalmazott komponenseink is minimum közelítsék az elvárni kívánt szintet, így pl. a prémium HDMI kábel, és jelforrás sem mellékes.
Előre is elnézést kérek, ezzel közel sem áll(t) szándékomban senkit sem degradálni, ill. biztosan sokan „közülünk” tisztában is vannak ezzel, ám „Láttunk már karón Varjút”, hiába a milliós televízió, ha a jelforrás minősíthetetlen, mely fordítottan is igaz. Talán sokan hallottátok már azt a történetet, amikor a nagysebességű internetre előfizető Ügyfél, panaszosan keresi fel a Call center-t, hogy „Nahát, milyen lassú ez a Net, már több oldalon is lemértem, de hiába… Ekkor szokott az Ügyintéző „óvatosan” érdeklődni, hogy „És milyen eszközöket tetszik használni, ha megkérdezhetem?” Majd érkezik a válasz, és minden azonnal világossá válik….
ritka, és tiszteletreméltó amit tettél, ebben a rohanó, egymásra egy csepp figyelmet sem fordító világban, ez, egy egyedülálló cselekedetnek számít!
Sajnos, a rokonságban is megesett, egy „hasonló” történet. Ott, ugyan fordított nemiség szerint, egy elvált, és „vakon” szerelmessé vált, 50 év körüli férfi, aki mindezek ellenére rendezett anyagi, és családi körülményekkel bírt, a neten „megismerkedett” egy fiatalabb hölggyel… Nem vicc(!), heti 20 000 Ft összeget utalgatott neki (szinte erre keresett), és tette ezt hónapokon át, mire elmerte mondani, majd a lánya felnyithatta a szemét…
Felháborító!
Mi, az elkövetőt „Coinkának” csúfoltuk. Sajnos sok időbe, valamint rögös út megtételébe került, mire sikerült meggyőzni arról, hogy ez nem valós… a többi, melyet írtál, történet, módszerek, stb… egyszerűen fogalmazva csak „copy, paste” egy, az egyben. Mondom, 50 éves, tanult, rendezett életkörülmények között élő emberről beszélünk…
Az egyedülállók, szorult, nehéz helyzetben lévők, néha realitásukat elvesztve kapaszkodnak minden vélt, vélni mert boldogságba….
Pedig, még csak most jön, az igazán „kemény világ”!
A készülékhez három darab távirányító jár, ebből
- kettő gyári, közülük egy original csomagolásban ki sem volt bontva,
- másik használatban volt, de fóliázottan, mondhatni ujjlenyomat mentes, hibátlan,
- a harmadik egy Touch panaellel rendelkező, szintén gyári távirányító
Ezen felül:
-Jár hozzá egy db SD card, (melyen az Open ATV van telepítve, csak be kell helyezni a készülékbe, és abban az esetben már arról végezhető az indítás)
A készülék alkalmas UPCD kártya fogadására, OScam, stb…
A készülék, Android alapú mobiltelefonra telepített Spark 2.0 alkalmazás által, akár utazás közben is az otthoni TV nézés elérhetőségét biztosítja, vételeinknek megfelelően, de akár elérhetjük vele, a rá csatlakoztatott meghajtónkat is, így képeinket, videóinkat, és rögzített médiatartalmainkat is telefonunkra varázsolhatjuk…. Én, DX-re is használtam, nem csalódtam benne, az utolsó frissítések sok jó irányú változást hoztak a működésében, de aki olvassa/ta hozzászólásaim, az tudja , hogy sok jót írtam már róla….
Vélem nem szempont, de sértetlen a doboza is, talán még a Forgat-Sat számla, és garancia is megvan, a készülék cca. 4 éves.
Árat még nem találtam ki, anno 45K volt, most nincs ötletem, kérem, küldjetek releváns, életszerű ajánlatokat!
Átvételre személyesen Budapesten, Gödön van lehetőség, szállítás esetén a költség, a vevőt terheli.
az OTÉK (Országos szabályozás), engedély nélkül létesíthető építményként maximum 6m magas antennatartó szerkezetet engedélyez, melyre, az antenna szerkezeti részének (polarmount, forgató, stb.) kivételével maximum 4m kiterjedésű antenna létesíthető, azonban ettől eltérhet a HÉSZ vagy KÉSZ, illetve a TAK is, és rendelkezhet sokkal szigorúbban is!
