Tegnap délután egy pillanat alatt megfagyott az ereimben a vér...
Jöttünk haza anyuéktól, Sunny szokás szerint aludt az autóban. Fonyódon megálltunk egy kicsit, hogy sétáljon egyet a nagylány. Kiszálltam vele az autóból. Mentünk pár lépést, és Sunny elkezdett nagyon furán menni...
Olyan volt, mintha nem bírná el a hátsó felét... Mentem volna vele néhány gyorsabb lépést, hátha csak a sok fekvés miatt, de nem akart jönni, és még mindig nagyon furán lépkedett...
Nagyon ideges lettem hirtelen - egyből néztem a lábait, hogy mi lehet, de semmit nem láttam rajta...(akkor...)
Rögtön az ugrott be, hogy a kullancscsípés, izületi problémák...
mentünk még egy pár lépést, és csak rosszabb lett...leült...
Akkor átnéztem jobban, és a talpában megtaláltam a bűnöst - egy tüske "személyében"...
Azt a megkönnyebbülést....
ÚJ!!!! Sherborne Collie & Sheltie Kennel | | |
Egy kicsit más:
Idézet:
| A kutyák kullancs terjesztette betegsége, a Babesiosis
Kell, hogy írjunk errõl a betegségrõl. Égetõen fontos kérdéssé vált, hogy kutyatartók, tenyésztõk ismerjék, mert ez egy olyan betegség, melynél a tulajdonos észrevételei, a korai felismerés adhat csak esélyt a gyógyulásra és az életben maradásra.
Azért írom ezt ennyire kiélezetten, mert jó néhány év klinikai tapasztalatai alapján állíthatom, hogy az elhullások szinte minden esetben a hiányos adatok, késõi felismerés, a késõn állatorvos elé került esetek következménye.
A tulajdonosok jó része nem ismeri a betegséget, nem tudja, mik azok a tünetek, melyek alapján a szakember idõben beavatkozhat. Rengeteg tévhit él a kullancsokról és az általuk terjesztett betegségekrõl.
A betegség kórokozóját a kullancsok juttatják az állat vérébe.
A kórokozó egysejtû. (Semmi köze az emberi agyvelõgyulladást okozó vírushoz!) Ez az egysejtű a vörösvérsejtekben szaporodik. Megkettõzõdése során a vörösvértestek szétesnek. Számuk jelentõsen lecsökken, s ez hiányos oxigén ellátást, vérfogyottságot eredményez. Ugyanakkor a belõlük kiszabaduló festékanyag okozza a könnyen észrevehetõ, látványos tüneteket.
Kezdetben az állat kedvetlen, étvágytalan, sokat iszik. A láz leggyakrabban 40 celsius fölé emelkedik. Egy-két nap alatt a vizelet egyre sötétebbé, sötétsárgából véressé, majd szinte feketévé válhat. Újabb egy-két nap alatt a szétesõ vérfesték a látható nyálkahártyákat sárgává teszi. Ez kan kutyán legelõször a penis nyálkahártyáján látszik, de látható a szem kötõhártyáján, az ajkakon is. Súlyos esetben világos, rövid szõrû állatokon a has bõrén, esetleg a pigmentálatlan karmokon is látható. Nem véletlenül emeljük ki a kezdeti tünetek, a láz, bágyadtság, de fõleg a vizelet elváltozásait. Az általunk kezelt betegek gyógyulásával kapcsolatos egyértelmû tapasztalat, hogy a már besárgult egyedek közül a fél év alatti, még intenzív vérképzésû egyedek, és a még nem sárga felnõttek gyógyulása nagyon valószínû, az idõsebb, de már besárgult kutyák esélyei jóval kisebbek. Az idõ tehát ellenünk dolgozik. Elõfordulhat az év bármely szakaszában, tapasztalataink szerint egy májusi-júniusi hullám után a száraz nyár kis szünetet jelent, majd az október-november kifejezetten erõs gyakoriságot mutat, az esetek java része erre az idõszakra tehetõ. Az enyhe telek jellemzõje egy viszonylag erõteljes februári esetszám.
| |
Dr. Kereszty Gábor írta
| | |
folyt.
Idézet:
| A csokoládé
Nem csak elhízást, hanem súlyos mérgezést is okozhat a csokoládé kakaótartalma.
Van külön kutyacsoki, ami viszont meglepő ízű.
A csokoládé főképp kakaóporból készül, amelyet a Theobroma cacao nevű növény pörkölt magjából nyernek. A teobromin a kakaó fő alkaloidja, a koffeinhez hasonló vegyület. Az emberre serkentőleg hat, a kutyának viszont már kis mennyiség is mérgezést okozhat. A kutya szervezete ugyanis sokkal lassabban képes lebontani ezt az alkaloidot, mint az emberi szervezet.
A legtöbb teobromin a kakóporban és a keserű csokoládéban van. A tejcsokoládé teobromintartalma az előbbiek töredéke, a fehér csokoládéban pedig szinte alig van jelen ez az alkaloid.
