"Hát nem. A transponder egy erősítő egység a műhold fedélzetén, melyhez több uplink (föld->sat) és több downlink (sat->föld) frekvencia tartozhat. Természetesen egyidőben csak egy-egy uplink és downlink frekvenica használható."
Termeszetesen igaz, de a mi kis vitankban a "transponder" szot ki lehet cserelni a "frekvencia" szoval, a lenyeg megsem valtozik, ugy, ahogy mondtad - egy erosito egyseg egy frekvenciaert (beleertve a polaritas is) felelos.
"Ez nem igaz. A visszaadott teljesítmény függ a fellőtt jel erejétől (ezért megy el, ha vihar van a feladóállomás felett) is, de a műholdon is szabályozható. Vissza is vesznek belőle, ha nem fizetsz eleget. Ugyanazon uplink antenna is sugározhat különböző erővel az egyes uplink frekvenciákon. A Digi-nél ez a legvalószínűbb."
Eloszor, azzal az esettel nem kellene foglalkoznunk, amikor a felado allomas sem tud a muholdra feladni a jelet. Ha a tizenvalahany meteres antennaval sem boldogulnak, mit akarunk mi a 90-150 cm-es antennankkal?
Masodszor, ha en DigiTV lennek, es olyan szerzodest kotnem az Intelsattal, ami ugy szolna, hogy ha feladnam a jelet minimum X dBW-tal a muholdig, akkor Y dij elleneben az Intelsatnak kutyakotelezetsege minimum Z dBW teljesitmennyel lesugarozni. Valtozo felado teljesitmeny mellett Intelsatnak akkor is a minimum Z-t kell biztositani. Sugarozhat nagyobb Z-vel is, de akkor sem fog tolem egy vassal sem tobbet kapni. Tehat konstans Y mellett konstans Z garantalt, ami megint nem indokolja a TP-k kozotti teljesitmeny-kulonbseget.
"Meg az alsó/felső sávot sem, sőt az antenna nyeresége is más-más az eltérő tartományokban."
Igen, ez csak tovabb erositi azt, hogy a TP-k kozotti, vevo oldali jelerosseg-kulonbseg nem a muholdon keresendo.
Hát nem. A transponder egy erősítő egység a műhold fedélzetén, melyhez több uplink (föld->sat) és több downlink (sat->föld) frekvencia tartozhat. Természetesen egyidőben csak egy-egy uplink és downlink frekvenica használható.
Az Int 10-02-n ráadásul nincsenek is kötött frekvenciák. A tp.-ek szabadon hangolhatók a Ku-sávban.
"Tehat egy nyalab (beam) - egy ado-antenna - egy teljesitmeny. "
Ez nem igaz. A visszaadott teljesítmény függ a fellőtt jel erejétől (ezért megy el, ha vihar van a feladóállomás felett) is, de a műholdon is szabályozható. Vissza is vesznek belőle, ha nem fizetsz eleget. Ugyanazon uplink antenna is sugározhat különböző erővel az egyes uplink frekvenciákon. A Digi-nél ez a legvalószínűbb.
"Tovabba, egy kevesbe jo minosegu LNB nem egy forman tudja fogni, pl. vertikalis es horizontalis frekvenciakat. "
Meg az alsó/felső sávot sem, sőt az antenna nyeresége is más-más az eltérő tartományokban.
A feladáskor nem találja el a feladott jel a műholdat eléggé pontosan.
Valójában fogalmam sincs de amúgy nagyon bosszantó hogy például a keleti 26 fokon ha nagyon pontosan beállítom a tükröt szinte minden adó ha alacsony jelszinttel is de akadásmentesen jön kivéve a 11642-n sugárzott mbc csomag.
---------------------------
85,2°K-45°NY - Faval 100 cm + Digipower SG2100 - Triax TD78 - Sharp 0,3 dB-es LNB-k - Opticum x403 - UPCD Direct Medium
"Az Intelsatnak is van legalabb 3 beam-je, amit Magyarorszagon foghato, igy termeszetes, hogy Intelsaton belul is vannak erosebb, gyengebb TP-k."
A DigiTV össze transzpondere a Spot3 nyalábról sugároz. A Spot1-en a Gospel Channel Europe és az Edusat van.
A Spot2 azt hiszem csak nagyobb tükörrel érhető el vagy talán nem is mert a Közel-Keletre irányul. Egy ideig sugározták innen az Orbit Networköt is ha jól emlékszem.
---------------------------
85,2°K-45°NY - Faval 100 cm + Digipower SG2100 - Triax TD78 - Sharp 0,3 dB-es LNB-k - Opticum x403 - UPCD Direct Medium
Transponder nem mas, mint frekvencia. Nem letezik, hogy egyik TP teljesitmenye gyengebb, mint a masik (felteve, ha ugyanarrol a muholdrol, ugyanabban a nyalaban van), tudniillik a muhold, akarcsak egy radio-ado, a frekvenciakat osszekeverve sugarozza egy adott frekvencia-tartomanyban. Tehat egy nyalab (beam) - egy ado-antenna - egy teljesitmeny.