A Te esetedben, „kertvárosi övezet meghatározó területére nem lehet antennát rakni”, sem épületre, sem utcára, sem kertbe, elvileg sehova! E rendelet vélhető célja, a városképi megjelenés összhangban tartása, amellyel mondjuk közülünk a legtöbben nem értenek egyet, hiszen mitől rosszabb látvány egy antennatorony, vagy egy épületen, nem hivalkodóan elhelyezett antenna, mint pl. a szomszéd, omladozó, romos, 20 éve félkész lakóháza, melléképülete, vagy garázsa….
Azt a kérdéskört már nem is feszegetve, hogy egy kerületi, városi, falusi, bármely Önkormányzat, miért teheti meg, hogy bizonyos, elviekben az információs szabadságot is biztosító technológiák szerint, a szabad vételezést, elérhetőséget, és felhasználást építészeti szempontok alapján korlátozza? Igen mondhatják, hogy rendelkezésre állnak alternatív vezetékes technológiák, azonban hol van az leírva, hogy az ezért keletkező plusz anyagi terhet is vállalni köteles bárki azáltal, hogy igénybe kénytelen venni? De, ez már jogi kérdés, és anomália…
Természetesen, azért akadnak kivételek is.
Ilyen eset, az Amatőr igazolvány megléte, és az NMHH által engedélyköteles antennatorony létesítése, építési engedélyezési eljárás keretein belül. Ekkor, rengeteg előírásnak, rendelkezésnek, követelménynek kell megfelelni, ami nem lehetetlen, hiszen minden városban, faluban, településen láthatunk, 10-25m magas antennatornyokat, csak igen körülményes és igen magas költséggel jár, nem hiába, hogy ezek túlnyomó többsége szolgáltatói létesítmény. (Telekom, Yettel, Vodafone, PR Telecom, stb..)
Az NMHH minden egyes megkezdett méterhez 100 000 Ft(!) eljárási költséggel számol. Én sem véletlen „engedtem” el ezt a megoldást, mert a tervezett 12m magas tornyom (a Diófák végett, melyek felett már szabadon „átlát” az antenna), alapesetben 1,2 MFt költséget emésztett volna fel. Ebben nincs benne a tervezés, az anyag, a statikai terv alapozásra és tartószerkezetre, a villámvédelem, az építési engedélyezési eljárás, Településképi véleményezési eljárás, stb, stb… ez csak szimplán az NMHH-nak fizetendő eljárási díj.
Javaslom, nagyon nagy figyelemmel járjatok el antennatornyok létesítése esetén, mert komoly, akár Milliós bírsággal (a kötelező elbontatáson felül) is szankcionálható a létesítés, és akkor még a „kidobott” beruházási költségről nem is beszéltem. Jó ellenpéldája ennek DXBozóth mester, ahol minden toronyra Érvényes építési engedély áll rendelkezésre. Magam is rácsodálkoztam, de az Ő esetében ez (hogy ne bántsam meg a számokkal Lacit), sok-sok tízen (30) évvel ezelőtt történt, illetve valósult meg, amikor még nem volt ilyen „rettenetes” összeg az engedélyeztetés, valamint akkor „valahogy” jobban támogatták az amatőröket….
Természetesen vannak „szürkezónás” megoldások is (ezt az NMHH egyik munkatársa „súgta meg számomra”), az ilyen esetek egyike pl. a meglévő épület tetőszerkezetére létesített antenna oly módon , és mértékig megengedetten, hogy ahhoz, sem az épület, sem a tetőszerkezet megerősítése nem szükséges (tekintve hogy az már szintúgy építési engedély kötelessé válna). Ilyenkor lehet egy kis plusz lehetőségünk is, nézzünk rá egy esetet. Az épület tetősíkja/csúcsa akár 20m magas is lehet. Ekkor, az attól való 4m kiterjedést kell betartani, elvégre ki nem látott még panelház tetején 4m parabola, vagy URH, UHF antennát…. a tartószerkezetet, síktető esetében, talpalásos, és nehezékkel ellátott súlyrendszer rögzíti.
Második, a megint csak nem engedélyköteles, kerti építmények, (Pergola, szaletli, gazdasági tároló, lugas, stb.) szintúgy „tetején” elhelyezett antenna.
Minden esetben alaposan körbe kell járni a helyi rendeleteket, lehetőségeket, és annak megfelelően tervezni, majd létesíteni. A „Hatóság sem hülye” ott is emberek dolgoznak, így hozhatnak akár kerületenként, építési övezetenként, területenként sokkal szigorúbb szabályozási, és szankcionálási rendeleteket!
