Találatok száma: 2859 üzenet |
|
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
4617. Elküldve:
2007-03-24 22:06:13 |
[2102.] |
ja és ami még vicces, oltási szövődmény/vakcinózis kapcsán az alábbiakat találtam HUMÁN témakörben:
Azt, hogy az oltásoknak vannak akut következményei, mindenki tudja. Ilyenek lehetnek pl. az akut reakciók, az oltások mentén gennyesedések, láz, rossz közérzet, étvágytalanság, fejfájás. Ezeket általában pozitívan értékeljük, az oltás "megfogamzásának" jeleként.
Ugyanakkor egy oltás a központi idegrendszer enyhe gyulladását is okozhatja, de súlyos gyulladások is felléphetnek, ekkor "oltási szövődmény" lép fel, mely kórházi ellátást igényel. A vakcinózis fogalmát bevezető orvosok szerint az enyhébb gyulladások a központi idegrendszerben és a szervezet egyéb szöveteiben 3-5 évig is megmaradhatnak, majd hegesen gyógyulnak,megteremtve az alapot a későbbi szövődményekhez. Ilyen szövődmény, illetve tünet lehet például a fej hideg- vagy a szem fényérzékenysége, a látásromlás, a hőszabályozás zavara, fertőzésekkel szembeni fogékonyság, allergiás hajlam, bőrkiütések, májműködési zavarok, vesebetegségek, sok cukorfogyasztás, elhízás.
Az idegrendszeri tünetek pedig: tanulási nehézségek, ingerlékenység, szorongás, félelem, szkizofrénia, identitászavar, viselkedési zavarok, önbizalomhiány, fejlődésben való lemaradás, lassú elbutulás. A kapcsolatba hozható betegségek: szklerózis multiplex, bénulásszerű betegségek, neurózis, epilepszia, autista magatartás, anorexia, leukémia.Újabban az AIDS-t is ide sorolják.
A felsorolt szövődmények elsősorban két okból erednek, egyrészt a már említett központi idegrendszeri krónikus gyulladás és hegesedés következményeként, másrészt az oltóanyagok előállításának folyamatából. Ugyanis az oltási szérumot a betegséggel mesterségesen fertőzött állat vérplazmájából állítják elő, és ez
nemcsak egy embertől idegen anyag, hanem egy idegen energetikai struktúra is. Erre a "találkozásra" pedig az emberek egy része gyulladásos reakcióval válaszol. Az anyagra azonnali akut reakcióval, a biofizikai jellegre pedig elnyújtottabb krónikus gyulladással.
|
|
[válaszok erre: #4620]
|
[előzmény: (4616) xta, 2007-03-24 22:00:43]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
4616. Elküldve:
2007-03-24 22:00:43 |
[2103.] |
na, eddig olvasgattam utána a következő témának, ami az angol levlistán jött ma, hát nem vagyok hú-de-heppi....
Vki beírt, hogy tanácsot szeretne, az egyéves berde kanjával kapcsolatban, aki amúgy sosem szerette az autózást. Mindig is nyálzott, amikor autóval mentek vhova, de sohasem lett beteg tőle.
Tegnap emlékeztető oltásra mentek a dokihoz, odafelé minden rendben volt, de visszafelé nagyon-nagyon rosszul lett a kutya. Majdnem 2 órán keresztül hányt, amikor hazaértek. A nő hívta a dokit, hogy lehet-e ez reakció az oltásra. A doki szerint nem valószínű, sokkal inkább csak a kocsiban való rosszullét...Annyira rosszul volt a kutya, hogy ma reggel visszavitték a dokihoz. Kapott metoclopramide tablettát (hányinger, émelygés, stb elleni cucc). A doki kettőt adott neki, mert annyira @arul volt a kutya mind a kocsiban, mind amikor beértek a rendelőbe. A nőci érdeklődik, hogy van-e vkinek hasonló tapasztalata...
válaszok:
1 - Nagyon vszínű, hogy egy doki sem fogja elismerni, hogy az okozott problémát, amit ő adott be. Azt tanácsolom, hogy évente végeztesd el a titer-vizsgálatot és csak akkor oltasd a kutyádat, ha tényleg szükséges (amire feltehetően évekig nem lesz szükséged, hacsak nem az USA-ban laksz, ahol kell veszettségoltás). Az én Gilliem most 6 éves, és nem kellett oltani a 13 hetes kölyökkori oltása óta. Akármi is történik, és akármit is mond a dokid, kezeld úgy, mint oltóanyag-reakciót és jelzést arra, hogy a kutyád érzékeny. Ha a dokid nem örül a titervizsgálatnak, nyugodtan erőltessed csak! Te vagy a vevő és ő a szolgáltató.
