Az a régi 20 éves antenna nyereségben jóval többet tud mint egynémelyik mai "rozsdaboglya" pláne ha primes. Akkor még tudtak antennát gyártani ős nem spóroltak ki belőle semmit.
120-as prim Vác. Stabil vétel! Ha nálam jön a műsor egy 20 éves antennával, akkor mégsem a műholdban van a hiba, ha nem mindenkinek sikerül venni az adást.
Megjegyzem, nálam sem jön 130-as offszett tükörrel, ami azért is érdekes, mert K80foktól NY45-ig minden jön 75% feletti térerősséggel, tökéletesen.
A 7fok nyugat V nyalábjai is jönnek 35% körül.
Elképzelni nem tudom, miért nem jön ez a hold.
Még az lehet, hogy nincs a hold pontosan íven. Lehet hogy a pozíció 31,5fok, de szerintem elképzelhető, hogy más elevációval lehet rálátni a holdra.
"A véleményem továbbra is az, hogy rossz műholdon van, de a műhold is rossz helyen van."
Nem a műholddal és annak helyével van a gond. Mint korábban kifejtettem esténként az ARD Wetterstudio feedjével semmi gond nincsen. A gond azzal van hogy teljesen érthetetlen okból - lehet hogy így olcsóbb - csökkentett teljesítménnyel sugározzák a csomagot. Megfelelő teljesítmény esetén 70 cm-es is elég lenne de mint European Tv Media Ltd. kiemelte korábban 120-140 cm-es tükröt javasol persze ettől kisebbel is mehet. Van hogy nekem is jön 100 cm-essel és van akinek 90 cm-essel is jön persze mindez beltéri fej és antennafüggő. Valószínűleg a nyugati országrészben nagyobb az esély kisebb antennákkal való vételre.
"Biztosan meg van az előnye ismeretlen, eldugott helyen lévő műholdakon sugározni, bár elképzelni nem tudom."
Valószínűleg az említett olcsósági szempont. Azért itt nézői szemszögből igen szegényes arculatú és minőségű csatornákról van szó.
---------------------------
85,2°K-45°NY - Faval 100 cm + Digipower SG2100 - Triax TD78 - Sharp 0,3 dB-es LNB-k - Opticum x403 - UPCD Direct Medium
"Amit irtam, nem rosszból írtam, nem kötekedni akarok, egyszerűen ez a véleményem, hogy több ember nézhetné a Fény Tvt ha más holdról történne a sugárzás. "
Ezzel tökéletesen egyetértek, nagyon előnytelen paraméterei vannak, akárhonnan nézzük.
Az én rendszeremet kb. 10 éve telepítették, akkor még alig volt digitális választék, analóg vételezésre használtam. Polármount forgatóval, a beltéribe épített pozicionerrel. Kelet 60˙-tól a Hispasat utáni műholdig néztem vele analóg adásokat. Kelet 60˙ körül egy kínai adás jött, A HispaSat utáni műholdról pedig egy muzulmán (vagy valami hasonló) vallási műsor. Azóta a beltérit lecseréltem, a motor elromlott, így kézzel forgatom. Ettől még ugyanazon az íven fordul az antenna, mint eddig. Az Astra és a Hispasat között megtaláltam minden holdat, amire kíváncsi voltam. Az első kivételt ez a műhold adja. Egy szikrányi jelszintváltozást sem láttam, miközben milimétereket léptettem az antennát a Hispától jobbra. Ez a tény szerintem magáért beszél.
A véleményem továbbra is az, hogy rossz műholdon van, de a műhold is rossz helyen van. Emiatt nem fogom megbolygatni a kültéri rendszert, mert a többi műholdnál biztos veszteséget könyvelhetek el.
Biztosan meg van az előnye ismeretlen, eldugott helyen lévő műholdakon sugározni, bár elképzelni nem tudom.
Mórron, fejér megyében, tegnap este 10 után eleg erös esö volt, meg a szél is fújt eléggé, igy a minöség lement 40%ra, a kép kicsit akadozott, de még igy is épphogy élvezhető volt.
2. Én nem úgy értettem hogy akinek nincs műszere az nem normális. Hanem úgy értettem, hogy a nyugaton minőségi kábeltv kapható, nekik biztos van mindenük, itt meg minden ki van spórolva.
3. A kábeltv szolgáltatóknak az többletköltséget jelent, ha még egy antennát üzembe kell helyezni. Az emberek többsége fel lenne háborodva ha emelnék a havidíjat emiatt. Most itt nem arra gondolok, hogy jaj nálunk miért nincs Fény Tv, hanem arra, hogy ha ingyen jön is, de mégis többletköltséget jelent egy plusz antenna üzemeltetése. Szerintem többet érne kódoltan sugározni valamelyik népszerűbb holdról, mert úgy több szolgáltató ráharapna, mivel a meglévő felszereléssel is fogható lenne.
5. Nem akarok senkit leleplezni hogy hol láttam ilyet. Itt nálunk Magyarkanizsán 6 parabola meg kb 10 földi antenna látja el a kábeltévét. A havidíj 450 dinár, ami átszámolva kb 5-6 euró, ezért kapunk 65 csatornát. Az oromhegyesieknek is ugyan az a szolgáltató, ők 350 dinárért (4,5 eu) kapnak kábeltévét, nem tudom nekik pontosan mennyi csatorna jár, de a lényeget láttam ott is. Meg a Digitv is 450 dinárért árulja magát, amiből a 12 csatonás magyar csomag 60 dinárt tesz ki, ami nincs 1 euró se, és ezért odadják a legnézettebb magyar csatornákat. Szóval ennyit az itteni körülményekről. A cég nevét nem árulom el, ez nem a reklám helye.