Nagyon figyelj oda, a fentebbiek is inkább csak amolyan irányelvként kezelendőek, mindenképpen egyeztess a helyi főépítésszel, vagy szakhatósággal!
"Gt:
Hát, ezek szerint én jobban jártam csupán a távirányító használatával"
Mindenképpen!!
Mondjuk kérdés, hogy a csoportos műveleteket hogyan kezelte a GTMEDIA, mert én sok opciót hiányoltam belőle a feladathoz, ezért is döntöttem végül mégis a "külső" szoftveres szerkesztő használata mellet, továbbá hogy ne gyötörjem túlzottan a távirányítót, megóvva azt cca. 4000 gombnyomástól :-)
Egyébként, eredeti távirányító utánrendelésre van mód? Valamiért jobb szeretem magaménak tudni egy tartalék meglétét is, ez minden vevőm esetében igaz….. :-)
őszintén szólva, a nagy segíteni „akarás” közben, erre nem is figyeltem.
No, és működik, kipróbálta már valaki?
(GM-525-el, természetesen igen :-) )
Más, GTMEDIA GT COMBO
Átverekedtem magam, a GTMEDIA GT Combo 1860 lekeresett csatornát tartalmazó .xml listáján, majd megszerkesztettem, a Tom25 által linkelt csatornaszerkesztővel. Óvatosan fogalmazva is, „vért izzadtam”. Ez a szerkesztő, még egy „alpha” verziót is csak jó indulattal megközelítő tudást birtokol.
Miért is?
Ahhoz, hogy pl. Kedvenceknek jelölhessük kívánt csatornáinkat, a következő lépéseket kell megtegyük:
.xml lista importálását követően, „Search Name” alapján (vagy görgetéssel, kinek vérmérséklete alapján) „General” > „Favorits” > „Check box”> „Save Favorites”. Ezt, ismétlésekkel végezve, a kívánt darabszámnak megfelelően elvégezve, esetemben ez 280 feletti csatorna mennyiséget jelent, melyet szorozni kell a hárommal (kattintások száma)…
:-( és, nem végeztünk!
Hiszen, ekkor még nem mentettük a listát, „csupán”, „marker”-el láttuk el azt. Tehát, miután elvégeztük a közel 840 lépést, vélhetően nem maradt ki semmi, netán nem is hibáztunk, következhet a mentés. Ezt egyféleképpen lehetséges megoldani, mégpedig exportálással. „Természetesen” csoportos műveletek végzését, a szoftver nem támogatja…
Igen ám, de ennek a lépésnek a hatására „elvész” a DVB-T/T2, és DVB-C adatbázisunk, ugyanis a szerkesztő, csak a DVB-S vételeket támogat.
Sebaj, nem adjuk fel, ismételten importáljuk előzően exportált listánkat, és újabb, 1580x4 kattintással töröljük a nem kívánt, nem „Favorits”-ba helyezett csatornáinkat. (Ennek a lépésnek a célja, az adatbázis tömörítése, racionalizálása, gyorsabb adatbázis kezelés érdekében eszközünk, ergo magunk számára.)
Itt éreztem először igazán, hogy mégis feladom „Don Quijote” harcom, de végül teret engedve makacsságomnak, és kitartásomnak, végig vittem a feladatot, és….
És, nem végeztünk!
Kedvencek rendben, „gyomlálás” elvégezve, viszont, mint fentebb írtam, T/T2, és C adatbázisunk „köddé válását” is orvosolni kell!
Tehát, ismét exportálás, majd meghajtónkkal irány a beltéri egység.
Csatlakoztat, importál, kissé örül, hogy a közel 6 óra munka eddig nem volt hiába való, majd jöhet az előző hozzászólásomban már megírt, C/T/T2 csatornakeresési procedúra. Keresés > Mentés > Kedvencekbe áthelyezés, és….
És, még mindig nem végeztünk!
Már vannak kedvenceink, csatornalistánk is karcsúsítva, egy valamit azonban még mindig nem végeztünk el, mégpedig, a csatornák igény szerinti sorrendbe helyezését. Erre, két módszer áll lehetőségünkre. Az első, exportálás, meghajtóval vissza a számítógéphez, importálás, szerkesztés (280x megadni a csatorna pozíciókat, hiszen csoportos rendezésre továbbra sincs lehetőség), maj exportálás, meghajtóval vissza a beltéri egységhez, ismét importálás… A második, az eszközön történő rendezés. Én, végül ezt választottam, oka, hogy a Kedvence rendezésnél az eszköz, legalább támogatja a csoportos kijelölést, de így is, újabb két órás távirányító „nyúzás” várt rám.