Általában a dokik azt gondolják, hogy a gazdák csak az oltás költségeitől akarnak megmenekülni és mivel az eljárás így többe kerül, mintha csak oltás lenne, nem is nagyon tanácsolják. Nyugtasd meg a dokit, hogy téged kizárólag a kutyád egészsége érdekel. Ha tényleg nem lehet rá hatni, akkor válts orvost. A berde érzékeny fajta lehet és a védőoltással kapcsolatos problémás reakciók ma már elég jól dokumentáltak. A dokim soha nem borotvál semmit a a vérminta vételéhez. A berdeszőr nem annyira sűrű, hogy ne lehessen megtalálni a vénát.
2 - Támogatom az előttem szólót mindenben, amit az oltásokról írt. Én nagyon gyanakvó lennék, ha betegség jelei mutatkoznának, közvetlenül oltás után. Ez azért van, mert a beardielányom [erre nem találtam nagyon jó szót, hátha ti tudtok vmit: Vaccine damaged], vmi olyasmi hogy pont a vakcinázától, oltási szövődményben megbetegedett.A legjobb, amit tanácsolhatok, hogy figyeld nagyon a kutyát a köv. 24 órában, és én személy szerint nem adnék neki enni semmit sem. Etesd meg holnap csirkével és rizzsel, kis adagokban és igyon sokat, nehogy kiszáradjon.
3 - Mondd meg a dokidnak, hogy ki szeretnéd tölteni a [Suspected Adverse Reaction form] a "gyaníthatóan/feltehetően káros/ellenséges reakció" nyomtatványt (!!!), hogy visszajelzést adj a vakcina gyártójának. Egyfelől elismerem, hogy LEHET, hogy ez nem vakcina reakció, de másfelől nincs semmi bizonyítékod arra, hogy nem az! Figyeld a fiút nagyon, és tegyél meg mindent hogy túljusson ezen. Ha az enyém lenne, az eget és földet is megmozgatnám, hogy ne legyen soha többet beoltva, mivel a reakció legközelebb sokkal rosszabb lehet. Ha a vakcinózis jeleit észleled rajta, azonnal kapjon segítséget jó homeopatától!
Ha kicsit utánanézel a Metoclopramide-nek, ez nem az a gyógyszer, amit sokáig adnék kutyának, meglehetősen csúf a mellékhatások listája. Remélem, felül tudsz kerekedni a dokidon. Emlékezz, a TE kutyádról van szó és a TE pénzed.
Azt kívánom, bárcsak sokkal jobban erőltettem volna ÉN a dolgot, amikor a kis(beardie)lányom, Zephyr már sokadszorra hányt, még 1990-ben. Akkor lehet, hogy megkaptuk volna azt az ellátást, ami megmenthette volna az életét. Nem lehet tudni.... Egy hét alatt halt meg, a doki akkor vette csak komolyan a betegségét, amikor már késő volt (az utolsó 48 órában oda és vissza küldözgették a sebészetre/ről).
Lehet, hogy el kellene olvasnod Catherine O'Driscoll könyvét: "What Vets Don't Tell You About Vaccines" - azaz amit a dokik nem mondanak el neked az oltásokról....vagy nézd meg a honlapját: www.canine-health-concern.org.uk
************************
na elnéztem erre az oldalra és vmi félelmetes dolgokat olvastam, több napi/heti munka lenne ezekből értelmes összefoglalót írni...majd időnként próbálok szemlvényeket...
A lényeg, hogy a nőci (Catherine O'Driscoll) 1994-ben alakította a CHC csoportot (Canine Health Concern). A csoport célja a gazdák (nemcsak kutyáké) tanítása, felvilágosítása annak érdekében, hogy megkíséreljék megállítani azt a mészárlást, amit az érintett/érdekelt cégek-cégcsoportok és az őket segítő szakemberek követnek el az állatokon. Indíttatása meglehetősen személyes, a védőoltások miatt halt meg három fiatal és imádott kutyája. Az első sokkot akkor kapta, amikor Oliver hátsó-tájéki paralízistól szenvedett, 4 éves korában halt meg. Prudence lassan és gyötrelmesen haldoklott leukémiától, hatévesen halt meg. Samson-nak a kölyökkori első és az egyéves ismétlő oltásától volt szövődménye és rákban halt meg 5 évesen. Ezek a következmények tudományosan mind a vakcinázásokhoz köthetők. A többi kutyája sem menekült meg a károsodásoktól, amit az oltások okozhatnak. Chappie-nek pajzsmirigy-betegsége lett, Sophie-nak ízületi gyulladása, Guinnevere pedig allergiától szenvedett. Sajnos, ezek mind a védőoltások következményei.
Nagyon sok mindenről ír a nő, néhol elég vérmesen....
