Sziasztok!
Tudnátok segíteni nekem abban, hogy hogy tanítsam meg arra a kutyusomat, hogy hívószóra visszajöjjön?
Okos kutya, és gyorsan tanul, ha senki nincs a közelben figyel is rám, de ha másik kutyus jelenik meg akkor én le vagyok ejtve. Ezt, hogyan tudnám kinevelni belőle?
A retrieveresek dummival tanítják (szerintem nem is eredménytelenül!) a kutyáikat
Tehát kutya láb mellett ül, dummy irányba kidob, kutya érte küld (az irány megnevezésével)
De szerintem terelés közben ez tanítható egy egyszerű ballanszolásos gyakorlat alatt (tehát amikor azt szeretnéd, hogy a kutya a másik irányba mozogjon tovább egyszerűen a saját mozgásoddal és helyzeteddel tolod el a kutyát a jó irányba.
Ill. körkarámon kívüli munka is segíthet
Én úgy tanítanám, hogy magát a pózt (állni, ülni, feküdni) tanítanám meg a kutyának.
Ha nagyon tutin tudja, akkor egyszerűen játék közben (akár akkor is, amikor már eldobtam a labdát mondjuk!) kiadom a vezényszót A kutya pedig, ha jól megalapoztam a pózos gyakorlatot - és nem siettem a nehezítéssel - szépen fel fogja venni az adott pózt.
Szóval nem arra kell fektetni a hangsúlyt, hogy megtanuljon tőled távol maradni, hanem hogy megtanulja a fekszik annyit tesz, azonnal feküdjön le. (magyarán ideje sincsen arrébb sétálni)
Ha ezek mennek igazán nem feladat a marad szóra kicserélni az áll/ül-t maradra
Ez jól hangzik! Működik? Megy a falatra?
Kíváncsi vagyok nagyon!
Én azt szeretném, hogy ha távol van, és azt mondom ott marad, akkor ne induljon el felém. Megszokta, hogy a marad parancsot eddig úgy kapta, hogy leültettem láb mellett, és én távolodtam. Ezt hogy lehet átváltoztatni?
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy azt hogy tanítsam a kutyámnak, hogy jobbra, ill. balra menjen? Fontos lenne, hogy messziről is végrehajtsa, mert tereléshez kellene.
Azt találtam ki, hogy pl. Jobbra!-t mondok, közben a jobb kezemet jobbra kitárom, mutatom és arrafelé elhajítok viszonylag messzire egy jutifalatot de abban a ppillantban klikkelek, amikor elindul arra.
Szerintetek?
Vagy van valami más, jobban bevált módszer?
Igen, ezek jók, csak nekem a 18kg border és a 10kg piri helyett egy 35kgos kevim van, kötöttebb, nagyobb és főleg nehezebb
Nehezményezném, lábbal kéne kitartanom
Ahhoz kéne nagyon steril körülmény (itthon azért elég brutál módon keverve vannak a szagok) és valami itthoni unaloműzőre gondoltam.
(amúgy a szagazonosítás alapjait már tanuljuk)
Viszont hamár így itt járok...
Új trükköt keresek, amit tanulhatnánk
Igazándiból túl vagyunk az olyasmin mint forogpörögpacsihemperegmegdöglik, szégyenli magát, idehoz, elvisz mindent, felmászik akárhová, bebújik, átmászik, hozzáér mindenhez
Szóval valami egyéb kéne
Izgis trükk kerestetik
Első próbára is sikeresnek tűnik a fekszik-hajol gyors egymásutánban verzió, a végére már csak félig emelkedett fel fekvésből a meghajláshoz (Hogy az olyan sunyulásokról ne is beszéljek, mikor fekvésben picit előrébb nyújtotta a lábát, és lejjebb hajtotta a fejét meghajlás címén, hátha az is elég )
hát rengeteg ilyen van
Pl. lépjen bele valamibe 1-2-3-4 lábbal, csak hátsókkal. tegye fel a hátsó lábait a falra - székre - lépcsőre.
