Op.rendszer: Win. Xp Pro
A PC switch-en keresztül kapcsolódik a TD-hez. Tehát a switch-ben van a PC a TD és a speedtouch-ból kijövő ADSL.
A TD-ben van egy winchester.
A samba most az xml-plugin frissítése után letölthető, de sajnos ugyanaz a régi verzió mint az eredetiben és így ez sem kezeli a 2GB-nál nagyobb fájlokat.
A PC-d a TD-n kívül kapcsolódik-e még valamilyen hálózati eszközhöz? Pl. routerhez, switch-hez vagy közvetlenül van összekötve egy LAN (UTP) kábellel?
Ha közvetlen az összeköttetés (tehát nincs másik eszköz a PC és a TD között) akkor a következőképpen járj el:
Start menü - vezérlőpult - (ha kategórianézeted van akkor váltás klasszikus nézetre) - hálózati kapcsolatok - jobb egérgomb a helyi kapcsolaton - tulajdonságok - TCP/IP protokoll kijelöl - tulajdonságok - A következő IP cím használata: bepöttyöz - IP cím: 192.168.1.1
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
A többit hagyd üresen majd kattints OK - ra. Majd megint az OK - ra. A TD-nek ha jól tudom alapból 192.168.1.123 az IP címe (legalábbis az enyém az). A TD-n az alhálózati maszk (subnet mask) alapból 255.255.255.0 ha nem ez lenne akkor írd át erre.
Ha megvan teszteld:
Start menü - futtatás - írd be: cmd majd nyomj entert
megjelenik egy DOS-os ablak itt írd be: ping 192.168.1.123 (illetve a TD-ip címe, haesetleg mást adtál meg) majd nyomj entert. Ha érkezik válasz (valami ilyesmi: Válasz 192.168.1.123: bájt=32 idő<10 ezredmp. TTL=128) akkor jó. Ha azt írja, hogy A kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül akkor nincs összeköttetés valami miatt. Pl. kábelhiba, tűzfal program tiltja stb. Ezesetben próbálj meg valakit keresni aki a gépeden beállítja a dolgokat.
Ha routered vagy switch-ed van akkor kicsit másképp kell eljárni. Majd írd meg mi van.
Először is a TD internetet kell, hogy "lásson", tehát a hálózati beállításokat meg kell csinálni.
Már eljöttem otthonról, most nem tudom pontosan mi a menüpont megnevezése, de az extrák menüben van és van a sor végén 1 nagy sárga pont (ha jól emlékszem). Ezen belül van olyan, hogy addon manager vagy valami ilyesmi. Itt keress olyat amivel plugineket és emukat lehet hozzáadni a flash-hez. Én így csináltam:
Először a BMtoy-t raktam rá, majd reboot.
Utána az mgcamd, newcs és newcamd emukat. Ezután a BMtoy-ban (extrák menü) tudod beállítani, hogy milyen emu fusson: mgcamd with newcs.
A config fájlok körülbelüli formátumát megtalálod kicsit visszább olvasva itt (44-es hozzászólás), azzal a különbséggel, hogy a newcamd.conf és a newcs.xml a /var/tuxbox/config könyvtárban kell legyen. Majd este berakom ide, hogy nekem mivel működik, ha addig nem sikerül elindítanod.
A /var/keys könyvtárba lehet az aktuális SoftCam.key-t és a többi szükséges fájlt bemásolni. Innen letölthetsz egy komplett TD - hez való csomagot: http://www.satkey.ch/download.php?id=37434 Miután bemásoltad a fájlokat a helyükre indítsd újra a TD-t (vagy csak az emu-t). Ha minden OK akkor mennie kell néhány kódolt adásnak.
Sziasztok
mostmár én is itt vagyok, elvoltam foglalva
'Sancsez' olvastam az üzit, felhívlak,
A DragonTeam4 az jó mert van adonban (xml) letöltés newcs+mgcamd
'cantonfelix' te rosszul csinálod 'Perez' jól leírta, amikor bent vagy a biosba a hálózati beállitásoknál a te IP -idet kell írjad
az LiP a TDnek a címe amivel winen belül is komunikálsz
a RiP meg a PC-d címe, thehát ne hagyd azokat amik vannak alapból, ezt a két címet kell hogy tudjad, nézd meg a pc-den írd le egy pappíra,
ha mind ez megvan kilépsz a network menüből és menj reá a seave settings-re elmented,
tovább meg már Perez is leírta.
Különben nekem is csak február óta van TD-m
A hiba valószínűleg ott van, hogy ha a TD BIOS-ban vagyok nincs kapcsolat, így el sem indul a frissítés. Ha rendesen (a két gomb nyomvatartása nélkül) indítom akkor van kapcsolat. Eddig semmilyen hálózatot nem kellett állítanom, így nem nagyon értek hozzá. Nyílván ennek a beállításával vannak gondok. Ami a manual-ban voltak, azokat az IP címeket állítottam be.
Mostanában gyakran előfordul, hogy hosszabb 2-3 órás felvétel után a HDD nem kapcsol ki pedig be van állítva, hogy 10 perc után álljon le, ha nincs használva. Ez mitől lehet?