Szerinte a kutyái túl korán, idő előtt mentek el, és kutyák, macskák és lovak milliói haltak meg és halnak meg még mindig, csak azért mert a téves eszméket, hiedelmeket az orvosi és állatorvosi szakemberek fenntartják. Ezen eszmék hibás szerkezetét az a rendszer építette ki, támogatja és tartja fenn, amelyik életeket ont ki a bolygónkon. A rendszer biztosítja, hogy olyan felsőoktatási intézményekben oktatják a leendő szakembereket, amelyeknek a fenntartása a "nagy üzlet" finanszírozásától függ - azaz az oktatásuk téves, befolyásolt. A kutatószervezetek nagy része szintén az üzleti szereplők támogatásától függ, ami kétségessé teszi az eredményeik hihetőségét. És a szakemberek a praxisokban szintén ezekre az üzleti szereplőkre vannak hagyatkozva.
aztán még:
"...ez az, amit láttam időről-időre történni az elmúlt 12 évben. A felelős gazdák elviszik a kutyájukat (lovukat, macskájukat) a dokihoz az éves emlékeztető oltásra. Nemsokkal utána az állatok megbetegszenek, pl: epilepszia, ízületi gyulladás, viselkedési problémák, pajzsmirigy-hormon gondok, diabetesz, bőrpanaszok, allergia, szív-, máj- vagy veseelégtelenség, paralízis, bélgyulladás, vagy akár rák is, leukémia és egyéb életveszélyes, immunvezérelt betegségek - mindezek nemsokkal a vakcinázás után....
Szóval iszonyatos mennyiségű anyag van fent a nőci honlapján: http://www.canine-health-concern.org.uk - magáról a csoportól, a vakcinázásról, az etetésről, és a táplálék kiegészítőkről, könyvajánlók, tanulmányok, stb. Nem mondom, hogy mindent el kell fogadni fenntartások nélkül, csak ez is egy szempont...
|
|
[válaszok erre: #4617 #4618]
|
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
4613. Elküldve:
2007-03-24 20:14:43 |
[2104.] |
hangulatosak, ja
ezektől tényleg csak az ereit vágja fel az ember
|
|
[válaszok erre: #4614]
|
[előzmény: (4611) Sherlock, 2007-03-24 17:58:39]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
4606. Elküldve:
2007-03-24 11:42:04 |
[2105.] |
Az amerikai és angol levelezőlisták mostanában a tápmérgezés miatt vannak felbolydulva. Minket nagy valószínűséggel nem érint közvetlenül. CSAK a nedves (konzerv és légmentes zacskós) tápokról van szó, ezek közül is CSAK azok, amiket december és március között csomagoltak kinn Amerikában.
Ezekbe a tápokba patkányméreg került - a beazonosított összetevő az aminopterin (az USA-ban korábban rákellenes kezeléseknél volt használatos, de ma már rágcsálóirtószerekhez sem engedik felhasználni egész Észak-Amerikában - más országokban persze igen). A sajtóban a szokásos 'LEGALÁBB' kitétellel 16 halálos esetet ismernek el, ugyanakkor pl egy amerikai groomer levelezőlistán az utolsó becslés 1700 eset.
A vizsgálatok elsősorban a gabona-gluténre koncentrálódnak. (glutén = az adott gaboneféléből történő keményítőgyártás szárított mellékterméke, főként a keményítő szeparálásakor nyert fehérjékből áll). Maga a glutén nem okozna veseelégtelenséget, de ebben az esetben lehet, hogy szennyezett volt. A hatóságok szerint eléggé szokatlan lenne, ha a gabonatermést magát rágcsálóirtó szerekkel permeteznék. Vannak, akik szándékosságot sejtenek az ügy hátterében ("..ez a kémiai anyag nem kerülhet állati tápba, csak ha vki odateszi..."). Vannak, akik a Kínából érkező összetevőkre gyanakodnak - lévén, hogy az aminopterin már ki van tiltva Amerikából, de a tápgyártóknak nincsenek aggályaik a használatát illetően más országokban, feltéve hogy ott olcsóbban jutnak a nyersanyagokhoz. Mindenesetre a hivatalos laboreredmény kimutatta az aminopterint és a labor közlése szerint "a legkisebb mennyiség is sok ebből egy ételben".
Kb 60 millió db (!) konzerv és zacsis tápot hívtak vissza. Ami érdekesebb, az az, hogy az érintett 53 kutya- és 42 macskatáp márka egy és ugyanaz a gyárt használják!!! Itt van az eddig visszahívott kutyatápok listája: http://www.menufoods.com/recall/product_dog.html
Akik már korábban átváltottak a nyers kosztos vagy BARF diétára, áldják az eszüket/szerencséjüket. Viszont azok, akik nincsenek annyira elragadtatva ettől az etetési módtól, eléggé kétségbeesetten kérdezősködnek, hogy mivel etessenek? (lévén, hogyha 1x előfordulhatott ilyen "baleset" egy tápgyárban, az máskor is megtörténhet - és ki tudja, hogy nem éppen az elterjedtebb száraztápokkal lesz-e gond legközelebb???). Mindenesetre az ún. "raw feeding" és "k9 home cooking" témájú listák eléggé fellendültek.