Elkepzelheto, hogy ugyanaz a legkori viszony mas-mas frekvenciara mas-mas a hatasa, de ez akkor is csak nagyon eltero frekvenciakra igaz, nem nehany MHz kulonbseggel a TP-k eseteben.
A Thor es az Intelsat ket muhold, raadasul 0.2 fokos kulonbseggel. Tehat nem mervado, ha a Thor jeleit jol meg tudod fogni, az Intelsatet pedig nem.
Az Intelsatnak is van legalabb 3 beam-je, amit Magyarorszagon foghato, igy termeszetes, hogy Intelsaton belul is vannak erosebb, gyengebb TP-k.
Tovabba, egy kevesbe jo minosegu LNB nem egy forman tudja fogni, pl. vertikalis es horizontalis frekvenciakat.
Vegul, ott vannak meg mas zavaro hatasok is, pl. egy kozeli epulet falfeluleteibol visszaverodo jelek is zavarhatjak a vetelt.
Ha valahol hibat kell keresni, szerintem a muhold lesz az utolso hely, ahol talalsz kifogasolnivalot. :)
ŐŐŐ bocsi, én úgy értettem, hogy nagy eső esetén SEM marad ki az adás. A multkor esett és nem volt vele gond, holott a Hyundai kijelzője nem ment 77/68% felé teljesen jó időben sem.
A beállításom nem lehet rossz, mert a Thor illetve egyes Intelsat Tp-k 98%-kkal jönnek. Szerinted elképzelhető az, egyazon hold egyes Tp-i gyengék, a többi meg jó rossz beállítás mellett? Szerinted hol lehet a hiba, ha nem a műholdon?
Nem akarok konkret markat mondani, mert ha nem valik be, engem fogsz szidni. Nezz korul, annyi jo minosegut lehet kapni, nem hiszem, hogy ez lenne a problema.
A valasztas felelosseget Neked kell vallalnod, sajnos.
Leborulni semmikeppen nem kell, csak tessek gondolkodni. :)
Szerinted az Intelsat uzemeltetoje azert koltott par szazmillio Eurot a muholdert, azutan hagyja, hogy a kritikus szint alatti sugarzasi energia miatt visszamondjak a TV tarsasagok a transponder berleti szerzodeseket? De nem am. Mert ha valoban annyira kritikus ez a muhold (mint ahogyan sokan szeretnek ezt elhinni, hiszen masra elharitani a problemat konnyu), akkor minden felho felvonulasakor egesz Europa telefonalna, hogy nincs naluk adas, nemcsak nehany magyar DigiTV elofizeto...
Nalam az esoben termeszetesen csokken az jel erossege kb 50%-ra, neha tizedmasodpercre szetesett a kep, de teljesen kiment, az nem volt, legalabb is akkor, amikor neztem.
Amugy gyonyoru napsutessel, amikor a jelerosseg 85-90% korul jar, akkor is szokott problema lenni nemelyik csatornaval (pl. kep kimaradas), ami azt jelenti, hogy eleve ilyen sz@rul adtak fel a muholdra. Szvsz a baj a DigiTV digitalizalo szoftver/hardvereben van, nem az Intelsaton.
Vgeyl egy 110-es tükröt, hozzá minőségi fejet (nem azt a szemetet amit a Digi ad), és állítsd be halálpontosan. Így csak a komoly viharok esetén lesz kimaradás.
Kicsit hitetlen vagyok azzal a 80-as atombiztos megoldással. Több hozzáértő ember mondta, hogy még 120-as tükörel is bizonytalan felhős időben (rossz vételi körülmények között) sajnos teljesítmény problémák miatt az Intelsat vétele körülményes.
Alapfelállásban a beltérit cserélni nem tudod, ez kizárava. Megnézném, hogy egy 15-20e Ft-os fej/tükötsettet pontosan feltéve mennyit változna a vételi érzékenység.
Mondom, vannak csodák, de..... hm.... tessék bizonyítani és összeteszem a kezem valamint leborulok!
"...Szerintem ne rohanjatok rendelni, mert nem az a baj hogy nedves a fej..."
Szerintem se!
Annak, aki megis ugy gondolja, hogy ez a problemaja, azt javasolnam, gondolja meg meg egyszer! Nem veletlenul kerul 32.95 Euroba egy ilyen vedo sapka, mert az olyan anyagbol van, ami igen jol atengedi a mikrohullamot. Egy kozonseges muanyag nemcsak az esovizet nem engedi at, de a mikrohullamot se, magyarul csak rontja a vetelt.
Szerintetek miert kerul fele annyiba a mikrohullamsuto uvegtanyerja, mint maga a suto? Mert az olyan angagbol van, ami atengedi/visszaveri a mikrohullamot, es nem melegszik fel, mig mas tanyer igen.
Professzionális esővédő kapható a C?nradban.
94 01 16-66
Hihetelenül olcsó 32.95 Euro
Szerintem ne rohanjatok rendelni, mert nem az a baj hogy nedves a fej.
Ennyi pénzből 3 LBN-t lehet vásárolni, 5 éves beázás garanciával.
15 év alatt az esővédő is elporlik.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2006-08-01 14:54:02]