Hát nekem sincs meg még 1 hónapja, tehát én sem vagyok "mester". A többiek okosítottak engem is, de az alapokat már tudom.
Próbáld meg mégegyszer az image feltöltést:
TD-t áramtalanítani - az előlapon a lenti két gombot nyomvatartani - visszadugni az áramba - megvárni míg megjelenik az LCD-n a csillag a bal alsó sarokban - az említett két gombot elengedni - hálózati beállításokat (network setup) megcsinálni:
LIP a TD IP címe, RIP a PC-d IP címe amiről a feltöltés végzed.
Majd mentsd el (save all changes).
Majd menj a Upgrade software menupontra de még NE nyomj semmit!
A PC-den indítsd el a Triple Dragon Command Center - t - a setup/mac fülön állítsd be az IP címeket ( a felső sor a PC-d, az alsó a TD) - a TFTP upload fülre kattints, majd add meg az image fájlt amit rá akarsz rakni a TD-re és nyomd meg a o.k. gombot.
A TD-n most nyomj egy OK-t az Upgrade software menüponton. Ha minden OK akkor majd a TD LCD-jén alul megkérdezi egy rövid idő múlva, hogy biztos akarod-e, ott nyomj OK-t és várj türelemmel, ha minden jó, akkor be fog bootolni.
Ha nem működik akkor szerintem szerviz, de valószínű, hogy fizetős lesz.
Elég friss TD tulajdonos vagyok és mivel se angolul se németül nem tudok, azt hiszem nagyon
nagy butaságot csináltam. Megpróbáltam új image-t telepíteni rá, egy fordítóprogram fordítása alapján. A Network beállítások sikerültek, mert az összeköttetés megvan. Elindítottam a frissítést, ami nem ment végig. Azóta nem tudom elindítani a TD-t. A kijelzőjén állandó körforgásban van a következő három mondat: DVB indítása Állapot visszatöltése Busz hiba
Kérlek segítsetek, mert amihez még egyáltalán nem értek, az a Linux.
" Az opciókban meg van olyan hogy kikapcsolt állapotban is fusson a plugin (vagy már nem emlékszem milyen neve van nem tudom most megnézni) és gondolom a kártyát is lehet olvasni, én nem használok kártyákat ezért csak gondolom "
Igen, ezt megtaláltam, de ennek ellenére, ha standby-ban van a beltéri akkor a plugin ugyan fut, de nem "látja" a kártyát.
Nekem azért jobb mert:
A webinterfecen(pc-n) keresztül (mivel ez egy másik Crash által készitett) tudok csatornát is váltani, több opciója van, tehát ez többet tud, emunál is több opció van.
Az xml-plugin is többet tud, a szerverét frissitik, reggel látam újabb verziót töltött le (xml).
A felvett anyagot visszanézve a BD-nél ha előre akartam tekerni megált nem futott semi a képernyőn holott ő tekert, ennél meg minden rendben (mint ahogy az origi imigeben is)
Az opciókban meg van olyan hogy kikapcsolt állapotban is fusson a plugin (vagy már nem emlékszem milyen neve van nem tudom most megnézni) és gondolom a kártyát is lehet olvasni, én nem használok kártyákat ezért csak gondolom (a gyártók szerintem erre is gondoltak)
A soros portra is lehet biztos phoenixet tenni, ha valami nem megy keresd Minimeet.
A sambánál három filet másoltam a var/bin-be és az origiből vettem ki
Na mára ennyi
Van a TD-n egy soros csatlakozó. Nem lehet ehhez phoenix olvasót csatlakoztatni?
Amiért kérdem: a TD készenléti állapotban kikapcsolja a beépített kártyaolvasót (tehát ha kártyamegosztást szeretnék akkor folyamatosan bekapcsolva kell lennie).
Az menüben van valahol egy olyan opció, hogy a pluginek standby-ban leálljanak-e vagy ne. Gondolom ez arra lenne jó, hogy készenléti állapotban is működjön pl. a newcs. De ha nem kap áramot a kártyaolvasó akkor nem fog működni a megosztás. Persze kérdés, hogy a soros port működik-e készenléti állapotban.
A tegnap megadott cimen a readme lengyeül van, de itt angolul is
http://www.ump2002.net/index.php Tegnap felraktam, sokat nem tudtam tesztelni, a samba nem volt benne de ez előtt fent volt az eredeti abbol kimentettem ide átraktam és müködik,
majd megnézem nagyobb fileokkal is, de én beállitottam felvételkor vágjon 1gb -onként.
Telepités után letöltöttem usb-re a plugineket, de az emukat csak flashba tudtam, mindha nem lenne fent a serveren, majd még írok.
Sancsez
Ne tedd fel a Nexust, nincs webinterfaceje, sambaja, az emu viszont jó mgcamd+newcs, és egy teljesen új emu kezelője van,
Nem írtad melyik img. van neked most.
Sziasztok
Új TD image, a Dragon Team csapattól, ez teljesen jónak tünik új xml menükkel, lehet usb-re is telepiteni emukat, plugineket, remélem a samba maradt, most fogom próbálni
http://www.dreamboxworld.org/dbw/triple/Dragon_Team_v4.0.zip