Dél Afrikából írták a listára, hogy náluk meg kb 6 hete volt száraztápos mérgezés (fagyálló ömlött ki egy nagyon jó hírű gyárban), 19 halálos esetről tesznek említést. A mérgezés érintett olcsó és felsőkategóriás tápokat is.
|
|
[válaszok erre: #4608 #4610]
|
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
4605. Elküldve:
2007-03-24 10:12:46 |
[2106.] |
itt most éppen nem, de a tegnap este borzasztó volt, szélvihar, az eső, mintha dézsából öntenék és hideg, nagyon hideg
ja, a Crufts Virtually Best in Show (közönség szavazás) győztese Daisy
|
|
[válaszok erre: #4607 #4609]
|
[előzmény: (4604) he.za, 2007-03-24 09:46:27]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
4595. Elküldve:
2007-03-21 03:57:56 |
[2108.] |
V. rész
Winston továbbra is veszített az Exemption kiállításokon. Janet kíváncsi volt, hogy Tine-nak igaza volt-e. De Mike ekkorra már gyanította, hogy az elsődleges ok, amiért Winston nem nyert, az az volt, hogy nem tudta ezt a kölyköt sem kontrollálni. Évekkel később Mike tudta, hogy igaza volt.
Winston kvalitásai túl gyakran rejtve maradtak a rossz viselkedése miatt. A jó viselkedés nagyon fontos az Ex. Kiállításokon, ahol a handlertől elvárják, hogy bemutassa, mit tanult a ringdresszúra foglalkozásokon.
Winston rendszerint teljesen mániákus volt az Ex. Kiállításokon. Ugatott, ugrált, és általában nagyon jól érezte magát, Mike pedig képtelen volt kontrollálni a bohóckodását.
Az open show egy lépcsőfokkal feljebb van az Ex. Showhoz képest, de még mindig kisebb a versenyszellem, mint a Championship kiállításokon. Így Mike, Janet és Winston elment pár Openre is gyakorlás céljából. Az Open kiállításokon már meghatározott bíró van, nevezési határidő, tehát némi előrelátás is szükséges a versenyzéshez, de a nyomás rendszerint kevésbé intenzív, mint a Ch. Kiállításokon.
M: Tudod, Derek Stopforth (Davealex Kennel) volt az első, aki igazán megnézte Winstont és meglátta benne az igazi tulajdonságait. Winston épp elmúlt 7 hónapos, és Mike elvitte a Bearded Collie Club CH. Showjára (1975 decembere). Ken Osborne, Jenny férje (Osmart Kennel) volt a bíró, és Ken egyszerűen kidobta Winstont.
Miután elhagytuk a ringet, Derek odajött hozzám és megkérdezte, ki ez a kutya. Derek északról származott és mindig meglehetősen hamar a tárgyra tért. Elmeséltem neki Winston vonalát és nem tűnt meglepettnek. Azt mondta, hogy Best Bloody Dog Here [a lehető legjobb kutya itt]. Azt gondoltam magamban, hogy a bíró nem éppen így gondolta, de nem mondtam semmit. Derek megkérdezte: el akarod adni? - komolyan kérdezem! Én azt mondtam, hogy még nem, és nevettem. Azt hittem, hogy Derek csak viccel, de tovább erőltette - komolyan gondolom, megveszem tőled, nevezzél meg bármilyen árat. Nem hiszem, hogy elment volna a végletekig, mert abban az időben elég szerény körülmények között éltünk mindannyian, de tényleg akarta Winstont, sziklaszilárd meggyőződése volt, hogy ő volt a legjobb kutya ott. Annyit mondott még: ne aggódj, nagyon sokat fog még nyerni.
Ez kb. annyira tűnt prófétikusnak, mint amilyen jóslatot bárki más kaphatott.
Derek bíztató szavai nem váltak olyan könnyen valóra Mike és Janet számára. Derek és Jane kutyái szerepeltek Tine Blumberg törzskönyveiben. Winston nagyapja Ch. Davealex Royle Brigadier - őt is Derek Stopforth-ék tenyésztették, akik elismert tenyésztők voltak abban az időben, és jól ismertek kitűnő barna kutyáikról. Mike és Janet később tudták csak meg, hogy nem Derek volt az egyetlen olyan, akire nagy benyomást tett aznap Winston. Néhány ember a ring körül már kérdezgette egymástól, hogy ki az a kölyök. Úgy tűnik, hogy Winstont észrevették.
