Minden player telepíti a libavcodec52-t, ami ha jól értelmezem, különböző videó formátumok dekódolására szolgál. De ha ez fenn van, akkor a VDR hibát jelez és leáll. Ha viszont ezt törlöm, akkor egyik player sem megy.
Van mégegy problémám. A VDR tökéletesen műdik, de...
VDR-en kívül semilyen lejátszót nem tudok használni. Ha pl. a Totem letölti a gstreamer0.10-ffmpeg-et, akkor nem megy a VDR. Ha ezt a bizonyos gstreamer-t eltávolítom, akkor megy a VDR, de a Totem nem ad képet.
Erre mi a megoldás?
Hogyan tudnám esetleg a VLC playert betelepíteni úgy, hogy a VDR is működőképes maradjon?
Nem kell cccam-ot telepítened. Ezt tudja az sc plugin.
Csinálj a plugins/sc mappába egy cardclient.conf fájlt és ebbe a következő módon írd be a C sort:
# Ebbe a fájlba írjuk be a CCcam szerver adatokat
# Példa:
# Ha a C sor így néz ki:
# C: valaki.dyndns.org 12000 felhasznalonev jelszo no { 0:0:2 }
# Akkor ebbe a fájlban így szerepeljen, de az elejéről töröljük a #-et:
#cccam2:valaki.dyndns.org:12000:0/0000/0000:felhasznalonev:jelszo
Vissza térve a más disztróhoz készült csomagok telepítéséhez. Elhiszem neked, hogy működik, de nem ugyanaz a disztribúció az ubuntu és a debián.
A repó hozzáadásakor nem mutat hibát, mivel ugyanaz a felépítése, így teljesen szabályosnak minősíti a csomag kezelő.
Ha valaki debiánhoz elkészít egy csomagot libakármi-1.18-as függőséggel, viszont az ubuntuban libakármi-2.25-ös van, esetleg akármi-2.25 néven, így talán észre sem veszi, hogy már van ilyen lib csomag, akkor nincs garancia a működésre. Tároló hozzáadásával telepíti a libakármi-1.18 csomagot az akármi-2.25 mellé, esetleg frissíti, ha a hozzáadott tárolóban magasabb a verziószám.
De mi lesz azokkal az ubuntus programokkal, aminek szintén függősége az új tároló hozzáadásával felül írt csomag?
Ez egy szélsőség, de remélem sikerült érzékeltetnem, hogy ez miért hiba.
Van olyan, hogy letöltöl egy csomagot és az mindenkinél jó, de azt windows-nak nevezik.
Ilyen minimal disztróhoz hasznos lehet a remastersys. Én még nem csináltam, de live cd-t lehet gyártani, amikhez hozzáadhadsz csomagokat úgy, hogy magára a cd képmásra is telepítve vannak az extra csomagok. Ez megvan ubuntuhoz is.
Vedd fel a kapcsolatot a Linux Empire fórumon Tomi37 nevő felhasználóval, ő szokott ilyeneket csinálni!
Ebben igazad van. Régebben már utaltam rá, hogy szerintem igény lenne egy hun specifikus htpc minimal distro elkészítésére dvbs-hez, dvbt-hez, dvbc-hez, szvsz ubuntu alapokon...Én benne lennék.
Azért debian, mert az ubuntu is debian fork, xbmc meg 'lájk' ubuntu.
Debian tárolót használhatsz ubihoz és vica versa.
11.10 nagyon megy, előtte 10.10, 9.04 volt ilyen jó, váltást mindenképpen javaslom.
Gábor a legelső linked debián tárolók hozzáadásáról szól. A másik kettő pedig szkriptekről.
Az ütközéssektől eltekintve jobb telepítő szkriptet lefuttatni, mint más disztribúcióhoz készített csomagot telepíteni.
Félreértettél, de nagyon. Nem azért mondtam, meg különben is személy szerint nagyra értékelem a munkádat. És hidd el ezt nem sok embernek mondom.
A számomra legoptimálisabb és legegyszerűbb megoldásokat keresem, amit lehet nem fordítok, hanem kész csomagokat keresek/tesztelek. Célom egy gyorsan, kevés komponensből álló olcsó htpc összerakása mind hardver, mind szoftver oldalról.
Most éppen a 11.10-et (daily) tesztelem vdr-el és xbmc-pvr-el együtt, 11.04-ről szépen frissíthető volt a rendszer.
Amúgy én is az Ubuntu-t preferálom, mivel mainstream és Windows-ról átjövőnek talán az egyetlen járható út.
Az ffmpeg forrás telepítése debian módra megoldódni látszik.
Úgy írom át a szkriptet, hogy nem lesz muszáj forrásból telepíteni az új verziót. Ha nem lesz telepítve, akkor felteszi tárolóból a csomagokat a VDR-hez.
