Én viszont nem bánom, hogy ebben a korai fázisban már felkerültünk a DVB-T-re, mert így tudom hajtani a HD-val kapcsolatos változásokat cégen belül.
Hamarosan jön az MTV is mellénk, jövő tavasszal meg már műholdon is lesz HD Duna, addigra pedig már lesz gyakorlatunk - és természetesen itt szeretném megköszöni a tisztelt fórumozók visszajelzéseit, mert ezek fontosak.
Én amiatt nem aggódok, hogy később nem indul be a DVB-T. Bár jobban is elsülhetett volna, de még csak jó két és fél hete megy. Nagyon az elején vagyunk.
Ide is tartozhat az alábbi kérdésem:
Az ALCOR-ról mint gyártóról szinte semmit nem lehet hallani. A beltériei viszont elméletileg tökéletesen megfelelnek a MinDig TV követelményeinek. Ha valaki használ már ilyet megoszthatná a tapasztalatait azokkal, akik még vásárlás előtt vannak. Menéztem a West-End City Média Markt-ban a 230-ba be van dugva, de semmi jele hogy kapna tápfeszültséget. A Pólusban lévő Média Markt -ban talán ki sincs csomagolva, de hálózatba semmikép nincs bedugva. Az ár mindenesetre kedvezőbb mint a Patikában; 35 eFt.
Hol lehet megnézni működő Alcor 2000-et?
Az jó,hogy elvitatkozgattok a 10 m-es antennaárbócról,meg az antennateljesítményről,de amíg nincs tartalom,senki nem fog 30-40000 Ft-os STB-ket venni a Dunáért,meg a Duna II-ért.
Főleg,ha a DTH-s versenytársakat(???) nézzük.pl. a T-Home Satnál nem kell megvenni a 3 beltérit,az első ingyenes,a másik kettő 780 FT/hó,kedvezményekkel együtt(3play) 1990 FT/hó(4 doboz cigi ára sincs),és 49 csatorna.
Magyarán nem összemérhetőek jelenleg a sat-dth és a Mindig TV Mo-n,semmilyen szinten.(sajnos a DVB-T a vesztes)
Attól tartok,a tartalombővítés sem fog segíteni túlzottan.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2008-12-16 23:40:20]
"Végül is így is lehet, csak akkor ne hírdessék a Digitális karácsonyt"
Ugyanez a véleményem
"Én csak azt szeretném, ha nem is órára, napra pontosan, de valami reménysugár felcsillanna, hogy mikor várható jelentős javulás?"
Sajnos itt mindenki így van vele, köztük én is, de attól hogy türelmetlenkedünk, meg 10 méteres antennaárbocról beszélnek páran, még nem leszünk semmivel előrébb. Valljuk be, azért ez a 10 méteres árboc a kert végében elég elméleti lehetőség, még ha XY nem is kér engedélyt, ráadásul nem is teszik neki a helyi hatóságok szóvá, akkor is fel kell azért néha menni oda...
1. Ez nem a végleges teljesítmény
2. Nem 3 toronyból fognak adni, minden mostani gerincadóadó (ha jól láttam) DVB-T-t fog adni...csak ki kellene várni "
Ezt szerintem velem együtt sokan leszűrték már.
Én is szorgalmasan olvasgatom a fórumot, hogy milyen félhivatalos információkat csepegtetnek a tűzközeli emberek.
Én csak azt szeretném, ha nem is órára, napra pontosan, de valami reménysugár felcsillanna, hogy mikor várható jelentős javulás? Mert ha csak arról van szó, hogy ha 2011-ben évvégén amikor lekapcsolják az analóg adást, akkor minden jó lesz, az még nagyon messze van. Az még kerek 3 év. Ha addig minden így marad, akkor megette a fene az egészet.
Jó lenne abban bízni, hogy akár heteken belül lesz valami pozitív változás mind az adóteljesítmény, mind a fogható műsorok tekintetében.
