Sziasztok! Az új yankse-hoz MECM kulcs kell a Cabo-hoz, hogy menjen.
Van valakinek ilyen??
Állítólag így néz ki:
N 4801 E1 xxxxxx xxxxxx xxxxxx
N 4801 N1 xxxxxx xxxxxx xxxxxx
N 4801 N2 xxxxxx xxxxxx xxxxxx
Ha nem nyúlsz az audió/videó beállításokhoz a mentés menüben, hanem csak a Program Stream vagy Program stream SVCD pontot kiválasztod, akkor nem tömöríti újra a képet és a hangot, hanem csak kivágja a részeket, ezért nagyon gyors (200 megás klipet kb. 30 másodperc alatt megcsinál) Ha belépsz az audió és a videó beállításokhoz, és állítasz valamit, akkor már újratömöríti a cuccot, ami ugyanekkora filenál nálam 15 perc 1GHz-es gépen.
Általában akkor szokott ilyen előfordulni, ha a processzor túlterhelődik. Mekkora procid van? Ha Snitch-et használsz, akkor a "Find keys"-t kapcsold ki.
Meg tudod csinálni: van ilyen felfele nyíl jobbról meg balról, azokkal beállítod a kivágandó részt, és az ollóval kiszeded. Ha mindent kivágtál amit akartál ráklikkelsz a színes hengerre, kiválasztod az mpeg2 program streamet és már kész is.
Csak akkor tedd fel a régiófüggetlen firmware-t, ha valóban szükséged van rá, különben a garancia érvényét veszti! Ezt azért mondom, mert én is, és 3 ismerősöm is ilyen írót vettünk, amelyekből 2db néhány héten belül bekrepált (nem mindegyik ugyanattól a forgalmazótól). Szóval ha nem muszáj ne rakd fel, vagy ha igen, várj pár hetet :)
A skystar2 kártyákról álalánosan elmondható hogy melegszenek, attól a pillanattól kezdve, hogy bekapcsolod a számítógépet még ha szoftveresen le is van tiltva a kimenő feszültég. Én amint megvettem a kártyát, egyből ráraktam a ventillátort.
Vagy az SS2 -re merőlegesen tegyél fel egy nagyobb hűtőventit, vagy a hűtőbordája fölé egy kisebb VGA hűtő ventillátort. Nálam egy 8x8 as van 12 helyett 5 V-ról hajtva, ez bőven elég neki, és még így hangja sincs.
Hát, előszöris mindenféleképpen a rövidebb kábellel próbálkozz, az a 47m szerintem kicsit sok, de ha már rendesen be van állítva, úgyis kiderül, hogy mennyit jelent. Elképzelhető, hogy a fej elmozdult a fúkuszpontból, vagy a polarizációs szög nem jó. (Próbálj meg egy kicsit csavarni a fejen valamelyik irányba.) Beállításhoz ajánlom a 10832 H transzpondert, nekem 90 es tükörrel 92% ezen a jelerősség.
igen SR=Symbolrate. A legtöbb esetben (Progdvb Mytheatre) nincs szükség Auto SR detektálásra, mert a transzponderadatok előre el vannak tárolva az adott programban, és csak az adott frekvenciákat a megadott SR-el nézi végig. Progdvb-nél pl. ez a satellites.ini file. Az auto SR akkor érdekes, ha olyan feedekre, vagy olyan új adókra vadászol, amik esetleg nincsenek benne a netes jól ismert frekvenciatáblázatokban.
A rev 2.6-on újratervezték a nyákot, ezért kevésbé melegszik, a 2.3 mellé ajánlott egy kisebb ventillátort felszerelni. Egyetlen különbség, hogy az auto SR-detektálást csak a 2.3 tunerja támogatja.
Ezt a key 01 02 dolgot én sem értem. A Canal digital féle conax kulcs a következőképpen néz ki: X 000000 21 EXP MOD. 21M=mod, és 21E=exp. Tehát a conax kulcs 2 részből áll. Ha a key 01 és 02 pont egyenként a fele a normál hossznak, akkor lehet, hogy az egyik a mod, a másik meg az exp. Már csak az nem tiszta, hogy hogy adom meg a softcamban a provider ID-t?? Mert a 000000 helyén kéne elvileg lennie az azonosítónak...