Bár még fiatal formájában, de a kivételes vonalai, kiváló mozgása felhívta magára a figyelmet, és később híressé lett karizmája egy pillanatra felcsillant a ringben azon a napon. Elismerten nagyon rosszul viselkedett, és ez befolyásolhatta Ken Osborn döntését, hogy kidobja őt. Az első kiállítás, ahol Winston nyert, egy Open Kiállítás volt az Alexander Palace-ban (a bíró Anne Davis Arch volt) puppy osztályban.
M: 11 hónapos volt, és egyből az első helyezést kapta. Van egy fotónk róla, ahol a boxában fekszik a rozettával. A feje kicsinek tűnt a testéhez képest, és abban az időben nem voltunk túlságosan elragadtatva tőle - úgy gondoltuk, nem a feje lesz a szerencséjének a kovácsa.
J: Nagyon jó stopja volt, de meglehetősen hosszú orrháta. A nyújtottabb pofa keskennyé teheti a beardie arcát, de Winston arca nem volt keskeny. A rövid pofa harapási problémákhoz vezethet és befolyásolhatja a szem formáját, elhelyezkedését is és sok minden mást is. A magam részéről jobban szeretem a kissé hosszabb pofájú arcot, mint a tompa, rövidet, ami az állkapoccsal van egy szintben, tétreharapáshoz közel.
M: Winstonnak a feje nem volt probléma. A ringbeli viselkedése volt az, ami folyamatosan visszavetette a rendszeres nyerésben, és az a tény, hogy nem tudtam őt megfelelően felvezetni - érdekes nem? Szőrnyű élményeim voltak Dylennel és a történelem megismételte önmagát Winstonnal.
J: Ez nem csak a te alkalmatlanságod volt Mike. Winstont tényleg nehéz volt kezelni. Nagyon makacs volt és nagyon zajérzékeny. De mivel még mindig csak kezdők voltunk, azt hittük, hogy az engedetlensége a csintalanságából fakad. Ma már, ha van egy kölyök, aki nem áll szép nyugodtan, hanem körbeugrál, hogy megnézze, mi történik a háta mögött, akkor arra azt mondjuk 'aha, ez a kutya zajérzékeny'.
De ezt akkor még nem tudtuk. Arra gondoltunk, hogy csak könnyedén el lehet vonni a figyelmét és nem akar, nem pedig nem tud koncentrálni. Megállítottad őt és ha valaki a háta mögé lépett Winston körbefordult, körberöpült, és megnézte, hogy mi az. Mike pedig szimplán megpróbálta meggátolni őt azzal, hogy 'maradj nyugodtan, vagy különben....'.
Úgy gondolom, amit Mike elért vele, az elképesztő, különösen azért, ahogy Mike tette. Mike egész egyszerűen elérte Winstonnál, hogy azt csinálja, amit mondtak neki. Soha nem aggódott, vagy csodálkozott azon, hogy Winston miért csinált, vagy miért nem csinált valamit. Semmi olyasmi, hogy Oh, kedvesem, valami aggasztja ezt a kutyát, jobb lenne, ha nem csinálnánk ezt vagy azt - egész egyszerűen engedelmessé tette a kutyát. A legtöbb beardie-vel ez a recept tragédiához vezetne. Az érzékenyebb kutyák összeomlanának a nyomás alatt. A legtöbbet egész egyszerűen nem lehetne zajérzéktelenné, vagy aggódásoktól mentessé tenni.
M: Nagyon nagy segítség volt, hogy Winston extrém módon volt extrovertált. Az extrovertáltsága felülkerekedett az aggodalmaskodásán. Nagyon-nagyon-nagy szerencse volt, hogy Winston ennyire erős, stabil kutya volt, mert visszafordíthatatlan károkat okozhattam volna a kutyában. Nem volt 'puha' kutya, és az én érzéketlen handlingelésem nem törte össze, ahogy egy lágyabb kutyával történhetett volna - "Állj nyugodtan, vagy egyébként…"
De ez a taktika nem működött mozgásban. Winston mozgása egy külön kincs volt, és ezt meg kellett volna mutatnia a show ringben is. Mike-nak még mindig nem volt meg a képessége, hogy kontrollálja a kutyát, és a legelőnyösebben mutassa be mozgásban.
Justine Warren, aki Janet barátja és mentora lett, erős érdeklődést mutatott Winston iránt. Az ő kutyája Tubs volt Winston apja. Justine leült Mike-al leült egy különösen frusztráló ringbéli epizód után, és azt javasolta, hogy próbálja meg láncos nyakörvvel felvezetni Winstont. Janet amiatt aggódott, hogy a láncos nyakörv tönkreteheti Winston éppen növésben lévő szőrét. Justin emlékeztette Janetet, hogy a szőr újra ki tud nőni, de Winston viselkedésén most kell változtatni, ha bármit is várnak tőle a jövőben.
