Teljes bekötésű scart kábel átviszi az S-video jelet is, ha tud a box kiadni, de elég ritka. Ha van scart egy boxon, akkor általában kompozit és RGB jel kimenet között lehet választani.
Gabywap által belinkelt scart->rca/s-video átalakító jó, de az s-video csak akkor megy, ha a forrás (box) is tud s-video-t kiadni.
Sat: Ustym 4K Pro (Openatv 6.4) + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7590 + 7490 + Digi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien,Benedek012Nincs support privátban! Írj a fórumra!
RTL, TV2, film+, cool, mozi+, VIASAT3, szuper TV2, RTL2, amc, paramount, Natgeo, spektrum, Discovery, AXN, moziverzum, animal, D sience, Natgeo wild, fishing, meg még a sport1-et is ide tették pedig az jön antennán is HD-ban
*Ha valamire reagálsz, használd a "válasz" gombot!
*Mielőtt megsértődnél nézd meg az "előzmény"-t! (talán nem is neked szólt)
*Szerkesztéshez/törléshez használd a Skin#5-t
Ezt ismerem, köszi. Van is itthon belőle. De ha a box scart csatlakozóján nem jön ki külön chroma és luma jel, akkor az átalakító S-video csatlakozóján sem fog megjelenni.
Sziasztok,
Olyan DVB-T2-es beltérit keresek, aminek van működő S-video kimenete. Természetesen akár scart-ba építve is megfelelne.
Létezik egyáltalán ilyen?
Pedig ha az app gombot müködtetni akarják akkor előbb utóbb muszály lesz nekik valamit újítani ezen a téren is. S nemcsak a kinézetet megváltoztatni zöldre, mert az marha nagy újítás volt.
Szerinted ebben van valami újítás. Ha csak az nem akik eddig az alapcsomagban nézték az ozone-t most ha továbbra is látni akarják akkor drágábban tudják ezt megtenni. arra egyébként kiváncsi lennék mit takarhat az az egyes médiaszolgaltós online platform. Szerinted?
A kínálatot tekintve 2021. május 1. napjától az alábbiak szerint módosulnak:
- A Családi csomagból az Alapcsomagba kerül a Life TV, míg az Alapcsomagból a Családi csomagba kerül az Ozone Network csatorna.
- A FIT HD csatorna éjszakai, műsoridőn kívüli sávjában új csatornaként kerül elosztásra a Total Dance csatorna.
- Egyes médiaszolgáltatók online platformjain nyújtott további tartalmak elérését teszi lehetővé a Szolgáltató a televíziószolgáltatás keretében, külön díj fizetése nélkül. Az elérhető tartalmakról a Szolgáltató a honlapján tájékoztatja az előfizetőket.
Mindegyik muxot 12 évre pályáztatták... Meg ugye, nem akarnak kifizetni meg végig vinni egy újabb átállást, kifizetni/lebonyolítani a boxcserét a rászorulóknál... A földfelszíni sugárzás döglött ló, nem dobna rajta egy újabb mux, nem véletlenül nyomulnak a netes irányba... Meg ugye, elméletileg, 2024-ben érkezik a magyar "műhód"...
Ettől még adott a 6 országos UHF MUX lehetősége. Hogy az NMHH azt milyen módon hasznosítja (oda adja helyi tévéknek, vagy meghagyja a A és B MUX-ot az elavult DVB-T-n és így lehetetleníti el a legoptimálisabb kihasználást) vagy nem hasznosítja, az már az ő dolga.
Az MTVA tavaly ősszel csak 4 évre szerződött az AH-val az A és B MUX-ban jelenleg bérelt kapacitásra, a kereskedelmi tévék esetében nem tudom, milyen megállapodás köttetett a B MUX-ban való sugárzásra, szóval 2024-ig még akár új pályázatot is írhat ki az NMHH, a 12 év nem egy kőbe vésett határidő, amit a felek egyetértésével ne lehetne módosítani.
Ha mind t2-re állna át, akkor lehetne sfn-nel megoldani a 6 országosat. De nem fog még 11 évig átállni a közszolgáltati. Nem hangulat kérdése, hanem úgy hirdették meg a frekvenciatendert, hogy 2 T1 marad 12 évig. Szóval addig nincs +1 országos mux.
Helyi, városi tévéknek is van egy-egy kis teljesítményű frekvenciája uhf-en
https://www.frekvencia.hu/dvb-t-hng-local.htm Ezt mondjuk pazarlásnak érzem (adhatnák több város csatornáit is, de csak 1 csatornát szabad feltenniük a városi muxra).
Ezen kívül az eredeti digitális átálláskor (~2008 )volt szó vhf muxról is. Csak ezzel nem terveznek semmit.
"Az RRC-06 értekezleten kiharcolt 7 UHF és 1 VHF digitális hálózat
kialakítására csak akkor nyílik lehetőség, ha a közszolgálati televízió mellett a kereskedelmi
televíziók analóg műsorszórása is leáll."
http://www.jogalkotas.hu/files/A_Digitalis_Atallas_Strategiaja.pdf [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2021-03-02 23:39:03]
Rosszul emlékszel, VHF-ről szó sem volt. Íme a legutóbbi koordináció eredménye. Mint már többször is leírtam: a T2-nek köszönhetően 6 országos UHF MUX jut valamennyi félnek:
Könnyen ki lehet számolni, csak meg kell nézni a kiosztást UHF 21-48 között és meglesz a 6 minden ledettségi zónában. Persze ha neked az 5 szimpatikusabb szám, akkor neked legyen annyi...
A közszolgálati muxon biztosan nem fognak átállni T2-re. 12 évre, a korábbi módon történő sugárzásra hirdették meg a frekvenciát a pályázaton.
A 6. mux kapcsán pedig emlékeim szerint az nem UHF, hanem VHF sávban van. A szűkebb UHF sávban is csak azért tudott megmaradni az 5 mux, mert a T2-esek nagyobb SFN -ben is képesek együttműködni és így nem kellett többféle frekvenciát váltogatni sok helyen.
A VHF-hez meg más antennák kellenének... szóval gondolom azt elengedték.
Ezen kár is rugózni szerintem.
kjoe27
számítógépeknél a tuner csak a frekvenciákból való jelkinyeréssel foglalkozik. A codec az már a számítógépen múlik és ha olyan dekódoló kártya van benne (videokárta például) vagy erősebb processzor, akkor képes T2-esnél az újabbat is kezelni.
A boxoknál viszont célhardver kezeli a videót, a processzora nem elég erős, hogy szoftveresen megoldja az új codec-et. Ráadásul általában a boxok központi egységénél annak gyártója lefixálja, hogy csak azt legyen hajlandó kezelni, amire licenszdíjat fizetett a box gyártója. Nagyon ritka az, hogy egy szoftveres frissítéssel aktivállni lehessen ilyen képességet. Vagy mert nincs hozzá feldolgozó egység benne vagy mert hardveresen meg van szabva mit tudjon kezelni. A box gyártók meg nem fizetnek licenszdíjat kihasználatlan funkciókért, hogy hátha egyszer majd jó lesz valamire.
Sima alap boxokat elég olcsón kapni. Ez ilyen sajnos.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2021-03-02 19:51:49]