3046. Elküldve: Ma, 21:10:01 [3.]
07.18. Kincsesbányán talált kutyák. A lakók elmondása szerint tegnap késő este rakhatták ki őket autóból. A nagyobbik ügyes vadászként 4 csirkét mindjárt fogott is magának. Elsősorban eredeti gazdájuk jelentkezését várjuk (remélve, hogy lopottak, és keresik őket)
1-1,5 éves kommondor? , fültetovált szuka. Frissen nyírt+ ázott a képen.
A kicsi 7 hónap körüli szuka. Az ő szőre hosszabb, de szintén nyírt. Nyakán bolhanyakörv.
A Hungária Komondor Klub alszámlát nyitott fajtamentés céljára.
A felajánlásokat a következő számlaszámra lehet befizetni:
11720001-20223179 OTP BANK NYRT
Gazdát keres 2 komondor és egy fekete puli. Eddig egy telepet őriztek, de gazdájuk nem tud róluk tovább gondoskodni, az ellátásuk csak néhány hétre megoldott. A kutyák kb. 6 évesek, a komondorok egyike kan, a másika szuka, a puli kan. Emberrel, gyerekkel kedvesek, barátságosak, cicákkal, más kutyákkal nem tudni, nem igazán talákoztak még velük. Parancsszavakat nem ismernek, de pacsit maguktól is tudnak adni. :) Jelenleg Kékcsén, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében vannak.
Sürgősen új otthont, munkahelyet kereső magyar kutyusok!
2 komondor, törzskönyvvel rendelkeznek, egyik kan, másik szuka. 2003-ban születtek, nem azonos szülőktől. Eddig egy telephelyet őriztek. Van egy puli kan is,aki eddig szintén ezt a telephelyet őrizte. Érdeklődni lehet:
Tegnap délután (06.16.) találtam egy komondor kant Pomázon a Rákos Vendégház előtt,eléggé lerobbant állapotban.2év körüli,lánc nyakörvvel a nyakában,sok kullanccsal,és óriási filces gubancokkal.
Szentendrére a gyepmesteri telepre került.
Kecelen találták a képeken látható komondor kant.
Bátor 1,5 éves, kedves kutya, de sajnos nagyon elhanyagolt. Borzasztóan sovány és a szőre is hagy némi kívánnivalót maga után.
Olyan helyet keres, ahnnan nem tud meglógni és ahol oda tudnak figyelni a komondor szőrének ápolására is.
Bátorról érdeklődni az alábbi elérhetőségeken lehet:
30/6455382 ill. [email protected]
Pannon Walley Star Harcos-Betyár nevű komondor 9 hetes kiskutyusunkat ma hajnalban elrabolták tőlünk Székesfehérvárról. Tetoválási száma: 3108. Kérnék mindenkit hogyha találkozna ilyen korú kutyussal jelezzen a 0036302097542 telefonszámon. Akutyus ellopását az összes illetékes hatóságra bejelentetük ! A kutyust visszavásárolnánk!
Előre is ezer köszönet!
Kajászóról elveszett egy kan és egy szuka komondor. Mindkettő fiatal, 2 év körüli kutya. Tavaly nyáron lenyíratták őket, így nem hiszem, hogy túl nagy szőrben volnának. Inkább olyan kölyök szőrhosszúság lehet a bundájuk mostanra. Ha valaki hallana felőlük, esetleg előkerülnének, az alábbi számot hívjátok kérlek: 06 20 483 85 85. Segítségeteket előre is köszönöm!
Jé, olyan érzésem van, mintha a MEOE elnöksége olvasná a fórumokat.
Hiszen szinte szórul-szóra ugyanazok a felvetések hangoztak el, amiket itt is lehet olvasni.
Főleg ami az ebadót illeti.
Nem tudom mások is erre jutottak, de egy biztos, több helyen is leírtam.
Vki less
Érdekes fórumon vehettem részt 2009.február 27-én. A MEOE összefogásra kérte a fajtamentő egyesületeket, mert felismerte, hogy a szaporítók éppúgy ártanak a fajtamentőknek, mint magának a MEOE-nek. A fórumra meghívást kaptak a tenyésztő szervezetek, a fajtamentő csoportok és a Magyar Állatorvosi Kamara elnöke is.
Korózs András elmondta, hogy a regisztrálatlan piac mennyire ártalmas a tenyésztőknek és a tenyésztő szervezeteknek. Ez a piac főként a divatos fajtákat érinti, mint a kistestű, vagy társasági kutyák, a bull típusú kutyák, sőt mostanában már a vadászkutyák és a sport és agility fajták is.
Természetesen ezen a „feketepiacon” is vannak kis, illetve nagyhalak. A kishalak inkább az egyszeri almot lehozók, vagy rendszeresen, de csak egy szukával rendelkező szaporítók. A nagy halak pedig azok a szaporító telepek, amik félreeső tanyákon működnek és ipari engedéllyel rendelkeznek. Ezekről a telepekről szervezetten, komplett almok kerülnek ki külföldre.
