A Dead Man's sztem nem rossz zene, egyáltalán nem, csak önmagában kicsit unalmasnak tartom. Film alatt rendben volt, és lehet, ha önállóan nem hallom, hatosnál jobbat adok rá. :)
A Kraken pölö nagyon jó (talán pont ez a négyes track).
Nekem sem volt sok bajom az éves filmzenei terméssel, a zárómondattal így teljesen egyet tudok érteni.
Bár a Blood Diamond egyes track-jei Thomas Newman jegyeit viselik.
Talán épp ezért jön be annyira.
De ettől még alapvetően eredeti az alkotás. Howardos.
Most hallgattam meg a Fountain-t és a Blood Diamond-ot.
Megdőlt minden eddigi 2006-os elképzelésem.
Howard-nak meg kell nyernie az Oscart.
Mindegy melyikkel, a Lány a vízben is top 5.
James Newton Howard Blood Diamondja szerintem nagyszerű munka, jobban tetszik, mint a Lady In the Water. A 'London' c. track pedig egyenesen zseniális.
2006 Legjobbjai szerintem, melyek önmagukban és filmben is egyként helytálltak:
1, Hans Zimmer: The Da vinci Code
2,John Powell: The Last Stand
3, James N. Howard:Lady in the water
4, James Horner:Apocalypto
5, Hans Zimmer: Dead man's chest - és abban igazatok van az évértékelésetekben, hogy unalomig ismert motívumok, ám szerintem az első 4 szám, valamint a 7.-es, már önmagában megérte, hogy kiadják.
2006- legjobb számai.
1, X-men: The Last Stand: The Phoenix rises
2, Lady in the water: The Great Eatlon
3, The Dead Man's Chest: Davy Jones
4,Da Vinci Code: Kyrie for the Magdalene (azt hiszem ezt a kórust Nick Glennie Smith vezette, régi jó szokás szerint)
Abban egyet értek, hogy a Tiesto Remix nem kellett volna, helyette a normális He's a Pirate illett volna a végére. Sajnálom, hogy John Williams és Danny Elfman szabadságolta magát, de meg is értem őket egyben. Annyira rosszat nem hallottam 2006-ban, csak sok annyira jót nem, a felsoroltakon kívül.
A Perfume elsőre hetes nálam, de ez a film megnézése után tutira emelkedni fog, a Last Stand is, viszont az a film alatt az igazi sztem, önmagában annyira nem szeretem, Apocalyptóra film alatt is kíváncsi leszek, önállóan csak korrektnek tűnik, semmi több, a másik három meg nálam is szerepel. :)
Ha van még másnak is listája OSTZolin kívül, ne fogja vissza magát. :)
1. Craig Armstrong - World Trade Center
2. Tom Twyker és többek - Perfume - The Story Of A Murderer
3. John Powell - X-Men III - The Last Stand
4. Clint Mansell - The Fountain
5. James Horner - Apocalypto
+
Most ismerkedem James Newton Howard - Blood Diamond-jával, nagyon valószínű, hogy be fog ez is férni a Top5-be.
Hát írhatnám, hogy nem értem addigra haza, mire elkezdődött, de az igazság az, hogy úgy elfelejtettem, ahogy azt csak kell. Illetve azt hittem, hogy a jövő szerdán lesz, bocs. :)
Ha lesz legközelebb, akkor írd már ide be a fórumba 1-2 nappal előtte, aztán akkor tutira nem felejtem el, köszi.
A 2007-es Golden Globe-ot, Alexandre Desplat - The Painted Veil- je kapta. Nem hallottam még ezen alkotását, de bízva az eddig megismertekben, (Girl with a pearl earring, The Queen) el tudom képzelni, hogy megérdemelten kapta. Mondjuk még a filmet sem ismerem de az is jónak tűnik. Azért minden esetre úgy érzem, Hans Zimmer és csapata, a Da Vinci Kód-dal tökélyre fejlesztette a Zimmeri zene sötét oldalát, amelyet a Hannibal-ban, a Körben és még pár alkotásában hallhattunk. A Da Vinci kód minden percben pont azt a világot érzékelteti, amely múltban és jelenben egyaránt a könyvben és a filmben is érzékelhető. Pont ezért érdemelte volna meg, de nem érzem, hogy rossz döntést hoztak. Alexandre Desplat az egyik leginkább feltörekvőben lévő szerző!
2005-ben kedvenc bortermelőnk volt "kreatív szüneten", aztán megírta a "Vadkaland" és az "Éjszaka a múzeumban" zenéjét. Nem sikerült vmi jó visszatérésnek, reméljük, a "Beowulf" igazi Silvestri muzsika lesz. A másik ilyen pihenőjét töltö szerző Elliot Goldenthal (akit sztem rajtam kívül nem sokan sajnálnak emiatt), idén egy musicallel ("Across the Universe") tér vissza a filmes világba, amit a "Frida" rendezője készít. Erre is kíváncsi leszek, hiszen nem idegen Goldenthaltól ez a műfaj. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2007-01-14 18:31:56]
Meghallgattam a Babelt.
Egy szóval úgy tudnám jellemezni, ZAJ.
Akkor már inkább Da Vinci.
De kérlek ne sértődjetek meg.
Nekem a zene, ahogy Badalamenti-nek, "tragikusan gyönyörű", a Babel pedig ebbe a meghatározásba egy hangyányit se fér bele.
Azt gondolom, ha egy szerző ismétli néha önmagát, az nem probléma. A baj ott van, ha a szerző más alkotótól kopíroz.
Nem Hornert védem. A WTC-t ostromlom. :)
Tökéletesen igazad van abban, hogy nehéz összeállítani az Oscar jelöltjeit. Az évértékelés sem egyszerű a tavalyiak ismeretében, ám olyanokat felsorolni, akik valóban megérdemlik... Én JNH-nak adnám, de nem csak a Lady-ért, hanem úgy összességében. Egy Da Vincit nem tartok annyira érdemesnek erre a díjra, az X3 meg bár tényleg jó, elmúltak már azok az idők, amikor egy Omen, egy Jaws, vagy egy Aliens kaphatott jelöléseket, és némelyik még díjjat is. Mára már igencsak beszűkültek a zsűritagok...
Köszi, igen ezeket az oldalakat már én is néztem. Mike Post viszont nem zeneszerző ebben az esetben. Épp az a problémám, hogy sztem vhonnan vették ezt a számot, csak épp nem tudom honnan. Ha a filmet nem is nézed meg (mert néha kicsit lassú), de a főcímzenét tényleg hallgasd meg, mert nagyon szép!
Hát némi hasonlóságot tényleg tapasztalni (nekem fel nem tűnt volna), viszont Armstrong ugyanezt a stílust műveli régóta, csak véletlen egyezés, és azért inkább hangulati, mint dallami. Abban is egyetértek veletek, ahogy írtam is, hogy nem oscaros zene, de sztem ezt sem fogják jelölni rá.
A csodálatos elme főtémája viszont kísértetiesen emlékeztet a két évvel korábbi A kétszázéves ember főtémájára, amit nagyon durvának találtam, amikor először hallottam a filmben.
Okeanos: az Oscarra kell egy szint - elvet annyira nem gondolod komolyan szerintem. Frida, Full Monty, és kedvenc tavalyi nyertesed (valószínűleg idei is...) pölö, akik ellentmondanak ennek. :)