Ilyen pl. a földre tett létrán ( a fokokon, vagy a fokok között) sétálgatás.
Ilyen az, amikor a kutya első mancsokkal egy dobogón áll és úgy tesz egy kört (tehát a fenekét körbe viszi, míg első két lábbal lényegében 1 ponton van).
Hátsó láb emelése ( ez a tipikus - "játsz kisfiút" vagy pisilj mint egy fiú"), "kézen állás".
Hát hirtelen ennyi
Most olvasom, hogy a hasa alá nyúlást másként értelmezi
Hát akkor tényleg érdemes egy "itt csináld" keretet letenni és azon belül dolgoztatni az állatot, ill. mikor látod, hogy emelkedik már segíthetsz egy fekszik jellel akár, hogy ne álljon fel teljesen. Lényeg, hogy kapd el az a pillanatot amikor még nem állt fel fekvésből - amikor a könyöke még lent van.
Szia!
Elöbb tanítsd meg a kutyának, hogy hogyan kell meghajolni (tehát magát a pózt: könyök lenn, fenék fenn).
Ha ez nagyon tutin megy, akkor fekvésből kérd ugyan ezt. eleinte el fog mászni a kutya, feláll és úgy hajol meg, de nem gond Szépen lehet kattingatni erre is
Ezzel párhuzamosan lehet játszani a kutyával az egyhelyben pózváltást (ül fekszik ál, bumm, stbstb, minden amit úgy meg tud csinálni, hogy nem kell errébb mennie). Ehhez ki lehet rakni egy célvonalat, amit nem léphet át, egy négyzetet, amin belül kell maradjon stb.
Ha tutin megy a meghajlás és érti a kutya a célvonal jelentését, akkor lehet elővenni a fekvésből meghajlást feállás nélkül.
Ha kell lehet segíteni úgy, hogy fekszik vezényszó mellett a pocakjánál megpiszkálod és mutatsz egy meghaljás kézjelet.
Ill. ehhez mindenféle, a kutya hátsófelét, hátsó lábait tudatosító gyakorlatot is be lehet vezetni, gyorsítja a dolog, ill. jó eséllyel nem kell majd a segítség
Igen, tipikus probléma, hiába megy az ül, fekvésből az ülj fel nagyon nehéz...én lefektetném és ha már megy a parancs, azzal összekötve finoman a hasa alá nyúlnék, miközben a nyakán tarom a kezem. de ténleg nehéz kérdés-sok sikert, ha sikerült vmi oszd meg majd, hagy okosodjunk:)
Az a baj, hogy pont fordítva kéne, a meghajlás már megy (kb így tanulta meg, ahogy leírtad, plusz nagyon sokszori nyújtózás elkapással), most azt szeretném, ha a mellső lábai nem mozdulnának, csak a hátsók, bár a végeredmény hasonló, maga a mozdulat nagyon különbözik.
Azért köszönöm
A 'menekülőset' próbáltam: amint 2 méteres körzetbe ér, elengedi az apportot.
Megpróbálom, amit írtál, hogy először fog, aztán tart, majd kézbe. Köszi!
Én úgy tanítom jelenleg h a kutya áll, én mellette gugolok a jobb oldalán, a ball kézfejem odateszem a hátsó combja elé a hasához, h ne feküdjön le, csak finoman, a jobbal meg elé teszek a földre egy jutifalatot és várom h mit csinál. Ha ügyesen variálsz a kezeddel, le kell tennie a fejét a földre, KATT, majd az első lábát is lejjebb viszi, KATT, majd leteszi a könyökét is, KATT és kész a pucsítás, meghajlás. Egy idő után már mikor megvan a póz, kiveszed a kezed egy pillanatra, majd egyre kevésbé teszed oda és parancsot fűzöl hozzá. Később már el is állhatsz az oldalától lassan, úgy is tudni fogja.