Nem olvastam a kritikákat.
Nem olvastam nézői kommenteket.
Majd megnézem a filmet és (én) eldöntöm, hogy nekem tetszik-e vagy sem. Ha tetszik, akkor bevállalom. Akkor is ha én leszek az egyetlen a világon.
Nekem meg bejön Angie és kész. Akinek ez nem tetszik az menjen és csókolja meg a Woody Allen-t
A film megtörtént esetet az egyik legnagyobb drog hálózat leleplezését dolgozza fel. A 70-es években, New Yorkban járunk. Popeye Doyle és Cloudy teljesen véletlenül szemtanúja lesz a nagykutyák randijának és ez indítja el őket, hogy megtalálják Alain Charnier-t a francia kapcsolatot.
William Friedkin dokumentum filmes múltja áthatja a filmet ami pont ennek köszönhetően lett erőteljes, karcos. Az alakítások idomulnak a film tempójához, különösen Gene Hackmannak sikerült felejthetetlenül megfognia Doyle figuráját. (A FC egyik Oscar díját ő kapta.)
Extrák:
BBC 30 évfordulós doksifilm. Hasznos dolgokat tudunk meg a még élő szereplőktől. Pl a Poughkeepsie rejtélyről is lerántják a leplet Az interjúkban megszólal Hackman, Scheider, Friedkin és Sonny Grossa az eredeti Cloudy.
30 évfordulós doksi. Sonny Grosso vezet minket végig a forgatás helyszínein és mesél el külömböző érdekességeket. Ez a dokumentum jobb mint a BBC próbálkozása, mert itt Eddie Egan is szóhoz jut. (Eddie Egan = Doyle) Sajnos csak a múltból szól hozzánk a keményöklű ír rendőr, de mindenképp érdekes volt látni, hogy kit is alakított Hackman.
2 db audiókommentár. Az első Friedkin tolmácsolása, a másodikban Hackman és Scheider mondja el mindazt ami a képeket nézve eszükbe jut.
Friedkin kommentárja a kivágott részekhez. 8 db kivágott filmrészletet nézhetünk meg, miközben Friedkin elmondja, hogy miért is nem került bele a filmbe.
Érdekes fazon ez a Friedkin amúgy. A két 30 évfordulós kommentár alatt nagyon megutáltam a fazont. Olyan nagyképűen és egoistán adta magát elő, hogy már a hajamat téptem. Ezzel szemben a kivágott jelenetek részben teljesen szimpi volt. Na most akkor milyen is ez a Friedkin?
Az I feel sick ennyi. Vasquez pihenésképp gyárt oneshot képregényeket. A Jhonny az már jó hosszú. Az nem füzetesben van meg hanem TP-ben. Kb 180-250 oldal.
Lehet nekem az volt a szerencsém, hogy semmilyen elvárásom nem volt a filmmel kapcsolatban. Fogalmam sem volt, hogy pontosan mit is kapok...az Incredibles kicsit átvágós film, mert az indulás alapján azt hihetné a néző, hogy kap egy kedves komédiát a szuperhősök mindennapos életéről. Ám ez fél óra múlva teljesen elsikkad és átmegy vérbeli szuperhős kalandokba. Nekem tetszett a szuperhősök mundán élete is, igaz ez nem új ötlet, mert a DC már tett ilyen próbálkozásokat. (Superman+Wonderwoman, stb) Ami a szupehős kalandokat illeti: kihagyhatatlan minden comics geek-nek aki szerint Batman for president A család klasszikus hősöket "másol". A családfő tiszta Superman, az agyuka Plasticman női változata, a kiskölyök Flash alteregója, stb, stb. Egyetlen egy dolog nem tetszett:
SPOILER, SPOILER, SPOILER!!!
Szerintem kicsit ócska trükk, hogy mindig a sértődött fanboy lesz a gonosz. Volt is tippelgetés a film közben, hogy ki lesz az. Zalus nyert, mert ő egyből a kis genyógyerekre szavazott. Én abban reménykedtem, hogy ezt a klisét kihagyják...de nem
Nekem csak ennyi bajom volt a filmmel. A poénok mennyisége számomra megfelelő volt, mert én úgy látom, hogy ez a film kb 70%-ban szuperhős kaland és csak 30%-ban egyéb. (poénok, szitu komédiák, utalások.)
Szal' nagyon élveztem a filmet! (A látvány is nagyszerű, de egy kis bibi még mindig van. A legnagyobb szuperhős akció közben is csak 4-5 ténfergő embert lehetett látni a városban...ez elég furi volt)