Csokoládémérgezési tünetek
A kutyák csokoládémérgezési tünetei általában egy nap elteltével, de nem ritkán már néhány órával a fogyasztás után jelentkeznek. Leggyakoribb tünetek a hányás, hasmenés, a has nyomásérzékenysége, szomjúság, izgatottság, szapora szívverés, nyálzás.
A csokoládéban található koffein - az emberhez hasonlóan - a kutyáknál is a központi idegrendszerre hat: fokozza a szívműködést, anyagcserét, légzést.
Súlyos teobromin- vagy koffeinmérgezés izomgyengeséget, szívritmus-zavarokat, veseelégtelenséget okozhat, amely tünetek később rángógörcsökben és a vérkeringés összeomlásában nyilvánulhatnak meg. Az elhullás ilyen esetben 24 órán belül bekövetkezhet.
Megelőzés, gyógykezelés
A legfontosabb, hogy a tulajdonos tisztában legyen a csokoládé kutyára gyakorolt hatásával és ne etesse túl az állatot. Csokoládét soha ne hagyjunk olyan helyen, ahol a kutya elérheti. Ünnepek alkalmával zárjuk el a kutyától szabadon hagyott finomságokat, mert nem érzi a veszélyt és mohón felfalná az édességeket.
Ha észre vesszük, hogy a kutya csokoládémérgezést kaphatott, azonnal forduljunk állatorvoshoz. Ugyan a csokoládémérgezés ellenszere még nem ismert, de a még fel nem szívódott méreganyag az állat szervezetéből eltávolítható és a betegség tünetei enyhíthetők.
És mi a helyzet a kutyacsokival?
A kereskedelemben kapható kutyacsokoládé egészséges táplálék, jutalomfalatnak kiváló. Ez nem azt jeleni, hogy táblaszám etethetjük vele kutyánkat, de mérgezési tüneteket - a csökkentett kakaótartalom miatt - nem fog kiváltani
| |
| | |
Idézet:
| A szőlő
Ha a kutya szereti a szőlőt, az még nem baj. Probléma csak akkor lesz mindebből, ha érzékeny is rá. A szőlő és mazsola ugyanis mérgező lehet: ebe válogatja, mennyire.
Kutyatulajdonosok jó, ha tudják, hogy a nagymennyiségű szőlő vagy mazsola megmérgezheti a kutyát. A szőlő nassolásának ártalmaira a 90-es évek elején derült fény, és a jelenséget azóta is vizsgálják az amerikai ASPCA (Animal Poison Control Center, magyarul talán Állatok Mérgezéskezelő Központja lenne, ha létezne ilyen szervezet) munkatársai. A kutatások során azt figyelték meg, hogy a túlzott mértékű szőlőfogyasztás akut veseelégtelenséghez vezethet.
Bár a legtöbb kutyát - ragadozó, húsevő lévén - nem fenyegeti a szőlőmérgezés veszélye, de az elkényelmesedő és a kutyáit minden földi jóval ellátó gazdiknak köszönhetően már több ilyen esetet jelentettek az ASPCA-nak.
A mérgezéshez meglehetősen nagy mennyiséget kell elfogyasztani: 25-100 dkg-ot. A túladagolás után a mérgezéses tünetek hamar jelentkeznek az állatnál: ha ekkor gyorsan cselekszünk, még megmenthetjük kedvencünk életét.
A tesztek ellenére a halálos dózis pontos mennyisége egyelőre még ismeretlen a kutatók számára, de a kutatás még nem zárult le. A kísérletek gyorsítása érdekében felvették a kapcsolatot az állatorvosokkal, akik jelentenek minden mérgezéses esetet, azok kezelési módját, illetve sikerességét.
Mindez nem jelenti azt, hogyha kutyánk sóvárogva néz a mazsolás zacskó után, akkor meg kell tagadnunk tőle. Itt is csak a mértékletesség számít! Ráadásul inkább mazsolát adjunk desszertnek, mint csokoládét...
Beteggyógyítás
Fontos, hogy észrevegyük a mérgezés első jeleit (hányás, hasmenés, étvágytalanság, aluszékonyság, nyálfolyás) és mihamarabb cselekedjünk. Nem csak azok az állatok szorulnak gondos ápolásra, akiknek a veséje súlyosan károsodott, hanem azok is, akiknél csak enyhébben jelentkeztek a mérgezéses tünetek. A gyomormosás minden állatnál szükségszerű lehet.
Ezen kívül az állatorvos a következőket szokta javasolni:
széntabletta szedését, hogy megakadályozza a mérgező anyagok felszívódását a bélbe
többszöri vérvételt (1. nap, majd 48 óra és 1 hét múlva), hogy ellenőrizhessék a vesefunkciók működését
kórházi kezelést és infúziós ellátást, legalább két napig az eset után, hogy megelőzzék az esetlegesen kialakuló veseelégtelenséget.
| |
Dythri is szereti a szőlőt . (Mazsolát nem adok neki, de azt is szeretné! )
| | |
Egy nagyon tanulságos eset, de gyengébb szívűek a műtéti videótól inkább tartózkodjanak.http://www.hungarovet.com/?p=326
Hogy lehetett így elhanyagolni ezt a szegény kutyát? A gazdája .
|
No comment...
| | |
Szerintem ezen sajnos nem lehet csodálkozni, hiszen vannak olyan "okosok" akik a gyereküket sem engedik beoltani!