Másik dolog:
Én senkire nem erőltetem az Ubuntu-t és a szkriptjeimet. Ha valaki Ubuntut akar használni és ezen szeretné beüzemelni a VDR-t, akkor annak egy lehetőség hogy a szkriptekkel beüzemelje a VDR-t. Ezen kívül ha akarja választhatja az Ubuntu tárolóból való telepítést is, meg jónéhány csomagokat készítők csomagjait is, tele van vele a net Ubuntu-ra is.
A többit moderáltam saját magam a saját hozzászólásomban.
Ha feltétlen ragaszkodsz az ubuntuhoz, akkor Pubi rendbeteszi majd neked!
Ahogy őt ismerem, nemsokára.
VDR szempontjából az uborkafa nem épp kezdőknek való, mint hirdeti magát, de hát a VDR sem igazán azoknak van szánva, hanem a gagyi YouTube a preferált. Pubi szereti, megszokta és nem is kezdő.
Ha meg nem ragszkodsz az uborkafához, akkor UHU 2.2, vagy PcLinuxOS alá azonnal működő VDR készletekkel tud szolgálni neked Bandika, meg szerény személyem is, rendes csomegtelepítővel, repóból telepíthetőn. És persze legyalulhatón, ha nem tetszik, amit kétkedve fogadnék.
Azok kitt -katt módon mennek rendesen.
(Ubuntum alatt egyébként Pubi szkriptjével telepített példányom van, igaz vagy egy fél éves és azóta nem frissítettem, mert minek is, ha jól működik? Amúgyis a bagoly szárnyal nálam főleg.)
========================= Installation results ===========================
Makefile:2: config.mak: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Makefile:43: /common.mak: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Makefile:80: /libavutil/Makefile: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Makefile:146: /doc/Makefile: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Makefile:147: /tests/Makefile: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
make: *** No rule to make target `/tests/Makefile'. Stop.
Az automata frissítés megoldva. A csomagnak nagyobb verziószám (kezdő szám) van adva, mint a tárolóban levőnek, tehát így már nem akarja frissíteni az automata frissítő (előtte magasabb kezdő szám adás nélkül frissíteni akarta).
Már eltávolítani sem akarja automatikusan, az is megoldva.
Az elaprózott csomagokkal van a probléma. A tárolóban levők szinte biztos hogy nem kompatibilisek a forrásból fordítottal.
Nem véletlenül vannak kitalálva a csomagkezelő rendszerek. Nehéz lesz megoldani a vegyesen feltelepített cuccok megfelelő működését.
Mi van, ha frissíteni akar majd az ubuntu automatikus szoftverfrissítő rendszere?
Akkor agyon fogja vágni a frissítéssel a végre felizzadt, jól működő ffmpeg cuccost, meg amik tőle függnek. A kezdő ubuntust úgyis az állandó frissítések irányába hajszolja az a drágalátos frissítéskezelője.
Valahogy úgy kéne megírni a szkriptet, hogy ne telepítsen extra, saját fordítású libeket és függőségeket. Vagy azokat is frissítse a szkript, amit egy ububtu központi frissítés után illik majd mindig újra futtatni.
A kaffeine csak egy példa volt. Nyilván el akarja távolítani, mivel nem libxine2 függőséggel lett a csomag lefordítva. Van még bőven. Amarok, DragonPlayer, gxine, xine-ui, gstreamer-ffmpeg, gstreamer-plugin-bad...
Ütközést csak akkor nem okoz, ha az összes tőle függő csomag újra van fordítva.
sudo sudo apt-get build-dep kaffeine
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapot adatok olvasása... Kész
Az alábbi csomagok el lesznek TÁVOLÍTVA:
libxine2-dev
El akarja távolítani a piszok a csomagomat és telepíteni a tárolósakat.
De csak a xine-t akarja telepíteni, ffmpeg-et nem. Más nevet adtam a xine csomagnak 2-essel a végén. Megpróbálom ugyanazzal a névvel telepíteni mint a tárolóban...
Szerintem csinálj egy másik publikus szkriptet, ami meghagyja a xine és az ffmpeg csomagokat! Ha a felhasználó gondol egyet és telepíti a KDE-t, vagy akár csak a kaffeine-t például, már települ is a tárolóból az ffmpeg és a xine család. Ettől kezdve a vdr sem fog náluk működni.
Arra jöttem rá, hogy az Ubuntu csomagos ffmpeg csomagokkal rosszabb minőségű a kép mint a forrásból fordított friss verzióval.
Továbbá nálam a xine-lib vaapi-s verzió az forrásból érhető el. Van aki készít csomagot róla, de nekem a legfrissebb kell. Még mindig nem tudtam elindítani a vaapi-s xine-lib lejátszást. Már kiírja hogy a konfigban be van kapcsolva, de a kimenet nem alkalmas a megjelenítésre. Az lehet a baj, hogy én régebbi verziójú Ati drivert használok és régebbi vaapi csomagokat. Még ezzel küzdők, azért sem veszek Nvidia videokártyát.