Konklúzió, minden GTMEDIA GT COMBO tulajdonos számára javaslom, hogy csatorna listáját, „Szent Grálként” óvja, hiszen a fentebbiek alapján, annak szerkesztése, nem mindennapi türelmet kíván! :-)
nem vagyok benne biztos, hogy jól értelmezem a kérdést, de talán, a GoldMaster SR-525 telefonra készített Andorid R.A.M.F. apk. alkalmazása által használt IPTV 6.1 (Alexandre Sofronov) lehet a megoldás.
Ez együtt működik az STB-vel, de alább pontosan is le van írva, mi mindenre alkalmas:
vélelmezem, hogy az új klíma, nem az épület alaphálózatára került csatlakoztatásra, bekötésre, hanem független leágazást kapott. Ebben az esetben, ha mindez kismegszakítók fogadására alkalmas (FKA/Hensell stb. jellegű) elosztóban valósult meg, és van még benne további 3 modul számára hely, akkor NE gondolkozz tovább!
Szívesen adok nem új, de működőképes, C-sínre pattintható, 3P villamos mérőórát, amennyiben szükséged van rá, természetesen ingyen.
Home gomb> Beállítások menü> Alkalmazások> Különleges alkalmazások> Energiaoptimalizálás
Érdemes, az Alkalmazásengedélyek konfigurációra is rátekinteni, nem biztos, hogy minden alkalmazás számára szükséges, pl. helyadat, névjegy, mikrofon, tárhely stb…. engedély.
igen, és valóban „mélyen rejtve” lehet fellelni, most nem, de amint időm engdei, felkutatom, és ha addig Te sem találsz rá, megírom. Én is hasonlóan tapasztaltam, hogy gyorsabb a rendszer, részemről minden alkalmazás kikapcsolásra került…
Szia,
törekedtem rövidre fogni (mint most is), de ennyi új tapasztalat, ilyen sok sort kíván :-)
Köszönöm a csatornaszerkesztőket, próbára teszem azokat, valamiért jobb szeretek számítógépen billentyűzetet koptatni, mint a távirányítón.
„Mikor véletlen törölted a műhódakat, az nem jutott eszedbe hogy az egyesével hozzáadás helyett,csak simán nyomj egy gyári beállítás visszaállítást? :-) „
Természetesen igen, az első gondolatok között szerepelt, de ahogyan alább írtam, a DVB funkció tesztelése, vizsgálata gyakorlatilag utolsó lépésként történt. Azt megelőzte az eszköz rendszereinek alapos testre szabása, konfigurációja, így viszont erősen fennált annak az esélye, hogy egy ilyen megoldással (és hogy mivel még nem ismerem az eszköz pontos működését), a teljes konfiguráció elvész, így ezt nem kockáztattam meg, de legalább lehetőségem adódott a részletes tesztelésre.
„hogy nem a szám szerinti helyére került,hanem a lista legaljára”
Ez megint csak nézőpont kérdése, mert az én listám, mindenféle ilyen szempontot nélkülöz, teljesen irreleváns számomra, hogy milyen lista pozícióban szerepel az adott műhold, mi több, megnevezésük sem a szó szoros értelembe vett „hivatalos” .ini, és/vagy config állományokban szereplő. Ennek több oka is van, akit érdekel, egy külön hozzászólásban szívesen kifejtem. Ami részemről fontosabb a lista pozíciónál, az az „Angle” mely alapján beazonosítom a kívánt műholdat/műholdakat).
„Ha még színhűségesebb, gazdagabb képet akarsz,dobd ki a gyári hdmi kábelt,és vegyél egy 2.1-est.”
Igen, ezt már több évvel ezelőtt megtettem, kizárólag minőségi HDMI/Scart/AV kábelekkel dolgozom (gyáraikkal soha, azok dobozukban, a gyári fóliában pihennek). A jelenleg alkalmazott 1,2m hosszúságú High-end HDMI kábel, emlékeim szerint közel, vagy több mint 10 ezer Ft-ba került, és természetesen nem azért, mert „átverés” áldozata lettem. :-)
Igen, érdekelnek a piconok, köszönjük a fáradtságos, és áldozatos munkát, sokunk számára hasznos lehet.