Szimba-Arnold | | |
Ma volt egy jó kis sztorim, gondoltam megosztom veletek, művelődjetek!
Egy kiskutya érdeklődővel beszélgettem...kérdés-felelet, egy normális beszélgetésnek tünt. Aztán a hölgy nagyon udvariasan mondta, hogy ha mégis tőlem visz kiskutyát, lenne egy kérése. Most figyeljetek!! Azt kérte, hogy az ő kiskutyáját NE OLTASSAM BE SEMMI ELLEN !! Miután magamhoz tértem, csak megkérdeztem, hogy miért is ne tenném? Válasz: mert neki van egy nagyon kedves állatorvosa, és örjöngeni fog, ha nem ő oltja be a kölyköt előszőr!!! Ugyanis ezen " orvos" szerint tök felesleg minden immunizálás a kölyök 10 hetes koráig. És egyébként is minden marhaság ellen szúrkálják őket! És neki meg van a saját oltási programja, és haragszik, ha ettől el kell térnie. Mondtam a hölgynek egyetlen dolgot javaslok: sürgősen keressen másik orvost, míg nem lesz baj. És amúgy sem adok így el kiskutyát.DE a doktor úr állítólag igenis nagyon érti a dolgát. Gondolom még fogunk beszélni majd..hogy engem nem kell szidniuk az oltások miatt, az is biztos.
Nem jelentkeztek még senkinél vörös kant keresve? ? érdekes egyéniségek az biztos..de hogy mindig én kapom a javát...
THE SOUTH'S STAR SHELTIE KENNEL | | |
Szimba jól van! A hasmenése is elmúlt, már sokat rosszalkodik. Minket nem rendelt vissza az orvos, azt mondta csak akkor menjünk ha nem lesz jobban.
Szimba-Arnold | | |
Hát igen! Ahogy Briliáns is mondta, észre lehet venni! Bár nálunk a tünetek abban jelentkeztek, hogy nem jött elém amikor hazaértem, csak feküdt és a farkát mozgatta, és sántított a jobb hátsó lábára! Hozzá kell tennem, hogy kullancsot kb 3hónapja nem találtunk benne, pedig folyamatossan vizsgáljuk, de ekkora szőrben sajna lehetetlen mindig megtalálni. Szerencsére nálunk nagyon korán kiderült, tehát még láza sem volt, csak hőemelkedése! A doki nálunk is mondta, hogy lehet hányás, és hasmenés, bár nekünk kb fél órát mondott! Mi Imizolt, lázcsillapítót, és antibiotikumot kaptunk, meg másnap még antibiotikum szurit, és még 2 napig napig gyógyszerben antibiotikum! Szerencsére nálunk már minden rendben!
Bocsi, egy picit hosszúra sikeredett! Mindenkinek jobbulást! | | |
Előszöri is remélem Szimba jobban van már!
Viks: Én is hasonló tüneteket láttam Sunnyn. Aki ismeri a kutyáját észreveszi, hogy valami nincs rendben.
Sunnyn a legjobban látható tünet a nagyon nagyon aktív lihegés volt. pedig nagoyn nem volt jó idő. Éreztem rajta, hogy forró.
És nem volt olyan aktív mint máskor. Igaz játszott meg bolondozott, de közel sem annyira mint máskor.
Szóval tudtam, hogy baj van.
És jól éreztem, mert 40,3 volt a láza...
ÚJ!!!! Sherborne Collie & Sheltie Kennel | | |
Szia!
Az Imizoltól lhet hasmenése és hányhat is! Nekem a doki direkt szólt, amikor Brandon Imizolt kapott. Az Imizol mellé antibiotikumot szoktak adni. Nekünk szerencsére nem kellett megismételni az Imizolt, mert másnapra kész lett a vérvétel eredménye és negatív lett, szerencsére.
| | |
Szerencsére ebben nem tudok segíteni, de elképzelhető szerintem, hogy hasmenése van. Többiek, akik már átélték ezt? Lehet, antibiotikumot kapott, és az hajtja meg. Az majd elmúlik.
THE SOUTH'S STAR SHELTIE KENNEL | | |
És persze gyors gyógyulást mindenkinek!!!
|
Tegnap hallottam még egy rémséget... Egy magyar bodri mindkét szemére megvakult a Frontline-tól. Először az egyikre, aztán következő kezelés alkalmával (akkor még nyilván nem tudták, hogy az okozta), a másikra.
Sajnos, ez a hír nem kacsa.
| | |
Csak két hsz-szel előbb...
| | |
|