Lehet, hogy megint csak én látom rosszul, de akkor ezek szerint ezt a szolgáltatást csak az adóhoz közel lakók számára tervezték?
Ezek tipikusan azok az emberek, akik eleve 1000 éve kábeltévé előfizetők, és ezért a jelenlegi "rengeteg" csatornáért eszük ágában sincs DVB-T nézni.
Ez a szolgáltatás elvileg azoknak készült volna szerintem, akiknek idáig sem volt kábeltévéjük, de a te leírásod alapján pont ezeknek az embereknek kell antennaerdőt szerelni.
Egyébként mit jelent az pontosan hogy az adóhoz közel? Hány km?
Én például az ellátottsági határon belül vagyok, de ezek szerint nem elég közel, és ha ez igaz, akkor itt a környéken mindenki egyre távolabb kerül a fővárostól.
Át lehetne már állni egy olyan gondolkodásmódra, hogy nem csak Budapesten, panelházban, az adóval szemben, karnyújtásnyira laknak emberek.
Még feltalálni sem kell semmit. Az USA-ban a hasonló adatbázisban színekkel vannak jelölve a vételi körzetek, és meg van adva, hogy melyik körzetben milyen teljesítményű antenna szükséges. Hasonlóan a műholdas lefedetségi térképekhez.
Azt pedig felejtsd el, hogy ezt a kereskedőknek kellene tudni. Ha minden igaz, akkor az AH kötelezettsége a teljeskörű tájékoztatás, és nem a kereskedőké.
Egyébként a sok magyarázat és szabály helyet olyan paraméterekkel kellene sugározni, hogy mindenkinél egyformán és egyszerűen lehetőség legyen a vételre. Ha ez majd egyszer sikerül, akkor nincs szükség se matricára, se magyarázatokra.
Üdv,
Sanyi
PS: Az antenna matrica csak vicc akart lenni. Lehet, hogy rossz ötlet volt, mert holnaptól ez is kötelező lesz.
1. Ez nem a végleges teljesítmény
2. Nem 3 toronyból fognak adni, minden mostani gerincadóadó (ha jól láttam) DVB-T-t fog adni...csak ki kellene várni
ezért
Akinek van kedve DX-elni, esetleg kísérletező kedvű, az tologassa az antennáját...ebben az esetben viszont illene tudni, hogy a méréseket az illetékes hatóságok mindenhol 10 méter magasban végzik. Milyen lenne már, ha mindenki máshol mérne ? Nem lehetne az eredményeket összehasonlítani. Ezenkívül nem mérhetnek 1-2 méter magasságban, mert ott a fák, egyebek árnyékoló hatása is más, illetve az épületek közötti reflexió is.
Ha egyik ember nekiállna "A" pontban mérni - feltételezzünk teljesen sík, lakott területen kívüli környezetet - teljesen mást mérne pl. 2 méter magasban, mintha "B" pontban, a város közepén mérne.
"El kellene felejtenetek a 10 m-es antennamagasság kérdését. Ez ugyanis az adóhálózat tervezésének részletkérdése."
Szépen hangzik, de.... az antenna magasság egy nagyon lényeges paraméter. S még néhán vevőoldali paraméter: Antenna magasság, iránykarakterisztika, antenna nyaereség (gain) stb...
Megjegyzem: 50ezerkHUF egy méter antennaárboc engedéyleztetésének illetéke.
Ebből az következik, hogy nem kellene elfelejteni ÉS EZ NEM A TERVEZÉS RÉSZLETKÉRDÉSE!
Ez casak akkor részletkérdés, ha Te vagy a Tervező.