Mike vásárolt egy hagyományos, kissszemű lánc nyakörvet. Winston a legkisebb jelét sem adta annak, hogy bármit is észrevett volna, és a viselkedése semmit sem változott. Következőre Janet vásárolt egy nagyobb átmérőjű láncokból álló nyakörvet - még mindig semmi változás. Winston folytatta tovább azt, hogy elrohant Mike-kal a ringben. Tehát egyre nagyobb láncszemekből álló nyakörveket vásároltak. Végül, amikor Winston 18 hónapos lett, az erőfeszítéseik meghozták a sikert.
J: A megoldás teljesen égbekiáltó volt. Az a hatalmas hurkokból álló lánc, ami végül működött, lett a hírhedt 'Winston fojtólánc'. Erre sokan a kiállítótársak közül úgy is hivatkoztak, mint 'Winston WC-lánca', mert emlékeztetett a régi típusú angol WC láncára. A lánc iszonyú nehéz volt, hatalmas ovális gyűrűkkel, aminek megvolt az az előnye, hogy nem tépte és csípte be a szőrt, de ugyanakkor kellemetlen volt Winstonnak amiatt, hogy hangos csilingelő hangot adott ki, amikor Mike megrántotta.
M: Az első alkalommal, amikor Winston ezt viselte, megkísérelte a régi trükkjét - hogy teljes gőzzel rohanjon körbe a ringben és ugasson.
Mike megpróbálta megállítani őt, Winny pedig amikor meghallotta a lánc csilingelését hangosan visítani kezdett, és azonnal lelassult. Hatalmas túlreagálás volt ez Winston részéről, mert a nyakörv nem okozott neki fájdalmat. A nagyszemű láncnyakörvek sokkal gyengédebbek, mint a kisszeműek. Winston egyetlen problémája az volt, hogy váratlan zaj keletkezett.
Egy darabig eztuán csak meg kellett csörgetni a láncokat, amikor viselte és egyből rendesen viselkedett. Néha azonban akkor is visított, ha egyáltalán nem csinált semmit Mike.
folyt köv.
(hála és köszönet poirot harkálykartácsnőnek a gépelésért)
|
|
[válaszok erre: #4598 #4599]
|
[előzmény: (4593) xta, 2007-03-21 03:45:27]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
4594. Elküldve:
2007-03-21 03:48:07 |
[2109.] |
a kicsi fakkon ebbe a sokhuje idézőjelbe , azért sem törlöm ki őket
hallod fakopáncs poirot???
|
|
[válaszok erre: #4597]
|
[előzmény: (4593) xta, 2007-03-21 03:45:27]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
4593. Elküldve:
2007-03-21 03:45:27 |
[2110.] |
IV. rész
A spontán döntés után, hogy legyen egy újabb beardiejük, Lewisék abban nem értettek egyet, hogy melyik kölyköt vegyék meg. Janet egy kissé ambivalens volt, míg Mike abszolut sziklaszilárdan biztos volt magában, soha egy pillanatnyi kétsége sem volt.
Mike: 6 kölyökből lehetett választani az alomban, és ahogy korábban említettük, Leslie a Beatles nagy rajongója volt. Ebben az időben 4 fiatalember nagyon népszerű volt a Lyric Theatre in London-ban , a Beatlest parodizálták. Leslie kedvence a John Lennon szerepét játszó színész volt. Ezért a kedvenc kölyköt róla nevezte el Lyric John-nak. Ez a kölyök természetesen Winston volt, és ő volt az, akit én akartam.
Janet: Ezzel szemben én egy fekete szukát akartam. Egy kis szukát, akit úgy hívtak, hogy Lucy In The Sky . [megjegyzés: ez a név abban az időben az LSD fedőneve volt, azon kívül, hogy a Beatles egyik leghíresebb száma] Volt egy másik aranyos barna szuka is az alomban. Őt Ritának hívták, aki egy nagyon-nagyon-nagyon sötét barna kutya, majdnem fekete. Olyan színe volt, amit nem nagyon látsz többé. Ő és Winston különböző színűek voltak, de mindkettő nagyon szép barna volt.
Ebből is nyilvánvaló, hogy Winston pusztán szerencse útján került hozzánk. Először briardot akartunk venni, aztán elhatároztuk, hogy egy másik beardie lesz, de én Lucyt akartam. De ott volt ez a hatalmas barna-fehér kan..!
M: Nem csak ott volt, hanem nagyon OTT VOLT! Nem tudtam túl sokat a beardiekről akkoriban. Nem az apró finomságok [szakmai szempontok] miatt választottam Winstont. Sem Janet, sem én nem tudtunk eleget a vállakról, szögelésekről, az ágyékról, ami a döntésünk alapjául szolgált volna. Ma már egy 'hosszú csáklyával' sem érinteném meg azt a pedigrét. Ott állt Ő a többi kölyök között, és abszolút rendkívüli volt.