Ennek megakadályozására a MEOE javaslatot tett arra, hogy a kutyák útlevelébe csak akkor kerülhessen feltűntetésre a fajta, ha azt a tulajdonos származási lappal tudja igazolni. Ellenkező esetben keverék, vagy ismeretlen/meghatározhatatlan eredetű szerepeljen.
Ezzel a felvetéssel a fajtamentő szervezetek is egyetértettek, de a Magyar Állatorvosi Kamara elnöke szerint ez kivitelezhetetlen.
A MEOE 2009-ben szeretne nagyobb hangsúlyt fektetni az állatvédelemre, és ezért az alábbiakat tervezi:
- felvilágosítási programokat készít a különböző médiákban
- a fajtamentőknek helyet biztosít a kiállításokon, rendezvényeken
- bemutatkozó oldalakat biztosít A Kutya c. újságban a fajtamentő szervezeteknek
- ingyenes hirdetési lehetőséget teremt a honlapjának állatvédelmi rovatában
- anyagi támogatásként igénybevehető a törzskönyvezésből befolyó összegek 2%-a
- egyeztetne a legnagyobb gyepmesteri teleppel, hogy a fajtamentők még a 14 nap lejárta előtt elhozhassák a kutyát jogfenntartással, illetve, hogy a 15. napon, csak a fajtamentő szervezet vehesse át a kutyát a telepről.
Korózs András még elmondta, hogy a kluboknak fel kell vállalniuk a fajtamentést. Sajnos nagyon sok klub erre nem hajlandó, és ez szerinte egyszerűen megengedhetetlen. Itt felajánlotta a fajtamentőknek, hogy ha kell szívesen segít a kapcsolatteremtésben a fajtaklubbal. Természetesen a nem regisztrált, de mentésre szorult egyedek támogatására nincs a kluboknak kötelezettsége, de a MEOE elnöke szerint elvárható ez is.
A fórumon rengeteg ötlet és kérdés elhangzott, mind a MEOE, mind a Magyar Állatorvosi kamara elnöke felé.
- Felmerült az ebadó bevezetéséneke kérdése is. Sokak szerint ezzel is lehetne csökkenteni a kóbor, kidobott kutyák számát, ha azok a kutyatartók, akik ivartalanított, vagy minősített tenyészkutyával rendelkeznek, mentesülhetnének az ebadó alól.
Természetesen a bevezetéssel hirtelen megugrana a kidobott kutyák száma, de ez később rendeződhetne. A kérdés csak az, hogy vajon a magyarországi állatvédő szervezetek fel vannak-e készülve egy ilyen hullámra?
- Az is nagy kérdés, hogy ki fogja eldönteni, hogy ki a szaporító és ki a tenyésztő? Hol lesz meghúzva a határ, szaporítás és tenyésztés között?
- Az alomellenőrzés is nagyon sokat segíthet a származási lapok tisztaságában és a regisztrálatlan kölykök kiszűrésében. Igenám, de ki fogja végezni az alomellenőrzést? Az alomellenőrzésnek csak akkor van értelme, ha az anya alatt lévő kölyköket, chip-ezéskor az állatorvos végzi.
- Megtudhatuk azt is, hogy a MEOE tervezi az alombejelentés határidejánek 3 hónapra való csökkentését.
- Nagy vita alakult ki abból, hogy a Magyar Állatorvosi Kamara meghatározza e előre, hogy minimum mennyiért végezhetik az állatorvosok az ivartalanítást, chip beültetést. Ugyan néhány éve ez még tényleg így volt, de miután a Verseny Hivatal ezért megbüntette a Kamarát, ezért mostmár, csak ajánlott árakat adhatnak.
Itt ajánlotta fel a Magyar Állatorvosi Kamara elnöke azt a lehetőséget a fajtamentőknek, hogy a kedvezményesen, vagy ingyenesen vehessék igénybe a chip-ezéssel járó regisztrációt.
- Nagyon fontos kérdésként felmerült az, hogy az Állatorvosi kamara miért nem ad ki egy nyilatkozatot arról, hogy nem ért egyet azzal az elavult nézettel, miszerint a szukát egyszer mindenképp le kell elletni. Ez azért lenne nagyon fontos, mert még mindig sok állatorvos vallja ezt a téves nézetet. Bár a Kamara elnöke teljesen egyetért azzal, hogy ez egy elavult, téves elgondolás, ennek ellenére nem akar ilyen nyilatkozatot közzétenni.
A fórum estig tartott és azzal búcsúztak, hogy ez csak a kezdet, még több ilyen fórumot tervez összehívni a MEOE és szorosabbra szeretné kötni a fajtaklubok és fajtamentők munkáját.