Amit irtam, nem rosszból írtam, nem kötekedni akarok, egyszerűen ez a véleményem, hogy több ember nézhetné a Fény Tvt ha más holdról történne a sugárzás.
Amiko Viper 4k51 + több Amiko dekóder polcon pihen
1. Szerbiában is tudok neked szerelőt ajánlani, ha nem sikerül a beállítás.
2. Normális az is, akinek nincs műszere, csak ugye egy kábeltévétől profizmust vár el az ember. Ha gagyi a kábelen közvetített adás, akkor azért emelnek szót az emberek, ha drága akkor azért, de mint te is tapasztalhatod, ingyen nem működik minden.
3. Nemtudom mi köze az áraknak és a fizetéseknek ehez a két szabadon fogható csatornához, de biztos majd felvilágosít valaki.
4. Műszer nélkül is be lehet állítani a műsorokat, ez már sokaknak sikerült, de tény és való, hogy nem egyszerű feladat.
5. Ismerek több kábeltévé szolgáltatót a volt Jugoszlávia területén, de egyik sem ilyen körülmények között szolgáltat mint ahogy leírtad, és fölleg nem ennyiért. Ki a kábeltévé szolgáltatód?
azt hogy a "lopot"adásokat pénzért adják az nálunk is megvan,szlovákban,ugyanazt teszik mint sokunk itt a fórumon ,okosítjuk a beltérit csak mi magunknak,de a kábeltévés cég sok-sok pénzért
A normáliséknál nem tudom hogy van, de nálunk itt szerbiában láttam olyan helyet, ahol a kábeltv antennáit 4-5 földi meg 1 parabola antenna alkotja.
Minden ép eszű ember rájöhet, hogy nagy lopás a továbbított csatornák többsége, szerintem 5 euróért 60 csatornát nem lehet legálisan továbbítani, miközben egy fizetős HBO Adria egyedül ugyanennyibe kerül. A kábeltvn eső idején nem egyszer a műholdas adásoknak annyi, egyik-másik kiesik, kockásodik, stb. Itt sok embernek a fizetése nagyon kevés, nem lenne az embereknek pénzük reális árakat fizetni. A kábeltvnél is nagy a fejetlenség.
Szerintem nem csak nálunk van ilyen. A műszer az a 2 szeme az embernek, meg a szerszámok.
Amiko Viper 4k51 + több Amiko dekóder polcon pihen
Mint már többször is megírtam, csak pontos antenna beállítással lehet jóminőségben fogni az adásokat. Mióta megnövelték a feladóállomás antenna méretét, az azóta eltelt időben nekem stabilan, jóminőségben jön mindkét csatorna.
djbagi: A kábeltévék rendelkeznek megfelelő műszerezettséggel, hogy ne jelentsen problémát ennek a holdnak a vétele sem. Nyilván egy profi fejállomáson nem próbálgatással van beállítva egy-egy antenna valamint nem kisméretű tükröt használnak még az Amos vételéhez sem.
Szerintem az antennád nincs jól beállítva. Nálam kecskeméten 110-es tükörrel tökéletesen jön a nap bármely szakában. Főleg amióta a feladóállomáson megnövelték az antenna átmérőt.
Üdv. Sanyi
Valóban nem nehezen vehető a hold hanem az a gond hogy csökkentett teljesítménnyel sugározzák a csomagot. Elvileg 70 cm-es tükör is elégséges lehetne mint az esténként sugárzott ARD Wetterstudio feed esetében. Nekem az új antennák üzembehelyezése óta is csak tiszta időben stabil a vétel 100 cm-es tükörrel Budapesten.
---------------------------
85,2°K-45°NY - Faval 100 cm + Digipower SG2100 - Triax TD78 - Sharp 0,3 dB-es LNB-k - Opticum x403 - UPCD Direct Medium
Nem nehezen vehető a hold, csak jó legyen az antenna pálya beállítva. De gondolkozhatunk úgy is, hogy akinek a hispára van fix tükör, akkor mellévar egy + fejet és már is go.
Bár én még nem próbálkoztam vele, de szerintem ez nem jó üzlet, hogy egy nehezen fogható holdról adják a műsort. Így kevesen fogják nézni műholdról. Meg szerintem a kábeltévék se szívesen vergődnek vele.
Amiko Viper 4k51 + több Amiko dekóder polcon pihen
Rontsd el a Hispát jobbra és picit növeld a tányér dőlését /hanyatt/. Az is használt nekem, hogy a beltériben a Hispát " disecq nincs" állásba tettem, mert folyton azt akarta lekeresni. Ja és ird be előre a tp-k adatait.
Az hogy neked nem sikerült, nem azt jelenti, hogy lehetetlen. A te esetedben javasolom hívj szakembert, aki a megfelelő műszerekkel rendelkezik a beállításhoz. Biztos itt a fórumban is találsz vállalkozó kedvű szerelőt, aki segít neked.