J: Nem olyan volt, mint a többi kölyök az alomban. A többi meglehetősen átlagos volt, legtöbbjüket nem is nagyon állítanák ki. A sok középszerű kiskutya között ott volt ez a hihetetlenül mutatós kölyök, hatalmas gallérral, ragyogó fehér mellső lábakkal, rózsaszín pöttyökkel az orrán, és igazi tartással.
M: Vaknak kellett lenni ahhoz, hogy ne lásd a különlegességét. A korábbi ringdresszúra foglalkozások és a kezdeti kiállítások után már biztosan tudtam, hogy ez nem egy átlagos kölyök.
J: Nekem még valami bizonyíték kellett arra Dylan után, aki annyira nehezen kezelhető volt, hogy készen állok-e egy másik kanra. Ott volt nekünk Gipsy, aki annyira könnyű eset volt, ezért egy másik szuka egyszerűbb választásnak tűnt. Ami véglegesen eldöntötte számomra a dolgot, az Leslie folyamatos megjegyzései voltak ha nem viszitek el, akkor én tartom meg őt. Winston túl jó ahhoz, hogy egyszerű házikedvenc legyen.
Tudom-tudom, ez egy sztenderd tenyésztői dolog: megtartanám, ha meg tudnám tartani, mert túl jó. Azt gondoltuk, hogy Leslie csak túl jól végzi a marketing munkát, de nem voltam egészen biztos benne. Arra is gondoltam, lehet, hogy igaza van. A szkepticizmusom ellenére be kellett ismernem, hogy nagyon keveset tudok a beardiekről. Ha ő (Winston) tényleg olyan jó, amilyennek Leslie gondolja, akkor természetesen nem akartam kihagyni a lehetőséget. Mike annyira egyértelműen odavolt a kutyáért, a kezdetektől, még ha nem is tudta, hogy miért.
- Janet nevet -
A végén beleegyeztem, hogy Winstont vigyük el. Biztos vagyok benne, így az évek távlatából, hogy Leslie azt kívánta, bárcsak megtartotta volna.
M: A legtöbb kiállító Angliában azt kívánta bárcsak megvette volna Winstont. De abban az időben még senki nem tudta, hogy mi tette azzá, amivé lett. A törzskönyv vagy a szülők nem igazán voltak vonzók egy tenyésztő számára. Sok ember jött el megnézni őt, de nem vették a bátorságot, hogy megvásárolják. Más tenyésztők és kiállítók fenntartásal szemlélték a Winston almot, mert az anyjuk (Gladys) borzasztó bírálatokat kapott kiállításokon. A legrosszabb fronttól kezdve, amit valaha láttak beardienél, a rossz, haknizó mozgásán keresztül, egészen addig, hogy nincs bordaíve, mellkasa stb.
J: Valójában van mentségem Gladys haknizó mozgására, mert Leslie legtöbb kutyájának ilyen volt a mozgása. Leslie a kutyáit obedience foglalkozásokra hordta, ha a kutya egy kicsit előrébb lépett, mint ahova Leslie szerette volna, akkor rálépett a mellső lábukra. Mivel Leslie meglehetősen nagydarab nő volt, szerintem a kutyái csak azért fejlesztették ki ezt a haknizó mozgást, hogy megvédjék a mancsaikat.
Gladys hírnevének egyetlen jogos magyarázata CH.Pepperland Lyric John at Potterdale. Ez éppen elég arra, hogy híressé tegye őt a beardie világban.
Valójában annyira híressé tette, hogy Amerikába költözött. Amikor Winston elkezdett nyerni a kiállításokon, és saját jogán csodagyerekké vált, Leslie megismételte ezt a párosítást (Gladys és Tubs) és aztán Gladyst befedeztetve eladta Amerikába egy kiállítási embernek, akinek vérmes reményei voltak azt illetően, hogy Gladys egy második Winstont produkál, ami majd felrázza az amerikai showringeket. De nem volt másik alom, és nem lett több Winston....