Dehogy kell az átlag felhasználónak - mint írod - az említett referenciaantennánál nagyobbat felszerelnie, sőt. Mivel a nézők túlnyomó többsége az ellátottsági határon belül, az adóhoz közelebb lakik, így számára pl. erkélyantenna, szobaantenna is elég lehet. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy a referenciaantenna a tervezés része. Az igaz, hogy az ellátott terület határát a tervezés során a referenciaantennára határozzák meg és ezen alapul az ellátottsági adatbázis is. Az lenne az igazi adatbázis, ami még a vételi feltételeket is közölné, amiből adódna, hogy milyen antennát kell ott alkalmazni. Tudomásom szerint egyébként az antennákat nem matricázzák, csak a vevőkészülékeket. A szakkereskedőknek kellene képbe kerülniük, hogy hová milyen antenna szükséges.
Már ne is haragudj, de egy átlag felhasználónak miért is kellene nagyobb nyereségű antennát felszerelni, mint az általad említett szabványosított antenna?
Ha úgy van ahogy leírtad, akkor a sugárzási térkép ugyan igaz, de csak ha nagy nyereségű antennát használnak a felhasználok. Így van?
Tehát vagy drága antennát vesznek az emberek, vagy drága antenna árbocot csinálnak olcsó antennával?
Hiába mérsz akármit 10 méter magasan ha az átlag felhasználó antennája kb. 5 méter magasan van. Ezeket az emberket nem fogja megnyugtatni az érvelésed. Hazaviszik a drága pénzen karácsonyra vásárolt boxot, mert rajta van a lakcímük az AH adatbázisában, és mégsem lesz náluk adás, mert a MindigTv matricás 90 elemes UHF antennát elfelejtették eladni nekik az üzletben.
Persze nyilván a kersekedő lesz a hibás.
Szóval nem a 10 méter a lényeg, és gondolom ezt te is tudod.
Kabhegyen megint csak 4ig volt jel.Ma megérkezett az air star2 kártyám. Az előző MSI Digi Vox II leterhelte a gépet, mindig újraindult vele és a felvételnél 200 MB körül beakadt. Ezzel pedig olajozottan működik a DVB Viewer mint a DVB Dream is.
A technisat cuccokat ajánlom mindenkinek.
El kellene felejtenetek a 10 m-es antennamagasság kérdését. Ez ugyanis az adóhálózat tervezésének részletkérdése. A hálózat tervezésénél egy adott üzemmódot, un. DVB-T rendszerváltozatot vesznek alapul, amelyhez egy modulációs mód (pl.64QAM) és egy kódarány (pl. 2/3) tartozik. A hibamentes vételhez ennek megfelelően adott egy vételi feszültségszint, amit a vevőantenna juttat a vevőkészülék bemenetére. A tervezésnél egy szabványosított jellemzőjű (nyereség, tápvonalcsillapítás) és 10 m magasságban lévő mérőantennát vesznek figyelembe és ez a mérőszolgálat tevékenységének is az alapja. Egy kisebb magasságban elhelyezett, de nagyobb nyereségű antenna ugyanazt a feszültséget eredményezheti.
...remélem azt mindenki tudja, hogy ha a tetőgerinctől számított 1,5m-nél ill. szabadonálló antennaárbóc 4m-nél magasabb, akkor arra építési engedélyt kell kérni. Az engedélyhez csatolni kell a szakhatósági vizsgálatok jegyzőkönyvét is...az utóbbiak 1,5 évvel ezelött közel 200eFt-ba kerültek volna 10m-es árbóc állításához.
üdv EnJoe
Legjobb tudomásom szerint, az Optibox T1000-hez is új szoft kellett, mert valami vűltozás történt a sugárzásban. Azt tudom, hogy amikor nálam volt a T1000, az EPG jó volt, de a teletextnél voltak hibák a karaketerkben. (A T1000 is MinDigTV-s készülék.)
yaksi
VU+ Uno 4K SE
[előzmény: (1115) European Tv Media Ltd., 2008-12-16 15:35:00]
Szia!
Mint ahogy már többször irtam, nem lehet beállítani,a beltéri minden lehetséges állását kipróbáltam!Vagy esetleg az OPTIBOX HDCX nem alkalmas a MINDIG TV vételére? Akkor viszont nagyon szűk az alkalmas vevök száma!