A rendelest csut delelott adtam fel, az antenna pentek du megerkezett.
Tapasztalatok:
Az eredetileg a szamitogepes tunerhez hasznalt erositos lepken a 802MHz-es vivofrekin 70% jelszint mellett 50% alatt volt a minoseg. Vagyis a szamitogepes tuner nem tudott folyamatos kepet adni.
Az uj antennaval 75% a jelszint, viszont 100% a minoseg! A csatlakozas F-csatival tortenik, ez a nagyfrekvencia miatt elonyos.
5500Ft jelenleg az akcios ara, jo szivvel ajanlom.
Egyetertek, vigosz. Nem veletlenul nem vettem nagyobbat, a Pana legkisebb gyartott plazmaja a 37-es. Arban a 42-es es a 37-es kozott minimalis a kulonbseg, megis a kisebbet vettem, mert nem a kephibakat akarom nezni, hanem a musort (elegedett felhasznalo). Az elerheto musorok tobbsege szamomra SD, annak a megjeleniteset a plazmak jobban vegzik, mint az LCD-k, ez a valasz az LCD/plazma kerdesre.
Sajnos nem a meret az elsodleges korlat, hanem a pendrive valos sebessege. De ezt nem itt, hanem a Strong forumon mar kibeszeltuk.
Masfelol nyilvanvalo, hogy van kulonbseg a DunaHD es az RTL Klub SD kozott. Ha kozelebb megyek. 2.88 meterrol nezve elfogadhato. Ebbol a tavolsagbol az Autonomia SD (nagy savszel) es az RTL Klub (kis savszel) kozott plane nincs "huha" effektus. Persze nincs olyan, hogy ua musor menne a ket digitalis adon, nehez objektiven osszenezni...
Van ketto elonye az RTL Klub kicsi savszelessegenek:
1. a belterimbe helyezett pendrive hiba nelkul rogzitette az 1h40m-es spanyol nagydij edzest. Ez korabban a nagyobb savszelesseg miatt a DunaHD-rol nem sikerult
2. Az 1h40m mindossze 1.2GB-ot foglalt el.
Szerintem egalban van az analoggal a kepminoseg - az MPEG2 tesztadas alatt pl. az M1 digitalis roszabb volt, mint az M1 analog. Ezert azt mondom, pont eltalalta az RTL Klub, hogy milyen szolgaltatasert hajlando fizetni.
"ráadásul információink szerint éppen a mobiltévé sikerét erőltetve építette ki az AH a digitális tévézés hálózatát úgy, hogy az adást csak tetőantennával lehessen biztosan fogni. Ha ugyanis útközben is nézhetnénk ingyen a DVB-T rendszert, akkor miért fizetnénk a DVB-H-ért. "
Na, megneztem a Fal a tortant, vagy mi a neve az uj vetelkedonek. Bocs, Kalandra Fal.
Azok a jelenetek, amikor beestek a vizbe a paciensek, plusz meg a fenyek is akkor villodztak, alaposan feladtak a lecket a valosideju MPEG4 tomoritesnek... Mivel minden keppont minden parametere egyszerre valtozott. Blokkosodas, szinmelysegbol visszaveves, minden volt, mint a bucsuban.
osszeneztem egy jo antennaval analog forrasbol szarmazo RTL Klubot a DVB-T vevo HDMI (1080i-re konvertalt) kimenetevel egy Pana plazman. Nincs kulonbseg egyik javara sem.
A hang viszont jobb a digitalison, a sztereo hatasok jobban ervenyesulnek.
ahhoz képest, hogy a DVB-T platformon jelenleg egyetlen HD felbontásban sugárzó adó a DunaTV, a gyakorlatban keveslem a HD jelforrású adásokat. Elsősorban a hétvégi, illetve a napközben 19-22h sáv lenne "értékes" ebből a szempontból. Remélem, kedvező változások következnek be, mert ez most nem csak a DunaTV belügye, hanem a digitális platform népszerűségének egy meghatározó eleme is.
Kicsit más téma: tegnap az MTV közgyűlése eldöntötte, hogy a Bajnokok Ligáját pénzhiány miatt jövőre nem fogják közvetíteni.
(Petőfin mondták be a hírt, nem találtam a neten, így nem tudom kontrollálni.)
Ha összegezni szeretném saját véleményem, akkor az a következő: a 2012-re fennmaradó piaci szegmens vásárlóereje nulla, ezért a kereskedelmi tévék/szolgáltatók számára nem célcsoport, viszont a mindenkori politika számára elérendőek, részben mert közszolgálati kötelességét az állam így tudja teljesíteni, részben mert egy vásárlóerővel rendelkező állampolágárnak ugyan úgy 1 szavazata van négyévente, mint egy vásárlóerő nélkülinek.
Ennek vetülete, amit most látunk, a közszolgálati tévék fel akarnak menni a platformra, a kereskedelmiek nem.