Ha Gladys okozott némi fenntartást a potenciális kölyökvásárlók között, akkor Winston apja, Tubs még jobban elvette a magabiztosságukat. Winston apját soha nem állították ki - elsősorban azért, mert meglehetőségen alacsony volt. Fekete volt, hosszú, egyenes szőrrel, és könnyűléptű volt. Nyilvánvalóan ez a vonal az, ahonnan Winston és utódai a szép könnyed mozgásukat hozták. A papa nagyon aktív, kirobbanó volt és világos, hogy Winston ezt tőle örökölte. A meglehetősen jellegtelen szülők ellenére Winstonnak elképesztő tulajdonságai voltak már egészen fiatal korában is. Gyönyörű fejtartása, hibátlan hátvonala. 7 hetes korában már tökéletesen állt magától. Ez volt az első alkalom, amikor Mike és Janet látták a kutya felépítését természetesen formájában. Nem kellett beállítani ahhoz, hogy lássák, csak figyelniük kellett őt állás közben. Ez olyan dolog volt, ami továbbsegítette Lewisékat - innentől kezdve mindig ezeket a tulajdonságokat keresik a kölykökben, és amikor meglátják, akkor tudják, hogy valami nagyon különleges van a kezükben. Nem csak a felsorolt fizikai paraméterek sokasága tette Winstont különlegessé, hanem a belső, vonzó tulajdonságai is elragadtak mindenkit.
M: Véletlen szerencse volt, hogy jó helyen és jó időben voltunk, és kezdőként meg mertük azt lépni, amitől a tapasztaltak féltek. Ha már tapasztaltabbak lettünk volna, nem biztos, hogy hozzánk kerül Winston. A kezdők szerencséje - ezt mondta mindenki a későbbiekben - és ez tényleg a kezdők szerencséje volt.
A fiatal Winston
M: Van egy fotónk Winstonról, kb. 9 hónaposan. Valójában mindig úgy gondoltunk rá, mint egy kiforratlan felnőtt kutyára. De erre a fotóra nézve bárki láthatja a benne rejlő hatalmas lehetőségeket.
Ebben az időben Janet és Mike elkezdték ringdresszúra foglalkozásra és un. Exemption Show-ra hordani Winstont. Mint viszonylag új kiállítók, az Exemption Show-kat könnyűnek találták, mivel ott nincs szükség előzetes nevezésre, és nincsen nevezési határidő sem. A kiállító és a kutya egyszerűen megjelenik a kitűzött napon, bemegy a ringbe és kiállítja a kutyát. Az Exemption Show-k arra jók hogy ringtapasztalatot szerezzen az ember. Soha nem lehet tudni, hogy ki lesz a bíró. Néha olyan bíró van, aki ismeri a beardieket, és a helyezésnek jelentősége van, de gyakran a bírók meglehetősen tapasztalatlanok az adott fajtában, és a véleményük kevésbé értékes, néha még félrevezető is. Azaz meglehetősen nehéz megítélni a kutyádat az Exemption Show bírálat alapján. Winston elég sok Exemption kiállításra ment, és nem nyert túl sokat.
Mike és Janet nem tudták hogy aggódniuk kell-e emiatt, vagy sem, de természetesen nem töltötte el örömmel őket. Janet azon aggódott, hogy Winston túl hosszúlábú lett.
Tine Bowen az első szava, amikor meglátta a frissen vásárolt Winstont, az volt hogy 'elég csinos, de nem hinném, hogy nagyon különleges lenne'. Tine később szívből nevetett a korai félreértékelésén. Abban az időben azonban ez nagyon aggasztotta Janetet, aki meglehetősen sokat adott Tine szavára.
|
|
[válaszok erre: #4594 #4595]
|
[előzmény: (4532) xta, 2007-03-08 16:03:51]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
4586. Elküldve:
2007-03-20 10:14:48 |
[2111.] |
micsodaaaaaa????
|
|
[válaszok erre: #4588]
|
[előzmény: (4585) he.za, 2007-03-20 10:07:06]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
4582. Elküldve:
2007-03-20 08:56:36 |
[2114.] |
crufts fotók
|
|
[válaszok erre: #4587]
|
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
4571. Elküldve:
2007-03-16 00:42:02 |
[2116.] |
|
|
[válaszok erre: #4572]
|
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
4570. Elküldve:
2007-03-15 23:52:24 |
[2117.] |
videó interjú Daisy gazdájával
|
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
4559. Elküldve:
2007-03-13 14:15:12 |
[2122.] |
köszönjük, már csak némi szőr kéne az ebre de hát pont most volt 1 éves a hétvégén, szóval váltja...de jó kis szülinap, nem?
|
|
[válaszok erre: #4560]
|
[előzmény: (4557) Avocado, 2007-03-13 12:33:36]
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
4555. Elküldve:
2007-03-13 10:17:04 |
[2123.] |
CACIB - LITHUANIAN WINNER`2007
Bíró: COLM HASTINGS (Írország)
Genty - Best Junior
CACIB - VILNIUS CUP`2007
Bíró: LIVIJA VAITKEVIČIENE (Litvánia)
Genty - Best Junior
Wookiee Gang Butterfly - Litván Junior CH
|
|
[válaszok erre: #4556 #4557 #4558]
|
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
|
Kiváló dolgozó |
|
xta
Tagság: 2004-09-28 14:55:03 Tagszám: #12885 Hozzászólások: 2859
|
|
Kiváló dolgozó |
|
|