Katasztrófa helyzet - Kolontár, Devecser állatainak mentése
[2835.]
Pontosabban 50 év sem elég, ha rekultiválják a területet és az iszaptárolót,
Itt rekultivációról szó sincs. A veszélyes hulladékok elszállításáról sem, de ha mégis sor kerül, akkor hova tárolják be újra ezt az anyogot.
A hulladékgazdálkodási törvény értelmében is csak II. osztályú veszélyes hulladéknak lett mindősítve. A tárolókat rekultiválni kellett volna. Állítólag volt erre megbízott szervezet, de nem tudom megkötötték-e a szerződést.
Katasztrófa helyzet - Kolontár, Devecser állatainak mentése
[2838.]
További veszély, hogy amikor elkezd száradni, akkor ezt az iszapot, port a szél szétviszi, és simán benyeljük. Az elkövetkezendő 3-5 évben is ennek a következtében alakulhatnak ki különböző megbetegedések. A periodus rendszer szinte összes eleme megtalálható benne. 50 év kell ahhoz, hogy újra helyreálljon az ottani élővilág, de persze kihat máshova is.
A Marcal élővilága teljesen kipusztult, állatok, növények egyaránt. Most a kérdés a Duna, és a Rába.
Mivel ilyen még nem történt, senki sem tudja milyen fertőzések, betegségek követhetik.
Katasztrófa helyzet - Kolontár, Devecser állatainak mentése
[2839.]
Péntek este, szombat du vagy vasárnap tudnák küldeni egy nagy adat tápot a bajba jutott kutyáknak. Szállítani nem tudom.
Szerintetek van értelme keresnem valakit, aki leviszi? Lehet, hogy buta kérdés, de szükség van ott erre? vagy a kutyák elkerülnek onnan és máshol van szükség segítségre???
Nagyon fontos az indulatok levezetése is, de most segítsen ebben nekem valaki.
Katasztrófa helyzet - Kolontár, Devecser állatainak mentése
[2840.]
Tegnap este volt Kolontárról riport,és azt mondták az emberek,hogy ott maradtak egyedül majdnem,azt mondták nekik,lapátolják az iszapot,és egy férfi mondta,hogy az állatok tetemeit is velük akarják eltakaríttatni. Azt mondta,hogy meg sem tudja fogni a kutyája tetemét,2 napja ott van,szétesik,hogy takarítsa el? És hova? Ezek a szemét tulajok miért nem állnak be lapátolni?
"Ha a világot akarod megváltoztatni,először magaddal kell kezdeni"/Mahatma Ghandi/
Katasztrófa helyzet - Kolontár, Devecser állatainak mentése
[2841.]
a rex beszámolója
éjjel egy szennyeződött birkát, valamint két kutyát és négy macskát szállítottunk Budapestre. Szegények bundája teljesen beszívta a vörös iszapot, szemüket marta a lúg. A vegyszer hatására súlyos bőr és szemsérüléseket szenvedett állatokat megfürdettük, majd intenzív terápiában részesítették őket. Most egy újabb állatvédelmi mentőcsapattal vagyunk a katasztrófa sújtotta régióban, ahol további hat kutyát és három macskát mentenünk ki idáig – mesélte Király Péter az alapítvány vezetője
http://ujsag.allatvilag.net/2010/10/kinok-kozt-varjak-a-segitseget-az-allatok/ (mai dátumú)
Katasztrófa helyzet - Kolontár, Devecser állatainak mentése
[2842.]
"A hétfőn Devecserre zúduló egymillió köbméter vörös iszap veszélyesebb lehet, mint gondolnánk. Mindenki a radioaktív hatása miatt aggódik, pedig ez elhanyagolható" - nyilatkozta Zacher Gábor toxikológus. "Az iszapban lévő fém oxidoknak akut és krónikus hatásuk egyaránt lehet. A toxikus fémek a bőrön felszívódva idegkárosodást és veseelégtelenséget is okozhatnak" - tette hozzá a toxikológus. Az iszap lúgos vegyhatása sokkal jobban károsítja a bőrt, mintha savas lenne. A bőrrel érintkezve a zsírok elszappanosodnak, és az iszap fájdalmasan kimarja a bőrt. Ráadásul a sérült bőrön a fémek sokkal jobban felszívódnak, így a vérkeringésbe jutva véralvadási zavarokat vagy a vörösvérsejtek szétesését okozhatják, ami végül veseelégtelenséghez vezet.
Lúgmarás
Klinikai tünetek: a maró hatás miatt bőr-, nyálkahártya gyulladás lép fel, majd elhalás, kimaródó fekély. Ha lenyelik, a nyelőcsőben és a gyomorban ugyanazon tünetek jelennek meg. A szövetek vizenyősek, síkos tapintásúak. Ha közvetlenül érintkezik a lúg az erekkel, azokat felmarja és a vérrel vörösesbarna alkáli-hematokritot képez. A felmaródott nyálkahártya duzzadt, elszíneződése a lúg töménységétől függően vörhenyestől feketés színűig terjedhet, vérzékeny fehér, olykor szigetszerűen elhelyezkedő lepedékkel borított.
A hegesedés ideje a 3-4. héten kezdődik és a 8-9. héten fejeződik be.
Helyi méregtelenítés:
– bőr esetében: bő vizes lemosás, közömbösítés (ecet, citrom, bórsav, tej+tojás)
– szem esetében: bő vízzel való kiöblítés, bórsav, kokain 2%, parafinolaj
Kezelés: felhígítás+közömbösítés. Tej, víz, savas oldat (ecet), ammónium-klorid, cukros oldat, Na-bikarbonát.
Tüneti kezelés: fájdalomcsillapítás, helyi érzéstelenítés.
Orális mérgezés esetén hánytatni tilos!