Tételezzük fel, hogy ez piac, N darab fogyasztóval. A média "beviteli" szokások megváltoznak 2012-ig. Mint ahogy a telefonálás ma már mobilt jelent és a vezetékes telefonok visszamondásra kerültek. A bármilyen fizetőképes keresletet (nem tévére, hanem mosóporra, autóra, stb) képviselő fogyasztók előfizetnek. Ki HelloHD-re, ki T-Home SAT-ra, ki digire, ki a cseh SkyLinkre, ki az internet-előfizetése mellé IPTV-re, ki csak megtartja az internet előfizetését és nézi az online tartalmakat. Aki hátramaradt, az a réteg, aki a piacon nem költ sem tévére, sem mosóporra. Értük nem folyik elkeseredett harc a kereskedelmi szereplők által, viszont fontos fogyasztók a közszolgálat számára. Emiatt a piaci rétegződés miatt egyrészt átalakulnak (kellene) a médiamérések is, másrészt ezen mérésekből majd kiderül, hogy földi digitálist a hétvégi házakban lévő tévékhez meg az előfizetést nem kötő reklámimmunis rétegekhez sikerült eljuttatni. Ez nem üzleti modell sem az AH-nak, sem senkinek.
A kitörési pont jó érzékkel a Duna és az M2 által képvisel HD tartalom lett volna, de a Magyar TV komplett eltűnt a platformról. A kereskedelmiek meg nem is voltak rajta - semmilyen előnyt nem jelentett nekik azután, hogy sugárzási engedélyüket az AH eladása előtt annélkül újíították meg, hogy kötelezővé tették volna a digitalizált megjelenést - akár még a kísérletin.
Nem kitörési pont ellenben az ATV és HIR TV fizetős sugárzása.
Mint technogeek beállítottságú embernek, kellemes emlékeim maradnak a 2008 augusztusi olimpiai közvetítésekről. Unokáimnak is fogom mesélni, hogy mire voltak akkor képesek a szakemberek.
Így van. Stratégiailag nézve a Porter-féle öt-erős modellből a legutolsó ötödiket mindig hajlamosak figyelmen kívül hagyni a piaci szereplők. Ez a helyettesítő termékek ereje. Ezen (analóg+digitális) földi sugárzás piac szereplői "egymásra néznek", ettől nem látják, hogy a mai fiatalok már nem számítógépet építenek otthonra, hanem HTPC-t. Más: munkatársnőmnek otthonra munkavégzésre VPN-t telepítettünk. A szolgáltatója Zuglóban 20Mbitet ad 3500 forintért. Vigyen el 2 Mbitet a VPN, a férje a másik 18-on elérhet legális online média tartalmat.
A csillagháború csak most jön: Chris kiadta a legjobb embereinek, hogy a nagyobb városokban az épületekig optikával el kell jutni. Most esélyes, hogy hamarabb jut el az optika vidéken élő rokonaimhoz, mint ahogy Kékesen a multiplexeket elindítják.
Na, megyek vissza az MU-FC Porto meccset nézni a neten, pont félidő szünet volt.
Találó cikk. A halogatás, tesze-toszázás pedig oda vezet, hogy az egyéb digitális médiák előretörnek. Nem a lavóros technikákra gondolok, hanem az internetről 100% legálisan vehető streamekre. Például, miközben a hozzászólásom írom, a háttérben a szlovák 3-as - ami sportadó - megy. Internetről. Egy kattintásra van az olasz sportitalia 24. A francia Orange Sport. Van egy kínai adó is, sajnos nem tudom a latin betűs nevét, de tele van focival.
A Joost bedőlt, de a generációváltás elkezdődött. Holnap már az átlagtévé is képes lesz felkapcsolódni az interenetre és ezeket az adókat venni. Bocs az OFF-éert.
Kis színes:
vettem egy Pana 37X10 plazmát, első bekapcsoláskor rákérdezett, hogy boltban van-e vagy már otthon, majd rögtön arra, hogy melyik országban. Mivel nem pl. Németországot válaszoltam, hanem Magyarországot, ezért azonnal letiltotta a beépített DVB-T tunert :-)
Az ok egyszerű, MPEG2 tuner van benne és nem akarják dühíteni a magyar felhasználót. Jó trükk. (Ja, tudtam, hogy nem lesz használható a tunere, ennek tudatában vettem. Sajna ebből a típusból nincs tunermentes kivitel.)
Kis színes: képformátum ügyében tegnap este jutottam el a mélypontra. 4/3-as hagyományos TV-n néztem a Duna TV-t, a Strong beltérimmel. A reklámok 4/3-asok, ezért a 16/9-es csíkon belül is csak egy rész tartalmaz hasznos infót (a jól ismert gyászkeret). Nade! Ezen belül az egyik légyriasztó reklám 4/3-ba ágyazott 16/9 formátumú volt. Tehát 4/3 formátumú tévén néztem a 16/9-be ágyazott 4/3-ba ágyazott 16/9-es adást. Odasétáltam egy mérőszalaggal és a 72 cm képátlójú tévén 48cm képátlóban volt hasznos jel.
Ez csak egy kis színes eset, nehogy valaki felkapja a vizet :-)